Egészségesebb étrend hatására megváltozhat a szem színe? Tapasztaltatok ilyet?
Az íriszt felosztják részekre, minden része egy-egy szervhez kapcsolódik, ha azon folt van, akkor beteg az a szerv. A kérdező teljesen másképp értelmezte, úgy nem használatos.
Egyébként orvosilag már rengetegszer elbukott a dolog.
9-es, én azt írtam, hogy a pupilla körüli kör, nem az írisz körüli :) A Wilson-kór egyetlen tünete sem illik rám, úgyhogy nem kell aggódni :)
Egyébként ha a Wilson-kór okozhat színváltozást, más betegségek miért nem? Itt egy kis ellentmondás van...
Kis kiigazítás: a pupilla körüli kör az emésztés területe az íriszdiagnosztika szerint. Nem csak egy pontból áll.
"Egyébként ha a Wilson-kór okozhat színváltozást, más betegségek miért nem? Itt egy kis ellentmondás van..."
Milyen ellentmondás? Annyit írtam, hogy sárga elszíneződés Wilson-kórra is utalhat, meg se említettem, hogy más betegség nem változtathat a szemen.
Megj.: Még mindig tartom, hogy tüdőgyulladástól nem változik a szem tüdőrésze stb.
Kedves szkeptikusok, megtaláltam a választ. Az a neve, hogy glutation. Írjátok be a keresőbe azt, hogy "glutathione eye color change", és csodálkozzatok :)
"A glutation jótékony hatású antioxidáns, amely a szervezetben zajló oxidációs folyamatot képes gátolni, azaz megelőzi a szabadgyökök képződését és a sejtkárosodást."
"A céklában levő pigmentek támogatják a szervezetben végbe menő méregtelenítési folyamatokat mégpedig ennek igen fontos 2. fázisát. Ennek a fázisnak a lényege, hogy a szervezetben lévő eltávolítandó molekulákat vízben oldhatóvá teszi hogy távozni tudjanak a szervezetből. Ezt a munkát a glutation-s -transzferáz enzimcsalád végzi. A céklában található betalainok növelik az enzimrendszer aktivitását, ezzel segítve a szervezetet a méreganyagok eltávolításában. Ha tehát úgy gondoljuk nagyon is ki vagyunk téve mindenféle toxinok expozíciójának, s szeretnénk valamit tenni ez ellen , az étkezésünkben helye van a céklának , mégpedig kiemelt helye."
Ha a szervezetben több glutation termelődik, a szem, haj és bőr színe megváltozik, többnyire világosabb lesz. A szem színe élénkebb is lehet. A glutation termelődését elősegíti a tojás, a hús és egyes zöldségfélék, gyümölcsök.
Valószínűnek tartom, hogy az én szemem is azért lett más színű (egyben világosabb), mert túlnyomórészt ezekből az ételekből áll a jelenlegi étrendem. A képtalálatokban láttam olyan képet is, ahol valakinek barnából lett világosszürke a szeme. Ennek a lánynak meghatározhatatlan szürkés-sárgás színű volt a szeme, és élénk kék lett:
Találtam még egy magyarázatot egy lány szemszínének változásáról:
"In iridology, the stomach area is represented just outside the pupil. If people have real digestive problems, that can make this area appear more a bit more brown. She's cleared up her diet, and that pigmentation could have gotten a bit lighter and shown the blue hazel she'd already got underneath."
Ha valaki nem tud angolul: az emésztési problémák a pupilla körüli rész barnás elszíneződését okozhatják. Ha ezt tisztább étrenddel kezelik, ez a pigmentáció világosabbá válhat és az alatta lévő szín megmutatkozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!