Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik el csak...

Miért nem alszik el csak szenvedősen késő délután a babám?

Figyelt kérdés
5 hónapos lányom napközben 4x alszik 30-40 perceket.Ezzel szerintem nincs baj mert este 8-tól reggel 7-ig alszik ha nem kínozza a foga.Viszont a 4-5 órás altatás kínszenvedés 1-1,5 óra pedig amint dörzsöli a szemét ásít altatom hogy ne legyen nyűgös.Már mindent próbáltam levegőn babakocsiban itthon babakocsiban hason háton karomban onnan meg persze csak a nézelődés megy.Napközben egyébként nincs gond este se 5 perc babusgatás után már alszik.Mi lehet szerintetek?Ma is fél 3kor kelt és most tettem le 6kor.Egyébként 2 órákat van ébren.
2014. aug. 5. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám átállítani a 2x-i alvásra.

Legalábbis saját tapasztalatomból kiindulva: amikor az én lányom volt pici (kb. 8-9 hónapos), és napközben 2x-3x félórákat aludt, szép fokozatosan átálltunk az ebéd utáni alvásra (azaz napi 1-re), aludt 2-3 órát egyben, simán kibírta így a délutánt, és este hamar elszunyált. Ő is jobban kipihente magát, és az én napom sem volt széttöredezve.

2014. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt hozzáteszem, hogy engem eléggé zavartak ezek a rövid alvások, gyakorlatilag egy zuhanyzásra alig volt időm. (Kis túlzással.)


Szerintem sok ez így neki, ritkítsd az alvásait.

2014. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is a 2szerit javaslom.suttogó könyvben vannak visszaaltatási trükkök
2014. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a 4 alvás. 3, de inkább 2 alvást meg kellene próbálni.
2014. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt. Mikor mar nehezen aludt el akkor kellett kihagynunk azt az alvast.
2014. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Próbáltam tegnap 3ra lecsökkenteni de egyelőre nem jött be mert fürcsi előtt kidőlt.Valahogy hosszabb ébrenlétek kellenének de nem tudom kínozni 2-2,5 óra max és kidől ha altatom ha nem kivéve a késő délutánit de úgy meg nem bírja ki.Visszaaltatni nem lehet sok módszert próbáltam az elmúlt 2 hónapban.
2014. aug. 7. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fog egyik napról a másikra menni. Először csak kicsit kell kitolni az ébrenlétek idejét, mondjuk negyedórával. Az első pár nap valószínűleg kaotikus lesz, de aztán beáll. Legalábbis nálunk így volt. :) (1-2. válaszoló vagyok.)
2014. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...úgy értem, mindennap 10-15 perccel hosszabbítani az ébrenléteket.
2014. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értettem :) megpróbálom meg gondolom azért alszik keveset mert nincs annyit ébren amennyi "kellene". De nem csodálom hogy kifárad hisz már kúszik és nagyon elfárad.Hasra se én teszem hanem átfordul ha megfordítom meg sír.Egyébként nem nyűgös csak délután ennél az alvásnál.Mégy egyszer köszi!
2014. aug. 7. 15:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, sok sikert! :)
2014. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!