Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, ha a gyerekemnek...

Mit tegyek, ha a gyerekemnek már születése óta nem jó semmi sose és órákat kell altatnom, mire elalszik, és mire én is elaludnék, akkor kezd el sírni?

Figyelt kérdés

11 hónapos, soha semmi nem jó neki, pedig már mindent próbáltam. Próbáltam ringatni, magamon altatni, magam mellett altatni, zenére altatni, porszívóra altatni, víz hangjára altatni, hajszárító hangjára altatni, kifárasztani, délután fürdetni, délbe fürdetni, reggel fürdetni, később kaját adni neki, korábban kaját adni neki, kiszellőztetve altatni, bebugyolálva altatni, meleg vizes palackok nyomával az ágyban altatni, a földön altatni, az adamo hintában altatni, énekelve altatni, sötétben altatni, kislámpával altatni, fényben altatni, kint altatni, bent altatni, babakocsiban altatni, masszírozva altatni, betakarva altatni, takaró nélkül altatni, valahogy kifárasztani, sehogy nem altatni, apjával altatni, nagyanyjával altatni, de sehogy nem megy. Lassan egy éves lesz, és semmit nem tudok aludni miatta, mert soha semmi nem jó. Ma hajnalba is 4 órát altattam, mire elaludt, mert kifárad a sírástól. Fél óra múlva megint felkelt.

Már nem bírom idegekkel, hogy soha semmi nem jó neki. Állandóan csak üvölt.


2021. jan. 22. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire gáz, akkor menjetek el alváslaborba.
2021. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Tsmt, nézesd meg szakemberrel.
2021. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, tényleg menjetek alváslaborba.
2021. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kialussza amúgy a minimum óraszámot, amit a kora szerint írnak?

Az enyém nagyon rossz alvó volt.Nappal 3x30 nagyon max 40 percet aludt(ennyi idősen).Éjjel meg 20-30 percenként kelt 3 hónapos korától kezdve.Marha fárasztó úgyhogy tudom milyen, mikor ki van purcanva már teljesen az ember.Mi vittük vizsgálatokra, de hamar kiderült, hogy olyan baja nincs amit kezelni kellene.Korán kezdte a mozgásfejlődést,közbe sorra jöttek 4-vel a fogai,idegrendszeri érés.Kb 1.5 éves korától a nagymozgások befejezése után lett elviselhetőbb, mikor már tényleg aludt emberi mértékkel is mérhető időket egybe.2 éves korától a beszédfejlődés beindulása után volt még egy hasonlóan xarabb időszak,most már csak 1x kel kb altatás után 2-3 órával.


Mindenképp vidd el kivizsgálásra,de lehet nála se találnak semmit.Kitartás és ha teheted aludj mellette akár nappal,akár éjjel hunyja le pár percre a szemét.

2021. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam úgy aludt kb. mint a 4-es gyereke. Szörnyű volt, 2 és fél éves koráig.

Leirtal ezer féle módot. Talán pont ez a baj. Legyen egy bizonyos mód és rendszer. Ha folyton változtatsz valamit a gyerek nem tudja mit akarsz tőle.

Nem hiába mondják, hogy fontos a napirend. De ha betartod sincs garancia arra, hogy jó lesz.

Azert mégis csak azt javaslom, hogy legyen rendszer és aludj vele annyit amennyit tudsz.

Sok anyuka küzd ezzel és igazából nem tudunk okosak lenni mert egyszer csak elmúlik.

2021. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

+1 szavazat a TSMT-re, lehet valami (kisebb) gubanc az idegrendszerével.

Vagy ha kizárólag az alvás ilyen bajos, amúgy nem ordítós és kezelhetetlen, akkor esetleg melatonin.

2021. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem a görcsösséged a baj. Legyen egy rendszer, mindig ugyanúgy csináld. A lehető legjobb indulattal írom, hogy próbáld ezt az alvás dolgot elengedni. Így is szarul alszik, ha belebolondulsz, akkor is. Én is így voltam az első gyerekkel egy éves koráig. Aztán úgy döntöttem, hogyha alszik, alszik, ha nem, akkor nem. Azóta sokkal jobb alvó.
2021. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta tudsz valamit? Alvásban javulás? Mi nagyon szenvedünk. 1.5 éves és már a férjemmel is eltávolodunk, mert már előre félünk felkel.
2022. márc. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!