Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi proteint kell fogyaszta...

Mennyi proteint kell fogyasztanom ahhoz, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

64 kg, 173 cm…ulo eletmod kozepkoru no vagyok. Elkezdtem edzeni napi 2 ora biciklizes kozepes tempoban szabadban (heti 5 max 6 alkalom).

Mar utanaolvastam mindennek de mindenhol mast irnak es csak osszekevernek. Valahol eleg lenne az 1.3 x testsuly de van ahol 2.3 at irnak. A cel fogyas lenne izomzat elveszitese nelkul. Feherjeturmixxal segitem a napi feherjebevitelt. Na de most akkor mennyit is?

A cel 5-6 kilo vesztese.



#protein #Feherjeturnix
2022. okt. 19. 08:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Durván kevés az 1300 kalória ennyi mozgás mellett.

1600-1700 között lenne meg a kb. 500 kalóriás deficit, aminél jobb, ha nem tervezel nagyobb deficitet. Nagyon gyorsan kipukkadsz ebben, ha így próbálod csinálni.

Nem tudom pontosan, miért akarnál 5-6 kilót fogyni ennyi súlyból, de feltételezem nem vagy megelégedve a kinézeteddel.

Ezen súlyzós/saját testsúlyos, tehát általában ellenállásos edzéssel tudsz javítani, nem rengeteg bringázással - mivel nem akarsz izmot veszíteni, feltételezem nem csontsoványra akarod fogyni magad.


Izmot valamennyit mindenképp veszítesz fogyás során, ennek nem muszáj nagy mértékűnek lennie. De a fehérje nem valami páncél, ami ettől mindenképp megvéd. Az ellenállásos edzéssel kombinálva viszont jobb esély van rá. Mivel nem kell sokat fogynod (látatlanban azt mondanám semmit, de a te döntésed), inkább a testsúlyod 2-szeresét vinném be fehérjéből és emelném a szénhidrátot, hogy legyen energiád a bringás edzésekhez. Így lesz a legjobb esélyed arra, hogy elérd a célodat, nem éhezéssel (bár azt úgysem bírod sokáig, csak közben felborítod a hormonrendszeredet stb.)

2022. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
11-es vagyok, hozzátenném (a hormonrendszer miatt), hogy a zsírt ne vidd 40g alá. Tehát 1600-1700 kalória között egy egészem jó elosztás lenne 125g fehérje, 40g zsír és 200g szénhidrát. A zsír és a szénhidrát arányaival akár "játszhatsz" is, több zsír azokon a napokon, mikor nem bringázol.
2022. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes leirast. Tehat 1600 legyen azokon a napokon is mikor nem bringazom? Viszont ott nem lenne deficit.
2022. okt. 19. 13:06
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Igazán nincs mit. :) Sajnos bonyolultabb ennél, mint amit itt le tudnék írni, mert a túl kevés kalóriabevitel olyan folyamatokhoz vezethet, amit jobb lenne elkerülni. A szénhidrátot sem érdemes levinni, mert az edzéshez kell az energia.

Ennek nagyobb részét majd kitapasztalod, figyeld meg, hogy hogyan érzed jól magad - több-kevesebb szénhidrát, de a fehérje mindenképp legyen magasabb, ez valóban sok mindentől megvéd (az agyadban zajló és a hormonális folyamatok terén), csökkenti az éhségérzetet is.


Lesz azokon a napokon is deficit, mert akkor is tevékenykedsz, ne éldegélj 1300 kalórián. Egyébként is érdemes inkább a heti összkalóriára figyelni, mert egy nap nem oszt nem szoroz.

Próbáld ki, figyeld magad és az eredményeket, lehet, hogy 1700-1800 is fogyást eredményez (szerintem simán). A lényeg az lenne, hogy minél kisebb sokkot okozz a szervezetednek. Mindenképp alkalmazkodni fog a kevesebb kalóriabevitelhez, de jó lenne minimalizálni a hatást.

Ráadásul ezt sokáig kell tartanod, hogy elérd amit akarsz, mert (papíron) nincs egyáltalán túlsúlyod, a szervezeted nagy eséllyel ragaszkodni fog a saját egyensúlyához, és küzdeni fog ellened.

Ezért kell olyan stratégiát kialakítanod, amivel hosszú távon éred el a célt, hogy tartani is tudd, mert az 1300 kalória tényleg olyan, amivel csak ledarálod magad rövid időn belül.


Ismét hangsúlyoznám az ellenállásos edzés fontosságát - mindenkinek kellene csinálnia, de középkorú nőknek (én is az vagyok, egyrészt tapasztalatból beszélek, másrészt táplálkozástudományi szakértő leszek hamarosan :) ) különösen fontos.

2022. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

#13 én saját tapasztalatból mondom, hogy megfelelő az 1350-1400 minden sportmentes napra. Amikor meg edzel, ne számolj, hanem egyél max 400 kalóriával többet de csak annyit és azt, ami jólesik és kívánja a tested.



De oszsessegeben hiaba van mindenkinek mas tapasztalata nekex kell kitapasztalni hogy a te testednek mi a jo

2022. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem dolgoztatod az izmokat, tömhetsz te magadba akármennyi fehérjét, akkor is veszíteni fogsz belőle cica
2022. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
11%
Egyél sok spermát. Az egész jó protein...
2022. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán honnan lenne rajtad izom, ha eddig nem sportoltál? A biciklizés nem épít izmot.
2022. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem nő vagyok így nem tudom mennyi lenne a megfelelő kalória számodra, de az igaz hogy ha túl keveset eszel és túl sokat edzel akkor az önpusztítás (plusz nem is fogod hosszútávon bírni, hiszen ha meg akarod tartani amit most csinálsz akkor ezt folyamatosan kell tartani majd).


Viszont ez igaz, a kerékpározás magában nem fog izmot építeni. Tippre nem fogyásra van szükséged, hanem izomnövelésre. Sokan félnek tőle, de hidd el, nem leszel csúnyán izmos attól ha elkezdesz súlyzózni vagy saját testsúlyos gyakorlatokat végezni, csak azt fogod leadni ami zavar.

2022. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%

Súlyzós edzést mindenképp iktass be, mert hiaba tolod a feherjét, tónustalan, plöttyedt leszel.

Ez ugyan olyan ronda, mint a kövérség.

Én is súlyzózok. 52 eves vagyok.

2022. okt. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!