Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 4 hónapra szénhidrátszegény...

4 hónapra szénhidrátszegény diétára rendelt az orvos? (lent)

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy inzulinrezisztens/cukorbeteg vagyok, ezért kellesz szénhidrátszegényen étkeznem. (Korábban egyszer már 2 hétig így kellett ennem, de nem volt túl jó, a végére elég fáradékony lettem, többször szédültem. Lehet, hogy akkor valamit elrontottam.)

Eddig is igyekeztem egészségesen enni, rendszeresen mozgok is. Viszont sok olyan szénhidrátos étel van (zabpehelyből készült ételek, bulgur, köles, lencse, csicseriborsó, bab, alma, banán, stb.), amiket minden nap ettem és most nem tudom, hogy mivel helyettesítsem őket, illetve ha ehetek is belőlük, akkor mennyit.

Itt, gyakorin is nézelődtem és olvastam cikkeket a témában, de sok ellentmondással találkoztam, szóval lenne egy pár kérdésem:

1. Mit ehetek (főleg a fentiek közül)? Mi az, amit egyáltalán ne egyek?

2. Számoljak kalóriát, szénhidrátot? Ha igen, akkor mennyi lehet a napi max bevitel?

3. Anya sokszor nem túl egészséges, főleg nem szénhidrátszegény ebédet főz (amiből eddig is keveset ettem). Ha nem eszek főtt ételt, lesz tőle bajom? Tudtok esetleg egyszerűbb recepteket írni?

4. Tejtermékekből mennyit ehetek? (alacsony zsírtartalmúból természetesen) Mert erről alig találtam valamit.

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2020. máj. 29. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos rendelte el, akkor az étrendet is ő állítsa össze, vagy adjon mintaétrendet, vagy küldjön el dietetikushoz. Különben bármi lehet.
2020. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Szénhidrát szegény étrendnél lassan felszívódó szénhidrátokat tudsz fogyasztani(ezek az alacsony glikémiás indexű dolgok). Amit kerülj: tészta, fehérliszt, krumpli, rizs. Helyette fogyaszthatsz: zabpehelyt, egyéb liszteket-teljes kiörlésű, zabpehelyliszt, csicseriborsó liszt, hajdina, kukoricaliszt, tészták közül is lehet csicseriborsó, vöröslencse, durumtésztát fogyasztani. Persze ezeket is mértékkel.

Mondjuk a szénhidrátbeviteled 100g alatti legyen. (Normálisan úgy 140g kéne legyen ha nem vagy beteg)

A tejtermékeket nyugodtan fogyaszd, de abból is a zsírszegény/light fajtákat.

Anyukád meg éppen főzhetne egészségesebben, ha már az egészséged a tét.

2020. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Étrendet/dietetikust nem ajánlott mellé? Ez így furi...
2020. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es és 3-as: Nem, egyiket sem.

2-es: Köszönöm a tanácsokat!

2020. máj. 29. 15:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt se mondta, hogy mennyi szénhidrát legyen? Így semmi értelme. Nem lesz releváns a diéta eredménye, ha azt se lehet tudni, hogy mi a cél.
2020. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó lenne tudni, hogy pontosan mire gondolt az orvos, hány gramm szénhidrát naponta, vagy méginkább a kalóriabeviteled hány %-a.


De ha a szénhidrátot csökkented, akkor a zsírt növelned kell! Szóval pont a zsírosabb tejterméket kéne választanod, mert abban alacsonyabb a szénhidrát aránya a zsírhoz képest.


Ha a kalóriák csökkentése (is) cél, akkor persze nem kell az összes kieső szénhidrát-kalóriát zsír-kalóriával pótolni.

2020. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha már valamit növelni kéne, akkor az inkább a fehérjebevitel lenne, és semmiképp sem a zsir.

Nyilván nála számításban van az elhízás is, mert akárki nem lesz inzulinrezisztens vagy nem csökken a glükóz toleranciája ilyen fiatalon.

2-es vagyok, akit jól lepontoztatok, miközben én ezt tanultam is.

2020. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Semmiképp sem szabad több proteint bevinni, mint zsírt. Sőt, fele annyit sem. Ha jól gondolom, akkor a dokid a ketózist akarja elérni veled. Ha több a proteined a kelleténél, akkor a máj ezt át tudja alakítani glükózzá, és akkor ugrott az egész ketózis.
2020. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Napi fehérjebevitel 1g/testtömegkilógram, és a napi ajánlott zsírbevitel is szintén 1g/ttkg. A ketogén diéta a világ legnagyobb marhasága. És a szervezet a zsírokat is ugyanúgy át tudja alakítani glükózzá, mint a fehérjét és szénhidrátokat.

Orvostanhallgató vagyok.


[link]


Ezt nagyon ajánlom elolvasni!

2020. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés szénhidràtot ajànlott, akkor a zsírbevitelt növelni kell mert ellenkező esetben szimpla koplalàs lesz, aminek semmi értelme.

A Szénhidràtszegény étrend napi 100g szénhidràt alatt kezdődik, 160g pl közepes szénhidràttartalmú étrend.

Jó lenne tudni konkrét szàmokat is, fura hogy semmit nem mondott.


Nekem inzulinrezisztencia miatt ajànlott orvos 160 g szénhidràtot, de nem vàlt be,( nem túl tàjékozottak ezt szoktàk ajànlani), na szóval mivel nem vàlt be, így vàltottam alacsony szénhidràt bevitelre, 80-85 grammra. Ez màr nekem jó. Szépen fogyok is.


Szénhidràtszegény étrendnél húsokban, zöldségekben, tejtermékekben, olajos magvakban, tojàsban, zsiradékokban kell FŐLEG gondolkodni. Neten sok szénhidràttàblàzat van, amiket àt tudsz olvasni.

Zabot, bulgurt, kölest, hajdinàt, rizst, banànt meg stb magas ch tartalmú cuccokat, hàt, a te döntésed, de egy fokozottabb rezisztencia esetén ezek is simàn kivàltanak durvàbb inzulinvàlaszt. ( Nem én talàltam ki, dietetikus mondta), illetve tapasztaltam is, mivel amíg ilyeneket ettem, nem fogytam egy grammot se.

2020. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!