Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy a rakott krumpli mennyi kalóriát tartalmaz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Fölösleges számolni. Nagy tévedés, hogy a rakott krumplit bele lehet illeszteni a napi étrendbe és majd nem okoz hízást. Természeténél fogva okoz, mindegy mennyi kalória.
2013. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Kedves második, ez csak egy elméleti kérdés volt, mert nem tudtam elképzelni, hogy ezt hogy számítják ki. Most már látom, hogy ez csak egy átlagérték. Szóval ha én máshogy csinálom, más értéket kapok.

2013. febr. 19. 23:30
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

"Nem az számít, hogy mit eszünk, hanem hogy mennyit


Egy 10 hetes kísérlet során egy amerikai egyetemi tanár, Mark Haub bebizonyította, hogy akkor is le lehet fogyni, ha az ember csak károsnak kikiáltott ételeket vesz magához.

A férfi 12,1 kg-ot adott le úgy, hogy csak gyorsételeket fogyasztott - a kulcs a mennyiség volt."

Egyed csak azt a rakottkrumplit...

2013. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Hmm.. elméletileg.. relative pontos érték.


Ha feltételezzük hogy tudod mekkora a burgonya kalória tartalma 100g-ra vonatkoztatva (és ugyan így minden összetevőét ismered) nyilván ismered a felhasznált mennyiségeket, így egy energiamérleget is felállíthatsz, vagyis összeadogatod az összetevőket, jelen esetben nem a súlyukat hanem az energiatartalmukat. Ha a gyakorlatban ez működne, akkor ez egy igen jó és pontos módszer lehetne.

2013. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"a kalóriadeficitet erősítő példa sajnos csak egy trend, azt jelentik hogy nem lehetetlen így fogyni."

De lehet, ráadásul igen eredményesen. Saját tapasztalatból ajánlom én is mindenkinek.

2013. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Minden egészséges és fiatal embernek ajánlod, mert amint már bejátszik a nem átgondolt táplálkozás miatt egy hormon probléma, onnantól a kalóriadeficit csak egy kellemes esti mese lesz. Ugyan ez idősebb korban. Ha romlik az emésztés, lassul az anyagcsere, nem lehet a végtelenségig csökkenteni a kalória bevitelt. Illetve lehet, a gond a következményekkel van :(
2013. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lemérsz minden alapanyagot konyhai digitális mérleggel, fölírod. Aztán beírod mondjuk a kaloriaguru.hu-t, megnézed mennyi kcal jön össze az alapanyagokból. Kijön mondjuk egy tepsire 5000 kcal. Egyenlő részekre felszeleteled a tepsi krumplit, pl. 10 kockára és akkor 1 kocka 500 kcal. Természetesen ez sem 100% biztos, mivel egy kockában lehet több kolbászkarika, kevesebb tojás, stb.
2013. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Én mindent ettem amit szeretek, csak kevesebbet és sikerült lefogynom... Rakott krumplit is.
2013. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is ettem mindent, csak kevesebbet, mint előtte és lefogytam. (persze mellette rendszeresen sportolok) Hétvégenként még süteményt is eszek, mert anyával mindig sütünk valami finomat, és már hónapok óta tartom a súlyom. Tudom, hogy TaplalkozasHarcmuves szerint csak zöldséggel és hússal lehet fogyni, nem is bírálom az ő étrendjét, ha neki ez megfelel, akkor jó, de szerintem nem kéne mindenkire ennyire ráerőltetni ezt.

Fogyni lehet kalóriadeficites táplálkozással és sporttal.

2013. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!