Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az baj, ha nem bírok egy nap...

Az baj, ha nem bírok egy nap 1000 kalóriánál többet enni?

Figyelt kérdés

Alapvetően a komolyabb étkezéseket szoktam számolni, amik összesen kb 600 kalória körül szoktak kijönni. Meg ugye még néha egy kis nassolnivaló (egy-egy puszedli, meg ilyesmik). Így is max 1000 körül van, de azt olvastam, hogy 1200 körül kellene lennie.

Na meg ugye a mindennapos tesin kívűl szoktam külön is tornázni itthon/amikor jobb idő van, elmegyek futni/sétálni. Általában naponta 60 guggolást megcsinálok, mondjuk ez nekem nagyon kevés mert régebben napi 100-200-akat csináltam anélkül, hogy különösebben fáradt lettem volna utána. (Nem tudom, ezt mennyire kellett volna csinálnom, mert utána elkezdett fájni a térdem és ezért csökkentettem ennyire le.)

Kb 15 kg-t szeretnék fogyni, de igazából nem sietek vele ezért nem is megyek minden nap futni.:D

Szóval szerintetek ennyi kalória elég? Szerintem még ez is eléggé sok.:/

13L



2016. ápr. 26. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon kevés, főleg, hogy még fejlődésben vagy. Ráadásul az összetétel is pocsék, gyakorlatilag a napi beviteled 40%-a nasikból, üres kalóriákból áll, semmi normális tápanyag.

Az anyagcseréd lelassul, a nasikat a szervezeted nem tudja maradéktalanul felhasználni. Megbontja az izmokat, a zsírt meg érintetlenül hagyja. Így hosszú távon formátlan, és zsírosabb leszel!

Egyél többet, sok hús, zöldség, kevesebb nasi, és sportolj rendszeresen!

Fejlődésben vagy, a szervezetednek szüksége van tápanyagokra. Arra törekedj, hogy ezekhez hozzájusson, minél egészségesebb forrásból. Az energiát vond meg tőle (főleg a cukrot), akkor azt kénytelen lesz az elraktározott zsírból fedezni.

2016. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A nasi alatt nem feltétlen édességekre gondoltam.:D Gyümölcsöket is szoktam enni, de mivel a családom nem arról híres, hogy milyen egészségesen él (gyengébbek kedvéért: hamarabb megveszik a csokit, mint a gyümölcsöket/zöldségeket), ezért erre nem sok lehetőségem van. (Nem vagyok menzás)

Egyébként köszönöm a válaszod, #1. :D

2016. ápr. 26. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Te írtad: Puszedli, meg ilyesmik...

Amúgy a sok gyümölcs sem jó.

De igen, ha valaki változtatni akar, nagyon fontos a támogató családi háttér. Nem tudod megbeszélni velük?

2016. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eléggé változatos nálam a nassolnivaló fogalma, csak ma puszedlit is ettem és ezért ez jutott eszembe.:D

Amúgy nem hiszem, nem akarom, hogy tudják, hogy fogyni szeretnék, mert akkor -ahogy ismerem őket- majd jönnek a "te így vagy jó" meg az "ilyen fiatalon ne akarj fogyni" dumával, szóval ez már halott ötlet.:D Akkor már szerintem jobb, ha néha kérek száz forintot, hogy a suliba egyek és veszek én gyümit.:D

2016. ápr. 26. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Az 1200 kcal csak hozzávetőleges érték, nyilván nem ugyanannyi mindenkinél a koplalás szint... Mozgás mellett az 1200 is elég csöpp...


Ha keveset eszel, s otthon sem koncentrálnak az egészségre, akkor ha még nasik is jönnek, akkor lehet, hogy nem jön össze a legszükségesebb tápanyag sem, de a mennyiség mindenképpen problémás.

2016. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De én nem is vagyok éhes sosem...vagyis amikor fél napig kaja nélkül maradok mert mondjuk reggel nem mindig van időm enni és a suliban akkor sem eszek, ha éhen halok (tudom, hogy ennyitől nem fogok, de na:D), akkor igen, de amúgy nem.:D

Az már más dolog, hogy néha semmi erőm, de szerintem ez nem vitaminhiány vagy ilyesmik, csak...normális korombeli ilyenkor már alszik...tehát fáradtság lehet.:D

Hétvégente inkább amúgy egészségesebben szoktam étkezni, aztán ahogy közelít a péntek, egyre kevésbé...valószínűleg azért, mert addigra megunom a narancsot, sajtot, tükörtojást meg ilyesmiket...:D

Amúgy neked is köszi a választ!^^

2016. ápr. 26. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy nem vagy éhes... Van, aki sosem éhes. Pl. egy ideje már én sem, s most már a többi gyenge "enni kéne" jelzés is kezd kihalni belőlem, pedig éhség nélkül legalább azok adtak valami épeszű jelzést. Le se robbanok kevés étellel, mint rég. Most már jön az, hogy azért eszem, mert kell, fizikai késztetés aztán semmi nincs rá. Van, akinek 2 nap után esik le, hogy hoppá, rég ettem, talán kellene. Na, itt még nem tartok :D


Ha soha nem vagy éhes, a testednek akkor is kell tápanyag. Az éhség, étvágy és a többi dolog nem megbízható, legalábbis nem mindenkinél. Mindkét irányban félre tud menni a dolog.

2016. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bírnál többet enni, akkor nem lenne felesleges 15 kilód leadni. Csak bebeszéled magadnak. Legyél észnél, mert ilyen fiatalon sokat árthatsz magadnak idióta koplalással.
2016. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kicsi korom óta van feleslegem, drága utolsó...😑
2016. ápr. 27. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!