Paleo étrend mellé lehet fogyasztani kiegészítésként 100%os tejsavóport, amelyben se cukor, se édesítőszer nincsen?
Igen. Csak akkor azt már nem paleonak nevezed, hanem Primalnak.
A tejfehérje hatásai miatt a paleo étrend kazeint nem tartalmaz.
A tej azon hatását, hogy magas inzulinválaszt produkál, annak ellenére, hogy nem magas a Glikémiás indexe, azzal magyarázzák, hogy a tejsavónak van ilyen hatása.
A kemény sajtokat azért tűri a paleo, mert a hosszú érlelés alatt a savótartalmát elveszti. (Meg a benne lévő fehérjék fermentálódnak.)
Szóval azt fogyasztani, ami kimondottan rossz hatású (tejsavó) nem ajánlanám senkinek.
Jó lenne megkeresni ez hol a legolcsóbb
Mondjuk.. a fenének kell, ennyi pénzt kiadni fehérjére.. inkább veszek egy fokkal jobb minőségű húst és zöldséget, de ez én vagyok. Testépítéshez lehet hogy jó egy ilyen cucc edzés utánra, és ez tényleg jó minőségűnek tűnik.
Amit a TV-ben nem reklámoznak: idézet egy tanulmányból.
"Tej és metabolikus szindróma
Azért volt szükséges a metabolikus szindrómát szóba hoznom, mert meglepő módon az alacsony glikémiás indexű és telítettségű tej és tejtermékek jelentős mennyiségű inzulintermelésre késztetik a szervezetet. Mivel a modern ember táplálékának 20%-át is kiteszik az egészségesnek hitt tejtermékek, ez jelentősen hozzájárul a népességben az inzulinrezisztencia kialakulásához. A tej paradox hatására Mary Gannon figyelt fel először 1986-ban.
Sok évvel később Elin Östman és munkatársai 2001-ben 10 egészséges személyt vizsgáltak tej és tejtermék fogyasztása közben. Kiderült, hogy az alacsony glikémiás indexű tejtermékek akkora inzulinválaszt váltottak ki, mint a 90-98 glikémiás indexű kenyér. Carolyn Hoppe és munkatársai 8 éves gyerekekkel hét napon át 53 gramm fehérjét adtak hús vagy tej formájában. A hús nem növelte meg az inzulinszintet, míg a tej duplájára növelte. A hetedik napra a tejet fogyasztó gyerekekben relatív inzulinrezisztencia alakult ki, míg a húst fogyasztó gyerekekben inzulinrezisztencia nem volt megfigyelhető. Garrett Hoyt és munkatársai azt találták, hogy a tej más ételekkel fogyasztva aránytalanul megnöveli az inzulin-kiválasztást. Kenyérrel fogyasztva a tej 65%-os, spagettivel fogyasztva 300%-os indokolatlan inzulinnövekedést eredményez. A szerzők szerint a tej és tejtermékek nagy mennyiségben való fogyasztása miatt ez komoly népegészségügyi problémákat vet fel.
A jelenség tulajdonképpen logikus. A tejet a borjúra "tervezték", nem pedig emberi fogyasztásra. Az intenzív növekedési szakaszban lévő kisborjúnak a nagy inzulinválasz serkenti a növekedését, míg emberben inzulinrezisztenciát alakít ki. Időközben Carolyne Hoppe és munkacsoportja azt is kiderítették, hogy a tejben a tejsavó tartalmazza a nagy inzulinválaszt kiváltó fehérjét. Mivel a tejsavót a sajtgyártásban nem használják, ezért a sajt ebből a szempontból veszélytelen, viszont az összes többi tejtermék, mint túró, joghurt, tejföl hozzájárul a hiperinzulinizmus kialakulásához."
1896..?
A kínaiak már több 100 éve tudják. Itt nyugaton vajon mit csináltak eddig?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!