Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Felkapattam volna?

Felkapattam volna?

Figyelt kérdés

Az 1 hónapos kisfiam alig alszik napközben. Emiatt alig tudok bármit csinálni a ház körül, vagy esetleg én is pihenni egy keveset. Próbáltam már a babakocsiban, magam mellett az ágyon, pihenő székben, az autóshordozóban, kint a levegőn, ezer féle altatási pózban. Cserélek pelenkát, eszik, iszik, büfizik. Csendes refluxa van, emiatt evés után általában rajtam elalszik, vagy legalább elpilled és még kb 20-30 percig függőlegesen magamon tartom, hogy ne csorogjon vissza a gyomortartalom. Ezidő alatt általában elalszik, majd amikor lerakom a kiságyába vagy azonnal, de maximum 15-20 perc múlva felébred. Kapálózik, forgolódik. Sokszor előfordul, hogy esetleg egy benn maradt büfi miatt, vagy puki miatt tekergőzik. Ekkor kiveszem, megvárom a büfit, majd próbálom visszaaltatni, de semmi. Ha lerakom a kiságyba ugyanúgy kapálózik. Néha nincs is büfi, mégis felkel. Az is előfordul, hogy a két evés közt egyáltalán nem alszik. Hosszakat pislog, ásitozik, de sehogysem tudom elaltatni.

Ezzel szemben éjszaka nagyon jól alszik, általában 9óra körül végez az evéssel, legközelebb 2óra körül ébred, 3 óra fele elalszik, majd 6-fél 7környékén eszik ismét. Ezután kezdődik az ébrenlét gyakorlatilag egész nap.

Viszem magammal a babakocsiban a házban, hogy pisilni, enni-inni tudjak, de ezt az időt is kb végig kapálózza benne.

Lehet, hogy felkapattam és csak rajtam hajlandó aludni? Mert úgy képes órakig is, viszont ebben a nagy melegben összesülünk, meg persze ugyanúgy nem tudok semmit csinálni.

Hason nem igazán szeret aludni a kiságyban, talán azért mert picit keményebb a matrac. Az ágyunkon volt már, hogy hason elaludt, de ott azért nem hagyom szívesen, mert nincs légzésfigyelő, és már néhányszor bejelzett(pl ma reggel is).

Valaki járt hasonlóan? Esetleg tapasztaltabb anyukák, valami ötlet, hogy altathatnám el?



2023. júl. 26. 06:24
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Hát ez elég drasztikusnak hangzik. Azt sem tudom "elnézegetni" ahogyan szenvedve tekergeti magát a kiságyban, nemhogy sírni hagyjam. De tény, akkor más idők voltak. Nekem annyi szerencsém van, hogy a férjem a legnagyobb segítségünk. Sok anyukát ismerek, de egyikőjüknek sem segít be így a férje se a gyerek(ek)kel, se a háztartással. Az én férjem mos, takarít, ha kell megfőz kis útmutatással, bár tudom, hogy azt nem igazán szereti, mégis megcsinálja, ha kell. Rábízhatom mindenféle aggodalom, vagy gond nélkül a gyereket. Így ha hazajön a munkából és kicsit kifújja magát, tudok valami gyorsat főzni, ha napközben nincs rá lehetőségem, kicsit össze tudok pakolni, nyugodtan lefürödni és hasonlók. Nem is tudom mihez kezdenénk nélküle ebben az időszakban. Valahogy biztos megoldanánk, elvégre a szükség nagy úr, de örülök, hogy nem kell megtudnunk.
2023. júl. 26. 13:47
 32/33 anonim ***** válasza:

Engem állandóan azzal csesztetett anyum, hogy a gyereknek a kiságyban a helye, tanulja meg, hogy nem ugrunk minden pisszenésére, és csak akkor kell felvenni, ha eszik, vagy ha pelenkacsere van, egyébként legyen a kiságyban. Pár hétig hallgattam, aztán megkérdeztem tőle, hogy miért tároljam a gyerekem a szobában a kiságyban ahelyett, hogy velem lenne a lakás bármely pontján, ahol jól érzi magát, mikor ő a kutyákat sem zárja külön, hanem mindig ott vannak vele, mert a kutya igénye, hogy a gazdi közelében legyen? A GYEREKEM igénye miért nem számít, ha a kutyáé igen?

Soha többet nem jött a gyerek helye a kiságyban van szöveggel.

2023. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Azért ez így elég durván hangzik. Csak mert nem tud még önnállóan jönni-menni, nem azt jelenti, hogy a kiságyban a "helye" folyamatosan. Jól tetted, higy nem hagytad annyiban.
2023. júl. 26. 14:27
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!