Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha paleó mellett sem múlik a reflux?

Figyelt kérdés
Hiszek ebben az életmódban, de biztos lehet ebben is rosszul csinálni valamit, ha nem múlik a reflux. Azért kérek ötleteket, mire kéne figyelni?

2013. okt. 2. 23:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Utolsó: nem csak arról van szó, hogy nem zár rendesen a cardia, hanem hogy alacsony a gyomorsav szintje, ezért nem tudja az ember jól megemészteni a szénhidrátot, és erre nem megoldás, ha műtéttel "bezárják" a gyomrot. Úgyhogy én most nagyon visszavettem a szénhidrátból, és így nincsenek is tüneteim. Itt fentebb írták, hogy lelki oka lehet, úgyhogy abban bízom, hogy ha rendeződnek a dolgaim (mert tényleg nagyon sok problémám volt mostanában), akkor már több szénhidrát sem fog gondot okozni.
2013. okt. 25. 00:33
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor most egyelőre tünetmentesség van, ez már jó! :)
2013. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg tünetmentes vagyok már jó néhány napja. Köszönöm, TáplálkozásHarcműves! :) Gondolom, ha kevésbé stresszes időszakom lesz, kicsit emelhetem majd a szénhidrát arányát, de addig sem túl nagy áldozat így étkezni a refluxtünetek elmaradásáért cserébe. :)
2013. okt. 27. 18:47
 14/16 nikaa11 ***** válasza:
0%

Gondolom tudod hogy a hús savasitja a szervezetedet???

Mig paleos leszel ,refluxos is maradsz,sajnos sokan nem hiszik.Egy majom kitalál egy étel sorozatot-paleo- és a sok bírka követi... Nagyon kevés húst próbálj enni!!

2014. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves Nikaa, megszűnt a refluxproblémám. Továbbra is paleós vagyok. Aláírom, hogy a sok hús gondot okozhat, de a probléma a magas omega6-tartalmukkal van, mert a mai állatokat gabonával etetik. Ha eszünk mellé megfelelő mennyiségű és minőségű halolajat, valamint sikerül jó minőségű húshoz jutnunk (amelyik vélhetően nincs agyonnyomva antibiotikummal és más "vicces" dolgokkal), akkor nem kell aggódnunk a kérdésen. Azt viszont tudod-e, hogy a keményítő, liszt, krumpli mind poliszacharidok? Poli=sok sacchar=cukor. Manapság már köztudott, hogy pl az asztali cukor mennyire ártalmas, akkor nem logikus, hogy a "sok cukor" még ennél is nagyobb bajt okoz?
2014. febr. 23. 10:15
 16/16 anonim válasza:

heló elég régi a poszt de írok azért hátha segíthet

tehát a reflux ugyebár alacsony gyomorsav szintet takar ami azzal jár hogy paraziták lepik el a szervezetet tehát amíg azt nem írtod ki addig lehet h nem is fog semmi változni, és írásokbol kiderül h ez nem is olyan kevés idő 3 hónapokrol írnak akik ezt csinálják borsmenta olaj és kókuszzsírról hallani hogy ezek nagyon hatásosak és nagyon minimális szénhidrát szintre kell lemenni. próbáld ki sokat nem veszíthetsz.a másik dolog az alacsony gyomorsav szintre jó hatással van a cink illetve azért alakulhat ki alacsony gyomorsav mert nincs elég cink a szervezetbe pótolni kellene azt is.

2016. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!