Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4hetes babátok mennyit alszik...

Jázikaaa kérdése:

4hetes babátok mennyit alszik nappal, és éjjel?

Figyelt kérdés
Az én babám reggel 9körül ébred fél 12körülig nézelődik közben szopi akkor séta aztán alszik 3órát, szopi és jobb esetben alszik tovább 5-6ig szopi 8körül fürdés de letenni nem tudjuk csak 10-11között eközben szopi. Éjjel sem a legjobb mert 1kor már szopi 3kor 4kor 5kor 7kor szopi.ez nem jó igy. Mit tegyek? Segitsetek

2013. okt. 3. 14:46
 1/6 anonim válasza:
Nálunk, is hasonló képpen, volt miután a kórházból hazahoztuk a lurkót. Fel volt nála cserélődve a nappal és az éjjel. Mi 2 nap alatt megoldottuk ezt a problémát méghozzá úgy, hogy egyszerűen nem hagytuk aludni napközben egy óránál tovább. Ez a módszer rengeteg türelmet és szeretetet igényel, de gyors és hatásos. Ha letelt az 1 óra alvása elkezdtem simizni, puszilgatni szép finoman felébresztettem és játszottunk, fogalakoztam vele egy órát és ha még utána is aludni akart akkor megint hagytam 1 órát és így tovább. A lényeg az volt ebben, hogy ne tudjon napközben mélyen elaludni. Este úgy dölt ki mint egy lisztes zsák, és végre mi is tudtunk aludni. Másnap megint kezdődött előröl, már úgy voltam vele, hogy csak kínzom napközbe a gyereket hagyjuk az egészet, de a férjem bátorított, hogy ne adjuk fel ilyen könnyen. És lássunk csodát 3. napra a pici magától tudta, hogy mikor van éjszaka amikor sokat aludtat.
2013. okt. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm tanácsod
2013. okt. 6. 13:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki még irhatna szívesen olvasnák hasonlókat
2013. okt. 7. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat velem se leszel kisegitve, de elmondom nalunk hogy van. Van mar egy 3 eves lanyom, uh. a kicsi napkozben gyakorlatilag kinn van velunk a nappaliban. Ha szopiido van megetetem, lerakom a pihenoszekebe, vagy hasra. Egy darabig nezelodik, vagy elalszik vagy nem, mert a nagyobbam nyiln hangos, nem fogja vissza magat, igy gyakorlatilag a kicsi nem is tud melyen elaludni, nem is alszik fel-egy oranal tobbet delelott. Igen, foglalkozast, torodest igenyel, ami nehez, foleg a nagyobbik mellett, de megoldjuk. Mert aztan delben megetetem mindkettot, es nyugi van, mindketten alszanak, a kicsit csak ilyenkor viszem be a kisagyba, igy nugodtam alszik 3-3,5-4 orat is. Delutan szinten ugyanaz a felalllas mint delelott, igy a kicsi estere eleg faradt, igaz, meg igy is tart 1-1,5 orat mire furdetes utan lerakjuk, viszont altalaban alussza az ejszakat, es csak reggel 6-7 kozott ebred, es kis szopi utan meg vissza is alszik 1-2 orara, vagy maximum egyszer ebred meg hajnal 4-6 kozott, de ugyanugy alszik tovabb reggelig. Mondjuk o teljes mertekben nappali baba, delben szuletett, uh. lehet abban valami, hogy a nappal szuleto babak nem cserelik fel a napszakokat, mert gyakorlatilag egy hetes koratol alussza at az ejszakat, es elotte is max. egyszer kelt. Nem tudom, meddig marad ez igy, remelem mindig, mert az elsoszulottemmel viszont 15 honapos koraig olyan szinten ejszakaztunk, hogy 15-20 percenkent kelt konkretan. Katasztrofa volt, aztan egyik naprol a masikra kezdett jol aludni.

Szoval a lenyeg, hogy vegulis ha kicsit eroszakosabban is, de mi alakitjuk a kicsi napirendjet, marcsak azert is ugye, mert megis csak konnyebb ot meg a nagylanyom napirendjehez szoktatni, mint forditva, plusz nekem is olyan jol esik az a 2-3 ora csend :-)

2013. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm h leírtad nem rossz sőt nagyon jól csináltad a napirendjüket én még csak próbálkozok nem túl sok sikerrel de bízok benne h idővel jobb lesz. Sokszor ébred éjjel a kicsi. Ez nagyon fárasztó.
2013. okt. 8. 14:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves elsö nagyon ügyes vagy. Nálunk egyre rosszabb a helyzet. Nappal még alszik is sőt sokat is ezért éjjel pl ma is szinte semmit. Mit tegyek? Másik dolog ha épp felvan akkor viszont állandóan sir. De komolyan állandóan.
2013. okt. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!