Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon rosszakat eszem?...

Nagyon rosszakat eszem? Változtassak?

Figyelt kérdés

Reggeli: általában tojás, csirkemell sonka, sajt, zöldségek és 1-2 db abonett. Tízórai: Activia vagy alma

Ebéd: Anyukám rendeli az ételt ezért abból muszáj ennem, igaz, ha olyan van, akkor nem eszem meg mindet, sokszor van hal+rizs, de van mikor krumpli is van.. ma pl. az volt rántott sajttal, krumpliból keveset ettem, de a sajtot megettem.

Vacsora: túró, csirkemell sonka, zöldségek 1-2 abonett itt is vagy csak csirkemell sonkát eszek yoghurttal.


Megiszok 1,5l-2l vizet.Nem eszem édességeket, kerülöm a tésztákat,tehát amik hizlalnak. Miket ehetnék még?

Annyira nem gondolom rossznak, de szeretnék még változatosabb étrendet, mert egy idő után uncsi.


Régen 55 kg voltam, gyógyszer miatt meghíztam, most 65 vagyok 163 cm-el. A hasam nagy és a csípőm.. Mit tornázzak??



köszönöm a segítséget.


2013. febr. 13. 17:45
 1/3 dieta ***** válasza:
Nagyon téves elképzelésed van az egészséges étrendről.Minél változatosabb kajákat eszel annál egészségesebb. Nem csak a gabona,krumpli de minden amit növénynek nevezünk szénhidrát. A szervezet 55-60% szénhidrátot 12-15% fehérjét 28-30% zsírt igényel.A hízás vagy fogyás mindig atoll függ több vagy kevesebb az elfogyasztott kalória a felhasznált hoz viszonyítva.Ha kevesebbet eszel vagy ha többet mozogsz egyértelműen fogyni fogsz.
2013. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvashattál egy megközelítést 1. válaszoló leírásában.


Mások véleménye (és tapasztalata) szerint ha az ember komoly mennyiségű keményítőt vesz magához, akkor gyakorlatilag társadalmi szintű elhízás és cukorbetegség járványra lehet számítani. Hát, ez már jelentem: megvan.


Ha odafigyelsz mit eszel, vedd figyelembe hogy az activia (tej- joghurt)a rizs, a krumpli, az abonett (rizs) és a túró mind 'hizlaló', leginkább fölösleges és divatos ételek.


Az emésztésednek egyáltalán nem valók, csak nehezítik a fogyásodat és potenciálisan egészségügyi problémákat okoznak. Tehát nem csak az édességekkel, tésztákkal van gond, hanem a rizzsel, krumplival, tejtermékekkel is. Magával a búzával (kenyér, tészta) nem is tudod mennyi gondot kiiktatsz, de a hízás megmaradhat a tejtermékek és a keményítőforrások miatt.


Ha letisztítod az étkezésed húsokra, zöldségekre, gyümölcsökre (olajos magvakra) akkor igen jó eredményt fogsz tapasztalni. Persze ez nem tetszene az orvosaidnak, mert gyakorlatilag nem marad esély rá hogy idővel majd cukorbetegségre gyógyszert kelljen szedned, hogy vérnyomás csökkentőt, koleszterin csökkentőt vagy vérhígítót kellejen szedned.. túl jó lesz az egészséged évtizedek múlva is.

2013. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sorrend nekem

1 ahogy te eszel

2 ahogy Tápi mondja bár az Én igazságom a 2 közt van

3 amit az első válaszoló írt az szerintem nem jó 10-12 % fehérje??És a változatosság?jobb ha mindennap csirkét halat eszel rizzsel mint a vátozatos túróstáska kruplifőzelék rántotthús :(

2013. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!