Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nagy még mindig a...

Miért nagy még mindig a hasam? Hogyan lehetne sovány?

Figyelt kérdés
Nem hájas a hasam, felül sovány, csak alul kigömböjödik. 1 hónapja paleozom, azóta fogytam 5kg-ot (60-ról 55-re) de ez nem igazán látszik még rajtam. :/ A hasamat szeretném szép laposra elsősorban, úgy, hogy ha leülök se gömböjödjön ki, hanem szép lapos/feszes legyen. Viszont ez nálam kb. lehetetlen szerintem..reggel mikor felkelek akkor egész lapos (bár nem tökéletes) de ahogy eszek valamit (tök mindegy,hogy húst, vagy csak zöldségeket) rögtön megnő, és akkor még ebédelek is, na akkor még nagyobb lesz kicsit, és így alul kigömböjödik...:S Ez mitől lehet? Leszeretném fogyni, úgy,hogy akkor is sovány legyen, ha eszem. Az étrendem főként húsból,tojásból,zöldségekből áll, és ehhez mennek még néha a gyümölcsök, és a paleokenyerek kis adagban,ritkán. 1 nap nem haladom meg az 1300 Kcalt. Általába 1000-1300 között szoktam enni. Heti 2x röpizek másfél órát. PLusz minden nap mozgok egy 10 percet intenzíven, és mellette még mozgok (boltba séta, kutyámmal játszok, takarítás néha stb) Még leszeretnék dobni 5kg-ot, de úgy hogy a hasamon is látszódjon. Sok vizet iszom...attól is mindig megnő..ha csak vizet iszom. Letudok fogyni olyanra,hogy lapos legyen a hasam teljesen? Jó hozzá ez az étrend, csak legyek kitartó,és sikerülni fog? Arra is gondoltam még, hogy összefüggésbe lehet a lassú anyagcserémmel.. heti 2x, max 3x járok csak nagyvécézni, akkor is erőlködnöm kell. Próbáltam már mindenféle hashajtóteát, aszaltszilvát, lenmagolajat eszek egy kanállal minden reggel, de egyik se válik be annyira. Az lenne az ideális fogyás szempontjából, ha minden nap lenne székletem nemigaz? Vagy így is lehet fogyni? 168cm/16L 55kg
2014. aug. 31. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

1 hónap alatt 5kg az szép teljesítmény.

SZerintem nagyon jól csinálod! Gratulálok!


Viszont az, hogy székrekedésed van az nem túl jó. Szerintem azért látod ott lent kereknek a hasad.


Ezzel kéne valamit kezdened.


Nekem 2 dolog jutott eszembe:

1. magnézium pótás - szedj nagy dózisú magnéziumot

Lehetőleg citrát fomában...magnézium citrát. A magnéziumhiány is tud székrekedést okozni.

300mg elemi magnézium


2. próbálhatnál probiotikumot enni egy ideig, hátha segít


Sok sikert és csak így tovább, a legírás alapján mindent jól csinál...csak ezt a székrekedést kell korrigálni!!


Szép lapos lesz a hasad, ne félj!!

2014. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem is, hogy lapos lesz. :) Akkor elkezdek szedni magnéziumot, és majd meglátom. Remélem sikerülni fog helyreállítani az anyagcserém. :/
2014. aug. 31. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Paleónál szinte törvényszerű a szorulás a sok zsír miatt.


A hasad mindig is domborodni fog, amikor leülsz, mivel akkor kisebb területre kerül a hasi bőr a már testtartás miatt.

2014. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Hogy lenne már szorulás a sok szírtól?


Javaslom, ha esetleg valamikor szorulásod lesz egyél meg egy evőkanál olivaolajat és nézd meg mi fog történni!

2014. szept. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Pedig ez így van, ha nem hiszed, olvass csak vissza, egy csomóan írták, hogy paleónál vagy ha csak úgy növelték a zsírfogyasztásukat, de nem lettek paleósak, akkor szorulásuk lett.
2014. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

heti 2x, max 3x járok csak nagyvécézni, akkor is erőlködnöm kell. - uristen, ez nagyon gaz! Nem bantani akarlak, hanem ravilagitani hogy mennyire durva ez.


Egy nap hanyszor eszel? Es hanyszor kakilsz? Akkor az a rengeteg cucc amit megettel, hova tunik? Oke, hogy nagyresze beepul meg energiava alakul at, de azert a heti 2-3 az mar sulyos!


Addig SOHA nem is lesz lapos hasad, amig nem jarsz rendszeresen wc-re. A beleidben felgyulemlik a sok salakanyag es attol dudorodik ki a hasad!


En napi 2x neha 3x megyek nagywc-re! Napi!

Ha egy nap kimarad (pl. kirandulas miatt) akkor masnap szenvedek mint a kutya, minden bajom van (es olyankor a legkisebb gondom, hogy kidudorodik a pocakom).


Probaltal mar mindenfelet... hat ugy latszik nem eleget, vagy nem eleg sokaig probaltad.


Ha szerinted "semmi" nem hasznal, akkor komolyan mondom menjel be a korzetihez es beszelj vele, mert a heti 2 kaki az mar koros!


Általába 1000-1300 között szoktam enni. - egy ujabb ostobasag!

Tudod mennyi a te alap szuksegleted? Nem ugye? Akkor honnan szedted ezt a h.lyeseget, hogy napi 1000 meg 1300?

Ne haragudj de az ilyenektol kikeszulok.

Tudod a te igenyed mennyi, ha egesz nap nem csinalsz semmit csak fekszel? (ahhoz, hogy lelegezz, a szived dobog, stb) 1410! Ennyit minimum meg kell enned, hogy a tested normalisan mukodjon. Es ebben meg nincs benne az intenziv mozgas, a kozlekedes, a ropizes, a bolt a kutya, semmi!


Lanyok, tessek esszel csinalni, ez nem atomfizika!!!

2014. szept. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek az előttemszólóval azzal kapcsolatban, hogy a heti 2-3x az nagyon duvra és abnormális. Ezzel feltétlen kezdeni kell valamit.


Több víz, röbb rost...kísérletezni kell, mi segít.


A normális az, ha minden nap van széklete az embernek.


DE


Ami a kalóriát illeti, egyszerűen nem foghatom fel hogyan lehet egy tankönyvi szám szerint meghatározni mennyi KELL az embernek?


Annyi kalória KELL amitől van energiája az embernek, amivel jól funkcionál. Nem annyi, amit a tankönyvben kiszámolták hogy PONT ENNYI AZ ANNYI.


Van, akinek az annyi az több, van akinek kevesebb.


Egy nem túl aktív életet élő nő simán megvan az 1300 kalóriával...


Én mérgettem egy időben és ha olyan a kaja összetétele igenis kevés kalóriával is maximálisan normálisan lehet funkcionálni.


Ha kevés, azt érzi az ember mert gyenge...de senki ne azért egyen több kalóriát, mert egy tankönyvben az van leírva...100 éve nem is létezett az a tankönyv, annyit evett az ember, amennyit kívánt...nem pörgött kalóriaszámláláson...ez a modern kor agymenése.


Ha éhes? EGYEN

Ha szomjas? IGYON


Az emberben normális esetben benne van a fennmaradáshoz kellő ösztönök, amik megsúgják mit kell tennie...Tény, hogy a modern kor vivmányai már egy csomó hasznos ösztönt kiöltek belőlünk.


Nem kell patikamérleg az funkionálásához. Az ember marha jól ki van találva, ha nem "cse..ik el".


Nem láttam még zebrát patikamérlegen mérni mennyi füvet evett meg aznak...hogy hozta-e a normát.


Bát ki tudja mit csinálnak titkon az állatok.

2014. szept. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tabatázzál sokat! pont jó az időtartam, nem túl sok, de azért fáj a hasad a vágére! És a súlyod teljesen jó, ha teljesen lapos hasat szeretnél, szerintem inkább próbáld azt a kevés hájat, ami van rajta izommá alakítani! Hajrá!:)
2014. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!