Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom elaltatni?

Figyelt kérdés

A fiam 6 hetes most, de gyakorlatilag sosem sikerült még elaltatni. Van hogy bealszik cicin, ha már 6 órája nem aludt.. De az evés/játék/alvás fázisból az alvás fázis legtöbbször kimarad, vagy max 20-30 perc, mert 1 óra fenék rázogatás (ringatást utálja) után sem alszik el (közben üvölt), és akkor már inkább megszoptatom. így sokszor 2 óránként eszik. A bimbóim meg sebesek, mert túl mohó és 80%-ban képtelen nagyra tátani a száját. Csak kitátja és már cuppan is össze, időm sincs mellre húzni közben.. Bimbóvédő sem jött be. Folyik ki a száján közben a tej.


Szopi alatt folyton elalszik, ébresztgetnem kell, aztán pedig követeli vissza, mikor már emelném a vállamra..


Mivel elalszik szopi közben, így már rászokott a cicin alvásra? Ezért nem alszik el más módon?


De akkor miért van, hogy pl tegnap este 3x 20 percet kellett szoptatnom (mindkét mellből mert már úgy fájt) hogy ne is ébredjen fel utána.


Este 8-ra totál kifáradok... Én nem akarom cicin altatni mert úgy fáj a szoptatás is... :( Bár úgy tűnik már rászokott...



2014. júl. 28. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hasfájós véletlenül? az én kisfiam azért ordított, ő most 11hetes.(mostanra kezd rendeződni a helyzet ő nappal csak 1x alszik vagy 2x 2órát, de ha este 21-22körül leteszem van hogy alszik már reggel 6-8ig mikor hogy sikerül. Nekünk az infacol és a bio gaia segített a hasfájáson, meg a sok sok türelem, ringatás.
2014. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy ő tápszeres, mert sajnos úgy alakult, hogy nem tudtam szoptatni :(

(bár az sem volt mindegy, hogy milyen tápszert kap a 6. vált be, előtte amiatt is ordított)

2014. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a cicin tökéletesen megnyugszik, ellazul azért alszik el.

én hintáztattam, nem kézben volt.

próbálj más pózban szoptatni, lehet azért sebes a cicid.

lehet fáj a hasa, azért sír

2014. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne nyugodj bele hogy fáj a szoptatás!!!! Látod hogy hol a probléma, tanítsd meg (akár szoptatási tanácsadó segítségével) helyesen rákapni a cicire! Onnantól nem lesz gond ha mellen alszik el.
2014. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem alszik mostanában olyan jól. 1 hónapos. Ma már zombi üzemmódban vagyok, írnom kell magamnak, hogy mikor, melyik mellemből szopizott...

Ajánlom a sebesedésre a Lansinoh mellbimbó kenőcsöt. Méregdrága, de még egyszer sem sebesedett ki, pedig gyakran 1-2 óránként szoptatnom kell.

Kitartást!

2014. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!