Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi proteint kell fogyaszta...

Mennyi proteint kell fogyasztanom ahhoz, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

64 kg, 173 cm…ulo eletmod kozepkoru no vagyok. Elkezdtem edzeni napi 2 ora biciklizes kozepes tempoban szabadban (heti 5 max 6 alkalom).

Mar utanaolvastam mindennek de mindenhol mast irnak es csak osszekevernek. Valahol eleg lenne az 1.3 x testsuly de van ahol 2.3 at irnak. A cel fogyas lenne izomzat elveszitese nelkul. Feherjeturmixxal segitem a napi feherjebevitelt. Na de most akkor mennyit is?

A cel 5-6 kilo vesztese.



#protein #Feherjeturnix
2022. okt. 19. 08:42
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
98%
Teljesen mindegy mennyi fehérjét viszel 1,5 vagy 2x testsuly. Fogyni akkor fogsz ha kalóriadeficitben vagy, a protein ahhoz fog segíteni, hogy ne veszíts izmot
2022. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
11%
Hiszen az izom nagyon fontos. Az tart össze, proteint kell inni literszámra. Én is ittam annó, mert egy bolond azt tanácsolta. Semmit se ér, pénzkidobás az egész. Egyél inkább normálisan és biciklizzél éjjel nappal ☝️ Annak van értelme, a proteinre meg tedd félre a pénzt a gázszámlára, ha nem akarsz megfagyni télen, mikor már nem biciklizel.
2022. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
1.2 bőven elég, nem vagyunk testépítők.
2022. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi köze a fehérjének a fogyáshoz? A napi 2 óra biciklizés pedig biztos nagyon jó, de számolod a kalóriákat, kalóriadeficitben vagy? Csak mert ha nem, akkor biciklizhetsz napi 2 órát, nem fogsz fogyni.

Egyébként ha nem végzel súlyzós edzést vagy valamilyen erősportot, akkor az 1,0-1,5 g/tskg közti fehérjebevitel valóban bőven elegendő.

2022. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

A fogyás alapvetően az étkezés mennyiségén múlik. A fehérjebevitel csak finomhangolás. Általános igazság, hogy testtömeg kilogrammonként 0.8 gramm fehérje elegendő. Lightos edzés mellett vagy fogyáshoz 1.2 a szorzó. Ha valaki gyakran edz és fogyni is akar akkor 1.5 az ajánlott. Magam is az 1.5ot tartom, neha kicsit kevesebb.

Ennel tobbet teljesen felesleges. A szervezet sem tudja ugy lebontani es emeszteni. Az olimpikonoknak es versenysportoloknak szokott 2-2.2 lenni.

Neked 90-95 gramm feherje korul kene beloni

2022. okt. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Átfogalmaznám: ha fogyok egy jól összeallított étrenddel és kalóriadeficittel és nem izmot szerrtnék veszteni, akkor mennyi fehérjét vigyek be?

Válasz: súly*1.3 vsgx 1.5

2022. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
1 es igen tudom, kaloriadeficitben vagyok. De erdekel mennyi proteint kell bevinnem hogy ne veszitsek izmot legalabbis a legkevesebbet veszitsem ha lehet. Kozep koru vagyok es nehez lenne ujra izmot epitenem. Viszont nem akarom magam teletomni foloslegesen fejerjevel. Emelett termeszetesen eszem is( fejerjet is).
2022. okt. 19. 10:12
 8/24 A kérdező kommentje:

6-os koszonom! Pontosan erre gondoltam!!!

Kaloriadeficitben vagyok, ket orat biciklizem es fogyni akarok nem izombol egeszseges etrend mellet. Napi 1300 a beadott kaloriam kb plussz minusz!

2022. okt. 19. 10:16
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Az 1300 kb rendben van, bar az ala semmi esetre sem mennek a helyemben. Inkabb lodd be 1350re es akkor lehet picit kevesebb vagy picit tobb.

Ebbol kb 95 gramm feherje legyen (ez 389 kcal koruli)

A maradék 961 kcalbol idealisan

25-45 gramm zsir es 132-177 gr ch

De inkabb a ch legyen az intervallum teteje es a zsir az alja

2022. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
15%
A középkorú nő mindenképpen veszít izomzatából, mert a biológia törvényeit nem tudja átugrani. Ne fehérjét egyen többet, hanem a szénhidrátot mérsékelje. Ha több fehérjét visz be, akkor megnő a vesekövesség esélye. Ha csináltak egy laborvizsgálatot, abból sok mindenre lehet következtetni az életmód és táplálkozás kívánatos megváltoztatásának irányát illetően.
2022. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!