Helyre lehet ezt hozni valahogyan?
Volt egy nagyobb fogyásom 3 évvel ezelőtt, ahol elég gyors ütemben adtam le 35kgot. (8 hónap alatt)
Ezzel eltűnt a feleslegem és normál testsúlyba kerültem. 174cm 76kg
Elkezdtem kalóriát számolni, és azt vettem észre az évek alatt, hogy rettentő keveset tudok enni, mármint éhes vagyok, de nem ehetek különben hízok.
Pl.: Heti 5 edzés, napi 20 ezer lépés és a szintentartásnyi kalóriám 2100. Ezzel nem is lenne baj, ha úgy lenne 2100, miközben nem csinálok semmit.. De konkrétan minden egyes nap vért kell izzadjak, hogy ennyit is tudják enni. Nem értem a dolgot.
Most 1600 kalóriát eszek, és a mérleg még így is alig akar lemenni. Felálláskor szédülök, semmi életkedvem, 0 libidó, szóval a testem jelezne, hogy többet kéne ennem, de képtelen vagyok rá, mert 2300 kalóriával híztam +1kgot még ilyen aktivitással is. Nem számolok semmit félre, ez 1000%. Szerintem még a versenyző testépítők sem számolják olyan szigorúan a kalóriát, mint én..
Van ennek valami tudományos magyarázta? Helyre lehet ezt hozni valahogy? Ez a mostani életvitel nem fenntartható számomra.. Alacsony kalória, rengeteg mozgás, képtelenség..
Pajzsmirigy betegségem nincs elméletileg. Márciusban voltam vérvételen, és ott a TSH értékem teljesen normál volt. (A t3 és t4et nem tudom mennyi)
Miért 1600-at eszel, h 2100-at számoltál szintentartáshoz? Ne akarj tovább fogyni. (itt halkan meg kell jegyeznem, hogy a számolásaiddal kicsit szkeptikus vagyok)
A 2100 kalóriát is be lehet úgy vinni, hogy telítsen. Főleg zöldségekkel, gabonafélékkel. És ezek melle lehet adagolni a húst úgy, hogy neked beleférjen.
Ahogy olvasom, ez már egy erősen kialakult testképzavar. És innen csak rosszabb lesz.
Az általad leírt helyzet komplex lehet, és több tényező is befolyásolhatja az anyagcserédet és az étvágyadat. Mielőtt bármilyen nagyobb változtatást tennél, mindenképpen javasolt lenne orvoshoz fordulni, különösen egy olyan dietetikushoz vagy endokrinológushoz, aki speciális tapasztalattal rendelkezik a testsúlykontroll és az anyagcsere kérdéseiben.
Néhány lehetséges ok, amelyekre figyelni érdemes:
1. **Basális anyagcsere:** Az anyagcseréd alapját képezi, és azok a kalóriák, amelyeket testügyileg szükséges elégetni pihenés közben. Változó lehet egyénenként, és ha az alacsony, akkor kevesebb kalóriára lehet szükséged a testsúlyfenntartáshoz.
2. **Aktivitási szint:** Nagyon aktív életmóddal a szükséges kalóriamennyiség növekedhet. Az edzések és a napi 20 ezer lépés is jelentősen növelheti az energiaigényedet.
3. **Hormonális tényezők:** Bár pajzsmirigybetegség nincs kizárva, más hormonális változások is hatással lehetnek az anyagcserére és az étvágyra. Endokrinológus tudna részletesebben vizsgálni ebben a tekintetben.
4. **Átmeneti változások:** Stressz, alváshiány, hormonális változások (pl. menstruációs ciklus), gyógyszerek vagy éppen rendellenességek az emésztésben mind befolyásolhatják az étvágyszabályozást és az anyagcserét.
Az egészséges és fenntartható életmód eléréséhez fontos, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot kapj, és az étkezési szokásaid tükrözzék az egyedi igényeidet és életstílusodat. Ebben az esetben a szakértők segítsége hasznos lehet, hogy megtaláljátok a megfelelő egyensúlyt az étkezés, a mozgás és az egészség között.
1#
Mindenki szkeptikus a számolásommal. Nekem is hihetetlen, hogy ennyi az annyi, de szinte lehetetlen, hogy elszámoljam magam.. Ennél pontosabban egyszerűen képtelen vagyok odafigyelni a dolgokra.
Jól látod, a testképzavar az jelen van sajnos, de a fő probléma itt az, hogy képtelen vagyok többet enni anélkül, hogy híznék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!