Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hós kislányomat egyre...

15 hós kislányomat egyre nehezebb napi 2x elaltatni. Hasonló korú babák hogy, és hányszor alszanak?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta kialakult h a kezdetektől átaludt éjszaka után nappal 10-11 körül, és du fél4-4 körül alszik 2x másfél órát, tehát jó alvó. Viszont pár hete nagyon nehéz elaltatni. Bizonytalan vagyok,h nem -e korai a napi 1 alvás, hiszen mindkét alvása megvan masszívan másfél óra hossza,és úgy feltételezném, ha sok lenne ennyi, nyilván hamarabb kelne..

2014. márc. 10. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden gyereknek egyforma az alvásigénye, és lehet, hogy a kislányod most van abban a korban, amikor a két alvás sok neki, az egy meg kevés.

Próbáld meg a délelötti alvást kitólni késöbbre, lehet, hogy akkor 11-töl alszik majd 1-ig-fél 2-ig, és ez elég neki.

2014. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Huu én 15 hónapos fiam már legalább 2-3 hónapja csak egyszer alszik...általában 1,5 órát,van hogy kevesebbet,ritkán többet.

Minden gyereknek más az alvásigénye, én is próbálkoznék azzal amit első írt,kitolni az első alvást.Lehet pár napig zavarosak lennének a napjaitok,de aztán vagy beállna 1 alvásra,vagy nem...ki kell próbálni.

2014. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 20 hónapos. Kb 16 hónapos koráig aludt napi kétszer. Most már csak ebéd után 1 es 3/4 órát alszik. Néha előfordul hogy becsúszik még egy alvás, de ez nagyon ritka.
2014. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekem 12,másik 14 hónaposan állt át az egy alvásra. Érdekes módon maga az alvás mennyiség megmaradt, csak egyszer aludt hosszabban.
2014. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
enyém 20 hónapos s 3x alszik
2014. márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora óta egyszer alszik a fiam. Meg kellene próbálni kitolni a délelőtti alvást, abból amit írtál, valószínűleg sok már a 2 alvás neki.
2014. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kora körül állt át mindkettő az 1x alvásra. A kicsinél pontosan ez ment, leraktam, nyűglődött, nehezen aludt el, így kihagytuk a délelőtti alvást és korábbra hoztam az ebéd utánit. Pár nap alatt átállt rá. Gyerekfüggő, egy próbát megér.
2014. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 1 éves kora után már csak napi 1-szer alszik 50-60 percet, ez nagyon ritkán több.

Őt is egyre nehezebb volt elaltatni délelőtt, illetve nem volt nyűgös, ha néha-néha kimaradt a délelőtti alvás.

Kb. 3-4 hét volt, mire teljesen átállt az 1 alvásra.

Szerintem a lányodnak is nagyon sok már a napi 2 alvás.

Ha csak egyszer aludna, lehet, hogy éjszaka többet aludna egyhuzamban.

2014. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16-17 hónaposan állt át
2014. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 10 hónapos kora óta alszik egyszer. Az átállás nálunk úgy működött, hogy eleinte alig pár órát volt fent, és lefeküdt. De ilyenkor estig nem volt hajlandó még egyszer aludni: totál készen volt fürdésre.. Így minden nap picit kitoltam a lefekvés idejét, most múlt 15 hónapos, és 12.30-45 körül alszik el, kb. két órát pihen.
2014. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!