Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyire terheli meg anyagilag...

Mennyire terheli meg anyagilag az embert a paleo?

Figyelt kérdés
A drágább lisztekre és hozzávalókra gondolok. Tapasztalatok érdekelnek.

2015. jún. 24. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Zabliszt :600-700ft,hajdina fél kg:500ft,rizsliszt fél kg:450ft körül,kókuszolaj 1l:1400ft,pálmaolaj:1200ft,kuszkusz, bio köles:700ft körül50dkg, olajos magvak is elég drágák,zöldség-gyümölcs fajtája válogatja de mindennapos fogyasztásra igen költséges.Mi amióta viszonylag egészségesen élünk,szinte "felzabáljuk "a fizetésünket tehát másra nem marad.
2015. jún. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz meglenni a paleo lisztek nélkül, akkor tényleg drága lesz. Viszont ha találsz jó hentest és zöldséges, akkor ezek nélkül is teljes értékű paleo étrended lehet, olcsón.
2015. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem telik rá, ne vegyél drágább lisztet vagy ne használd sokat. Én nagyon csóró vagyok, nem minimálbérre kell gondolni, annyi nem jut egy főre. Nos, én kevés makadámdiólisztet használok s igyekszem visszafogni az eritritet is. A mandula a legdrágább gyakran használt olajos magvam, de a lisztje feleslegesen drága lenne.


Nos, amikor paleóra váltottam s elkezdtem félig magkenyéren élni, semmit nem változott az ételköltségem. Ha a liszt, étolaj, rizs, sárgaborsó, cukor ára határozná meg az ember ételköltségét, akkor a normál ember havi néhányezerből enne...

Úgyhogy paleo előtt és után is kb. napi ezer forintot költöttem ételre. Mindig szerettem a hasamat :)


Most ketogénezek, s elég tojáshoz jutok hozzá, magkenyeret alig eszem (ilyen ostyaszerű cuccot sütök, napi 1-2-t, kb. 40ft/db)... Na, most napi 500ft is elég lenne, de ennél azért kicsit feljebb lehetek, nem szoktam kiszámolni. Most megpróbálom hagyni az édességeket, ez megint csökkenti a költségeket...

Kókuszzsír, olcsó idényzöldség, tojás, némi olajos mag - ez azért elég olcsó élet, viszont nagyon jókat eszem.


Persze el lehet költeni a sokszorosát is... Én akkor se tenném, ha telne rá, felesleges, nem lenne finomabb az ételem. Most éssszerűen költök ételre, de ez tökéletesen megfelel nekem, se lejjebb, se feljebb nem akarok menni költségekben. Aminek lenne értelme (egzotikus gyümölcs, pörkölt kesu), az a ketogénbe nem fér bele nagyobb mennyiségben (s most is eszem kesut és néha ananászt is).


Van, aki élből nem használ liszteket. Én évekig nem használtam, most is keveset. Igaz, én olajos magvat használtam, de valamit kellett, jó házi tojást nem kaptam eleget s nem szoktam húst enni.

2015. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 saga86 válasza:

Szerintem ez az étvágyadtól is függ,meg hogy mit melózol.

Nálam a kajapénzem fél hónapnál elfogyott,pedig 2x is nekifutottam.Én pakolok egész nap,és eleve nem ettem keveset sose.Ja én azért néha ettem rizst,meg krumplit is,de maglisztet nem vettem sose,viszont magokat ettem elég sokat.

2015. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon olcsó. Liszteket nem veszek, max kókuszreszelék vagy lenmag. Vizet iszom. Belsőségek, tojás, zsír olcsó. A szezon zöldségek is. [link]
2015. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

3 éve paleozok és szinte egyáltalán nem használok liszteket. Teljesen feleslegesek: drágák és egyáltalán nem egészséges minden nap magliszteket használni.


Én csak húst ás zöldséget eszek, persze némi gyümölccsel kiegészítve...néha magokat is.


Csak összehasonlításnak, van lisztem otthon, több mint 1 éve vettem és még mindig van a fél kilós zacskóban. Szóval a lisztek ennyire terhelnek meg: vagyis semennyire :-D.


De amúgy én úgy gondolom, hogy drágább paleosan étkezni. De nekem szerencsére telik egyenlőre.

2015. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vezetem a kajaköltségem,az én pénztárcámnak jót tett,ugyanis édességre,chipsre,stbre már nem költök .

Zöldségből mindig szezonálisat veszek,húsból csirkeszárnyat,karajt,néha combot . Az aldiban akciós szokott lenni a tengeri halfilé 800-1000 ft egy kiló olyat szoktam még. Ha szereted a belsőségeket,akkor még kevesebbet kell költened,én sajnos rá sem bírok nézni :D

Amiből sok fogy az a tojás,itt ha nem sikerül háztájit szereznem tálcával veszem..

Néha egy kis gyümölcsöt is fogyasztok,átlagosan 40 ezer a kajaköltségem,előtte 60-70 körül volt .Zsírra nekem nem kell költenem,ingyen jutok házi kacsazsírhoz .


Magkenyeret életemben nem ettem ,semmiféle lisztet nem veszek ,ha vennék,akkor is maximum rizsliszt árkategóriában . Az én gyengéim az aszaltgyümölcsök,az tényleg drága,de legalább nem eszek meg egy kilót :D

2016. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!