Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 16 évesen maximum hány kalóriá...

16 évesen maximum hány kalóriával csökkenthetem a BMR-em, úgy hogy ne okozzon egészségkárosodást?

Figyelt kérdés

máj. 24. 14:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
10-es ha nem tudsz értelmezni egy kérdést kalóriákról és bmr-ről, inkább ne okoskodj fogyás témában :D
máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ezt a kérdést kicsit elkeseredve írtam, tudom, hogy a BMR a létfenntartáshoz szükséges kalóriamennyiség, arra voltam kíváncsi hogy ezt még mennyivel tudom csökkenteni egészségkárosodás nélkül. (Az abszolút alsó határra gondoltam, ami még nem épít le.)


Kicsit jobb belátásra jutottam, most egy 500 kalóriás deficitben vagyok.

máj. 28. 16:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha levágod a lábad, csökkenni fog a BMR-ed, mert jóval kisebb testet kell fenntartani és ebbe beletartozik az egyik legnagyobb és energiaigényesebb izomcsoport, ráadásul amúgy is ülő életmódot folytatsz.


Viccet félretéve, az emberek általában növelni akarják a BMR-jüket, hogy nyugalmi helyzetben is több kalóriát égessenek, ezzel könnyítve a fogyást/nehezítve a hízást.


Meg mi az, hogy ülő életmódot folytatsz. 16 éves iskolás vagy, a délutánjaid szabadok, 2 hét múlva nyári szünet, az egész napod szabad. Olyan életmódot folytatsz, amilyet akarsz. Nem instán meg fortnálytban kell rohadni egész nap szeptemberig, hanem kezdeni magaddal valamit.

máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A BMR-t semennyivel! Az a legminimumabb
máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!