Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hálózsákos altatás! Hogyan...

Hálózsákos altatás! Hogyan legyen?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam (9 hós) állandóan lerúgja magáról a takarót. Éjjel felkelek hozzá, betakarom. visszabújok az ágyba, éjjeli lámpát leoltom és már hallom is hogy újra lerúgta magáról... Ez is ismétlődik szinte egész éjjel.


Hálózsákja még eddig nem volt, de most döntöttem hogy veszek egyet. Muszáj mert így meg fog fázni. Ha épp túl mélyen alszom és nem hallom meg hogy lerúgta magáról, akkor később amikor spontán megébredek hogy megnézzem akkor már jég hideg a kis keze-füle meg ilyenkor már sokat nyöszörög is. Aztán ha betakarom akkor behúzza a kezeit is a takaró alá, gondolom jó meleg neki így, de aztán mégis újra letornázza azt a fránya takarót... :-(


Szóval segítsetek légyszi. Vastag hálózsákot szeretnék neki venni. De akkor is sima pizsit (pamut rugi) adjak rá és így bele a zsákba?

És akkor már egy vékony takaró sem kell így rá?

Így viszont a kis kezeit nem tudja behúzni sehova, pedig ő szereti eldugni takaró alá. Nem fog így fázni a keze ha csak egy zsákban lesz?



2013. okt. 16. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fog fázni a keze. A babámnak (10 hónapos) egy hosszú ujjú, közepesen vastag hálózsákja van, és alatta már csak egy rövid ujjú body van. 25 fok van a lakásban (panel). Nem takarom be pluszba semmivel.
2013. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem fog fázni a keze. Nekünk különböző vastagságú, ujjatlan hálózsákjaink vannak, a fiam újszülött kora óta hálózsákban alszik. Nem takargatom külön, azért van rajta hálózsák. Én a helyedben sokkal jobban aggódnék azon, hogy egyáltalán elviseli-e a hálózsákot, ha eddig nem ismerte. Sok gyerek ilyenkor már nem hajlandó abban aludni. Reméljük a Te fiad megszereti, mert sokkal jobb, mint a takaró a kitakarózások miatt.
2013. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az benne van a pakliban ha eddig nem adtál rá hálózsákot akkor nehezen vagy egyáltalán nem fogja megszokni.Ilyenkor már nagyobb a mozgásigényük.Az enyém legalábbis nem tűrte.Ezért én egy vastagabb kezeslábast vettem lábfejeset!Ezt már nem kell vastag takaróval betakarni,illetve ha véletlenül lerúgná akkor sem fázik meg.Ez alá szoktam adni egy trikót még.De nem mindegy hogy hány fokról beszélünk!25 vagy 18-23 között.Nálunk általában 22-23 fok van.
2013. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe először, hogy ha eddig nem látott hálózsákot a fiad, előfordulhat, hogy nem fogja már elfogadni. Mindenesetre, egy próbát megér. Én mindig pizsirugit adtam rá a hálózsák alá. Ha hűvösebb éjszakák voltak, akkor biza még betakartam egy vékonyka pléddel. Ami vagy rajta maradt, vagy nem. Sokféle vastagságú hálózsák van, a miénkek mondjuk inkább közepesek, mint vastagok. És ha tudom, hogy én is plédet húzok magamra éjjel, akkor rá is ráterítem. Már nagy a fiam, sokszor nem akar ő sem hálózsákot venni, ezt úgy oldottam meg, hogy akkor csempészem bele, mikor már elaludt. Aztán reggel ahogy felkel, megy is a hiszti, hogy szabadítsam ki. De legalább éjjel nem fázik. A zsák a hátát is melegíti, és ha amúgy nem fázik, a keze sem lesz hideg a babádnak.
2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húha, na erre nem is gondoltam hogy nem biztos hogy tetszeni fog neki...


azért egy próbát megér.

2013. okt. 16. 14:11
 6/11 A kérdező kommentje:
És amúgy panellakás. Most 23-24 fok van a szobájában, úgy hogy le van húzva a redőny ( és nem süt be telibe a nap)
2013. okt. 16. 14:13
 7/11 A kérdező kommentje:
De az el is felejtettem írni hogy egyébként nagyon izzadós baba. Az esti cumizás közben ahogy eszik életem, csurom víz mindig a kis feje, háta.
2013. okt. 16. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
van hosszú ujjú hálózsák is. én télre nem vékonyat szoktam választani és akkor elég alá a body. ujjatlan zsák alá hosszú, hosszú ujjú zsák alá rövid ujjú body. ha nagyon hideg van (19-20 fok), akkor esetleg takaró, de vékonyabb
2013. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált az angol pólya (oké, ahhoz már nagy) és a hálózsák is. Anyósom varrta, fentről mellény volt, lent meg zsák.
2013. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Újszülött kortól alszik hálózsákban a babánk (már egy éves múlt). Mi mindig body-t adunk rá, arra egy pizsamarugdalozót és rá a hálózsákot. Ha éjszaka kikapcsolják a fűtést, akkor előtte még egy takaróval betakarjuk, ami alól rendszerint kibújik álmából, de még sosem fázott meg. A mienk is nagyon izzadós, ezért a hálózsákok ujját egyszer sem használtuk (levehetős). A hálózsákjaink egyébként bélésesek, nyáron, jó időben elég volt csak body vagy csak rugdalózópizsama, vagy mindkettő együtt. Ha veszel hálózsákot, fontos, hogy legalább 10 cm-rel nagyobb legyen a mérete, mint a babádé. Neked tehát már érdemes 80-as hálózsákot venned, ha nem tévedek ;-) Szerintem, ha melegen van a zsákban a teste, a keze sem lesz hideg, nem akarja majd eldugni..
2013. nov. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!