Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha ma 200 kalóriával átlépem...

Ha ma 200 kalóriával átlépem a kalóriakeretemet, akkor az mennyire hat ki a fogyókúrámra?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk mi azt?


Ha ezzel 0-ra csökkented a kalóriadeficited, akkor ma nem fogysz, már ha lehet ilyet mondani.

De lehet, hogy holnap automtikusan kevesebbet eszel miatta (van, akinél ez esélytelen, nálam viszont áthúzódik a jóllakottság a következő napra. igaz, 200 kalória semmi, azt nem venném észre. de ha mondjuk 1000 kalóriával többet ettem, tuti, hogy másnap jelentősen kevesebbet fogok. ha nem is ezerrel kevesebbet, az durva lenne...).


Ilyen kis flancokkal nem foglalkoznék, de ha zavar, ma kicsit mozogj többet :)

2014. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mozogtam már egy órát, igaz azt mindig szoktam.

Az zavar, hogy ilyen értéktelen hülyeséggel léptem át, mint majonéz. És félek, hogy ettől jobban lerakódhat a zsír, mintha mondjuk valami normális kaja lett volna, mint pl csirke :/

2014. nov. 16. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy csirke vagy majonéz, a szervezet emésztés után nem tudja "megmondani", hogy milyen élelmiszerböl került oda.


A 200 kcal meg semmi, ha néha ennyivel többet eszel, attól nem fogsz semmit sem hízni.

2014. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Node nem cukrot ettél, az azért valami ;) A házi majonézem kevésbé dobja meg az inzulinomat, mint a csirke, az én szempontomból a majonéz jobb :D Persze sok más tényező is van. Egy kis majonéz engem nem zavarna (bár ha a 200 kcal mind majonéz, az nem is olyan kicsi. Akkor sem.)
2014. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem fog számítani. Max ha tiszta cukorból vitted be... Ez a kalória számolgatás egy nagy tévedés.


"De nem ám! Vegyünk egy egyszerű példát: az étrended előirányzott kalóriamennyisége 2000 kalória. "Figyelsz" arra, hogy mit eszel, "nem eszel cukrosat, lisztet, édességeket", s a többi. Akkor vedd azt alapul, hogy nagyjából két és fél palack 2L-es kóla pontosan ennyi kalóriát biztosít, de ugyanezt a mennyiséget magadhoz veheted kb. 600g csirkemellfiléből, 3 adag fehérjeturmixból, 200g rizsből, zöldségekből, 15g lenmagolajból és kb. 50g zsiradékból, amit az egész napi kajád étkezéséhez használsz. Érzed a különbséget?"


Idézet forrása:

[link]

2014. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bocsáss meg, de ha a "fogyókúrádat" a kalóriaszámlálgatásra alapozod, akkor annak tényleg nincsen sok értelme. Nem fogyókúrára van szükség, hanem egészséges életmódra, azaz a helyes mennyiségű ÉS összetettségű szénhidrátok, -fehérjék és -zsírok fogyasztására. Nem attól leszel egészségesebb, hogy lefogysz, pont fordítva... ha egészségesebben élsz, akkor szükségszerűen le fogsz fogyni. Olvass anatómiát, és szemléld nagyon kritikusan a neten megjelenő fogyókúratippeket.
2014. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként kalóriaalapon nézni a fogyást elég nagy hiba, ugyanis nem minden kalória hízlal. Bizonyos kalóriák máshogy viselkednek a szervezetben, és van olyan anyag is, ami egyáltalán nem kalóriaalapon intézi el, hogy sunyi módon raktározzon rád, vagy ne engedje megkezdeni leépíten is a zsírraktárt. A kalória érték persze valamilyen szinten és feltételek között képvisel összefüggést a hízással, de ennek nem ez az elsődleges tényezője, hanem az vércukorszint változása, az inzulintermelődés üteme, mértéke, lefolyása. Az pedig nem szorosan függ össze pusztán a kalóriákkal. Ez az oka annak, hogy létezik olyan étrend, ami 2500-3000 kalória mellett sem hizlal, max nem esik jól. De aki például 2000 mellett is hízik, mert mondjuk le se mozogja, annál ez a 2000 kalóriás egyáltalán nem hizlaló étrend nem okozza tovább a hízást.
2014. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Nekem az elmúlt másfél évem állandóan azt bizonyította, hogy én a többletkalóriától hízom és a kalóriadeficittől fogyok. Nincs is ebben semmi különös, inzulinszint ide vagy oda.

Aki keményen ketogénezik és alig macerálja az inzulinszintjét, az se fogy, ha nincs kalóriadeficitben.


Amúgy nem hízni más dolog, ugyan nem számoltam utána, de úgy tűnik, hogy a kalória nem számít olyan sokat nekem, ha súlytartásról van szó, abban jó vagyok. De fogyni... Ahhoz nem elég egy jó étrend, ha sokat eszem. Főleg, hogy ugye, stagnálásban jó vagyok, a testem nem fogja kidobni az értékes tápanyagokat, hogy zsírt bontson, ez elég balga hozzáállás lenne.

2014. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!