Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátok, aki eddig csak cicin aludt el, hogyan vezetnétek/vezettétek be hogy mással is el tudjon aludni?

Figyelt kérdés
11 hónapos, jelenleg már csak altatáshoz, nyugtatásra, éjszaka szopizik. A védőnőm 1 éves kort ajánlott a kezdésre de valahogy lehetetlennek érzem annyira cicis még ha alvásról van szó.
júl. 13. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

0 naposan "szoktattam" hozzá. Megszoptattam és az apja altatta, hogy a nagyot altassam. 🙊

Bocs, ez nem segítség.

Csak akkor aludt cicin, ha csak vekem volt. De nekem valóban nem aludt el máshogy. Se napközben, se este.

júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos én még így altatom. Nem igazán érdekel mi az ajánlás.🤷🏼‍♀️ Így 5 perc alatt elaltatom, ha nem így csinálom akkor sokkal terhelőbb. Nekem nem rosszabb, neki nem rosszabb. Mondjuk ő még napközben is igényli a cicit és éjjel is. Simogatással néha próbálkozok nála, de még nem válik be. Hurcolni még kicsit nehéz 10 kilót fél óráig, tekintve hogy még nem is biztos hogy elalszik úgy sem.
júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy.

Megvártam amíg magától elhagyja ezt

Nem hallgattam senkire, úgy csináltam ahogy nekünk jó.

Egy éves kora után fejeztem be a szoptatást,(a fiam magától szokott le, nem szoktam le) azután cumival aludt el.

júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk elfogadta a cumit, így fokozatosan állítottam át rá. Először csak akkor kapott mikor épp kiesett a szájából a cici, akkor cumival aludt tovább. Aztán már tudtam cumival kezdeni. Picit, finoman pasolgattam a cumit, amíg rá nem érzett. Közben volt egy standard elalvós zenénk. 1,5 évesen már tudtam könyvvel altatni. “Amikor a kisállatok elfáradnak” című könyvet olvastam majdnem minden nap jó darabig.
júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lepomtoztátok az elsőt, pedig én is pont így csináltam (pedig első gyerek). Szülés után amúgy is vacakul voltam, én nem tudtam ülni-állni vagy ringatni. Férjem a mellkasára tette és úgy altatta. 7 hónapos még mindig így alszik el, bármelyikőnk altatja. Tudatosan nem használtam altatásra a mellem.


Ki kell próbálni mást, hátha sikerül. Melléfekvés, simogatás, meseolvasás. Próba szerencse.

júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez nagyon babafuggo. Elso gyerekem egy percet nem komfortszopizott, evett es kesz is volt.Hamar rendszer is lett benne, 3 orankent kerte.

Igy ot barmikor, barhol, barki el tudta altatni es kulonosebben nem csinaltam semmit, hogy ez igy alakult, nem az en erdemem :D

Masodik baba mas, bar meg csak

3 honapos, de “katasztrofa” szoptatas teren. Az elejen szo szerint 0-24 mellen volt, most meg eppen csak 30-40 percenkent keri nappal, de amikor alszik, csak szoptatva tud.

Szoval nagyon kemeny ez most es akinek nem ilyen babaja van, annak fogalma nincs rola milyen ez. Nincs olyan opcio, hogy en levalasszam, kulonben ugy sir hogy levegot se vesz. Cumi nem kell neki, de ezen ponton en nagyon szeretnem, ha elfogadna 😱😂


Amugy ugy kell csinalni, ahogy neked es a babanak jo kerdezo.

júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6, olyannyira cicifüggő volt a gyerekem, hogy 3,5 évig szoptattam, mégis aludt nélkülem. Első voltam.
júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Addig altattam így, amíg igénye volt rá. Valahogy másfél-két éves kora között hagyta el. Mással viszont elaludt csak simán ölben. Az mondjuk kellett hozzá, hogy én ne legyek a lakásban.
júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15 hónapos koráig altattam cicin, aztán egyszer csak elvettem tőle, de úgy egyik napról a másikra.


Nem kért, nem igényelt semmi mást. A kezdeti 1-2 napos cici keresés után simán elaludt a mesére, meg picike összebújással :)

júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem se a teljes leszoktatás a cél, csak ha pl. mamánál szeretném altatni, ne legyen kihívás mindnekinek..
júl. 13. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!