Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Min változtassak az étrendembe...

Min változtassak az étrendemben, ha nem szeretnék tovább fogyni, de hízni sem?

Figyelt kérdés

7 hete váltottam életmódot, az elején volt némi kilengés, de a 2. hétre teljesen letisztult az étkezésem. Olyan tempóban, és úgy fogytam, ahogy szerettem volna, az 5. hétre nagyjából el is értem a súlyt, amit szerettem volna. Természetesen utána sem akartam visszatérni a régi dolgokhoz, így az étrend alapjaiban megmaradt, csak mennyiségileg növeltem. Mégis jobban fogyok, mint előtte... Tudna valaki tanácsot adni, min módosítsak?

Jelenlegi étrend:


Hétköznap:

1. étkezés: Gyümölcsturmix (citromlé, reszelt gyömbér, 1/4 banán+1alma vagy körte)

+ 1 kis natur joghurt, 2ek. zabpehely, 1 kk. búzakorpa, 1kk.őrölt lenmag.

VAGY

natur joghurt, 2.ek főtt köles


2.étkezés: 1 keménytojás vagy 1 alma


3. étkezés: főzelék (tök, bab, zöldbab, sárgaborsó, spenót, lencse, vörös lencse, paradicsomos káposzta-minden nap más, rizs/zabliszttel, joghurttal készítve) + 1 tükörtojás


4. étkezés: 1kis marék olajos magkeverék (tökmag, kesudió, dió, mandula)

+ nyers zöldségek, vagy. joghurtos káposztasaláta (natur joghurt, fűszerek, fejeskáposzta, s.répa, hagyma)


5. étkezés: 25 dkg túró, kevés joghurttal + zöldségek (nyers vagy párolt, általában cékla és s.répa)


Hétvége:


Ugyan ez, kivéve, hogy eszem (max.egy szelet) rozskenyeret, plusz az ebéd párolt/sült hús vagy hal + párolt zöldség/főtt krumpli.


Ezen felül napi 1 tejeskávé kókusz/rizs/zabtellyel.

Stevia-val édesítek. Amit muszáj, csak azt sózom, jódozott sóval.


Mozgás: heti 5-6x30 perc futás, pihenőnapo(ko)n egy 60 perces nyújtóprogram.


Szóval, innentől a diéta célja az egészség megőrzése. Mennyiségileg nem tudom növelni, mert képtelen vagyok többet enni. De a zöldségek mennyiségén sem szeretnék változtatni. A rizst nem szeretem, a sok krumpli se jó. Mit lehet tenni?


Köszi annak, aki végigolvasott, és válaszol! :)


2013. febr. 2. 13:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthetően írtam, a zöldségekmennyiségén nem szeretnék változtatni azt jelenti, hogy nem akarom csökkenteni. Ja és 170/55/24 vagyok.
2013. febr. 2. 13:21
 2/4 poiu ***** válasza:
Hús????
2013. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rengeteg hüvelyest, meg sok tojást eszem, túróban is van fehérje. Heti 2x bőven elég húst enni. Ha nem vinnék be elég fehérjét, izmot vesztenék, ami biztosan kizárt, mert a testzsírszázalékom csökkent. Nem is kívánom a húst ennél többször, sőt, sokszor ilyenkor sem, olyankor halat eszem. Ezen nem fogok változtatni, mert felesleges.
2013. febr. 2. 15:01
 4/4 poiu ***** válasza:
Heti 2x? Tényleg letisztult...
2013. febr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!