Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez az étrend így rendben van?

Ez az étrend így rendben van?

Figyelt kérdés

reggeli: turmix (1 narancs, 1 banán, 6-7 szem eper, vízzel öntöm fel)

tízórai: 1 banán

ebéd: egyszerű zöldségkrém leves, vagy ennek sajnos nem tudom a nevét, répát főzök, 1-1,5 liter vízben, hozzácsapok 1 kis pohár tejfölt, meg sok felkockázott tojást, ez 1 hétig elég.

uzsi: saláta vagy banán

vacsi: saláta


2015. márc. 12. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
koplalásra tökéletes
2015. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a célod vele. Löttyedt, sovány és mégis zsíros testhez kiváló.
2015. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 DonDani válasza:

banán amúgy is székrekedést okoz nagy mennyiségben. napi 3 banántól garantálom egy darabig nem mész wc-re.

Salátában SZINTE semmi tápanyag nincs. Ettől az étrendtől annyi energiád lesz hogy egész nap csak fekszel.

Egyél csirkemellet,rizzsel,párolt zöldséggel, pulykamellet. gyümölcsökben sok a cukor úgyhogy maximum 1-1 almát délelőtt. zsírszegény sajtot, 1 tojás reggelinek 1 pohár narancslével.


inkább akkor legyen ez:

reggeli: felkelés után 1 pohár citromos langyos víz.

1 tojás, 2szelet zsírszegény sajt, 2 szelet sonka, 1 alma.


tízórai: 1 pohár narancslé


ebéd: rizs, csirkemell, egy kis párolt zöldség


uzsonna: én nem szoktam


vacsora(6után nem eszünk, úgyhogy próbáljuk meg előtte elintézni) csirke vagy pulykamell barnarizzsel 1 paradicsommal.


Ami fontos!!! Igyél sok VIZET. (szénsavmentes ásványvizet) 2-2,5 liter/nap

2015. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mért ne ennék este 6 után? 24-1 körül fekszem le, az lenne csak a koplalás.
2015. márc. 12. 11:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Látom, szereted a banánt!

De ennyitől szorulásod lesz, mint írták is előttem, illetve, nézd már meg a kalóriatartalmát :)


Amúgy, ezzel az étrenddel egyhangú a táplálkozásod ill. nem tudom ismered-e a "minőségi éhezés" fogalmát :) ha nem, nézz utána.


Szerintem :

Reggeli: grahamlisztes, teljes kiőrlésű pékárú, jó minőségű felvágott, tojás + valami tejtermék, + gyümölcs ( pl a banán)

Reggelire CH tartalmút simán ehetsz, az ekkor bevitt energiából építkezik a szervezet.

A mennyiség persze nem mindegy. ( szóval, nem fél kiló kenyérrel kell indítani a napot)


Tízórai: valami gyümi ( én ilyenkor szoktam bűnözni 1-1 csokit, szelet sütit megenni)


Ebéd: Saláta, zöldség, húsféle ( vagy, ha vega vagy, akkor fehérjepótló tofu vagy akármi)


Uzsonna: Saláta, joghurt ( valami, amiben kevés a szénhidrát és azon belül a cukor)


Vacsi: zöldség, saláta, magas fehérjetartalmú ételek ( pl. túró) Cukrok, CH lehetőleg kerülve legyen.


Az általad összeírt étrend sem zsírban, ( ami a vitaminok oldódása miatt szükséges) sem fehérjében (ott a tojás, igen, de hetekig 1 féle fehérjét fogyasztani nem egészséges) nem éri el a szükséges mennyiséget.


Ellenben, a sok banán miatt rejtett cukrokban gazdag.


A "jó" táplálkozás alapja ( amennyiben általánosíthatunk ) az, hogy jó időben együnk jót.

Reggel szénhidrátdúsan, este a nélkül együnk. -->

CH-on belül, cukrok: délig, délután 2-3-ig (tekintve, hogy éjjel sokáig fönn vagy, kitolható ez az idő) lehet gyümölcsöt enni, estefelé már NE. Este: zöldség, fehérje.



Kérdésedre egy szóval válaszolva: Nincs rendben.



Előttem is írták, ezzel az étrenddel sejti szinten éhezni fog a tested, valószínűleg a kicsi mennyiségek miatt még súlycsökkenésed is lesz, de semmit sem teszel, hogy ne izomból fogyj ( ha mozogsz sem javít a helyzeten, ugyanis fehérje és energia hiányában..).


Optikailag lehet, karcsúbb, tömegileg kisebb leszel, de testösszetételedre, így látatlanban azt mondom, hogy csont+zsír domináns lesz.


Szóval, okosan a diétával, talán keress fel egy nálad, de még nálam is jobb szakembert, hogy egyéni étrendet rakjon össze neked . :)

2015. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A banántól szorulással igazából azért leptek meg, mert mióta ennyit eszem van naponta, sőt néha naponta 2x székletem, eddig 3-4 naponta volt jellemző. Azét is a banánt tettem az trendembe, mert valamivel feljebb akartam nyomni a kalóriát, mert ha nem figyelek simán lecsúszik 4-500ra.

Utolsó válaszoló, köszönöm a mintát, próbálom módosítani a sajátom.

2015. márc. 12. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nem jó, garantálom hogy nem fog tetszeni az eredmény! És nem is valmi egészséges...


Reggeli a legfontosabb, ez legyen bőségeskell az energia. Ez lehet: 3 db tojás (főve, vagy akár olívaolajon vagy kókuszzsíron megsütve)mehet hozzá zöldség (paprika, paradicsom, retek), ezen kívül lehet enni egy szelet teljes kiörlésű kenyeret, vagy Abonett kenyeret (abból megehetsz akár 4-et is) bármivel, mehet rá vaj, sonka, sajt, zöldségek. Ezenkívül ehetsz zabkását, vagy natúr joghurtba szórsz zabpelyhet és mondjuk egy banánt beleszeletelsz.

Tízóraira mehet 1 db gyümölcs, bármi amit szertsz (mondjuk ha reggel banánt tettél a joghurtodba, akkor most ez legyen más gyümölcs)

Ebéd valamilyen natúr hús (csirkemell, hal, vagy marhabélszín)-a marhahús épül be egyébként leggyorsabban az izomba, csak drága meg sokáig sül- rizs és zöldség (lehet nyers, párolt, grillezett)

Uzsonna: Vagy egy marék sótlan mag (mogyoró, pisztácia, dió...stb), Vagy cottage sajt, vagy tonhal 2 szelet Abonettel, vagy light túró

Vacsora: szintén mehet a hús, de már csak nyers zöldséggel, vagy egy könnyű saláta, vagy akár light túró összekeverve natúr joghurttal.

Ezmellett igyál sok szénsavmentes ásványvizet, vagy csapvizet. Kávét, teát cukor nélkül iss. AMi jó az emésztésre az a zöld tea

A 6 után ne egyél dolog meg jó nagy baromság

2015. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DonDani válasza:
talán nem a banántól mész sűrűbben wc-re. A rostnak van szerepe az anyagcsere felgyorsításban. Tehát ha szeretnéd felgyorsítani az anyagcserédet akkor több rostosat kell enned és mozogni. Ha nincs is sok időd a mozgásra, de meg kéne próbálni heti 1-2 alkalommal elmenni kocogni. Én nem a könyvekből veszem ezeket hanem tapasztalat alapján, bár mindenki máshogy reagál a változásra. :)
2015. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem mozgok?

Hetente 3x futok 10-12 km-t.

2015. márc. 12. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok...én sem könyvből veszem, nálam ia tapasztalat bár nem fogyásra használtam ezt az étrendet, hanem egy 3 hónapos szálkásító diéta után követem ezt az életmódot hogy ne veszítsem el azt, amit elértem.
2015. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!