Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Ha minden nap van nagy dolog,...

Ha minden nap van nagy dolog, az gyors anyagcserére utal?

Figyelt kérdés
Ezzel együtt arra is, hogy a szervezet kevésbé raktároz és kevésbé vagyok hízásra hajlamos?
2009. jún. 19. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, az teljesen normális, az lenen gyors ha naponta 6-szor mennél.

(egy eü-s)

2009. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális.
2009. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ. De az, hogy normális arra is utal, h. kevésbé raktároz a szervezetem és kisebb az esély, h. zsírrá alakítsa a tápanyagot?
2009. jún. 19. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kisebb az esély. Mivel minden nap eszünk, minden nap kell üríteni is.
2009. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez így semmiképp nem lassú anyagcsere, ugye?
2009. jún. 19. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
látom nem győztek meg, akkor elmondom, hogy én naponta kétszer szoktam menni, de egyszer tuti, és hízásra nagyon hajlamos vagyok
2009. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Hm. Én hetente max 2-3szor megyek. Akkor ez nem tekinthető normálisnak?
2009. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta jó diétát tartok és sok rostot eszem, minden nap megyek vécére, a székletem teljesen kiadós! És szálkásodom is erősen! Úgyhogy megnyugtathatlak, a napi egy nagy széklet jó előjel!
2009. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, lassúnak sem lassú így az anyagcsere, ez a normális!
2009. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Krisz85 ***** válasza:
55%

Az anyagcsere alatt, nem a fogyás mértékét, vagy a zsírbontást, esetleg a nagywczés gyakoriságát értjük, hanem a testben végbemenő biokémiai folyamatok összességét. Két részre osztható, anabolizmusra, melyben a nagy molekulák képződnek, és katabolizmusra, melyben a nagy molekulák kisebbé bomlanak le.


Az aerob anyagcsere oxigént tartalmaz /pl. futás, oda kell oxigén, míg a súlyzózás azért anaerob tevékenység, mert az izommunkához nem kell oxigén/ a folyamatban. A metabolit az anyagcsere terméke, ez azt jelenti, hogy bármi ami a testben termelődik metabolit, tehát anyagcseretermék.

A test által felhasznált energiamennyiségnet anyagcsere-mennyiségnek nevezzük.

Az alapanyagcsere-mennyiség BMR - basal metabolic rate az a KALÓRIAmennyiség, amely az ALAPVETŐ élettani folyamatok fenntartásához szükséges. Pl. légzés, látás, tehát a nem tudatos mozgások, és folyamatok tartoznak ide. Ezért van az, hogy ha ezt nem biztosítjuk számára akkor meghalunk, tehát ha nem eszünk semmit X ideig éhenhalunk.

Sok más módszer az pihenési alapanyagcsere mutatót használja, ami RMR resting metabolic rate- ami 24 óra alatt felhasznált kalóriamennyiség fekvő, semmittevő helyzetben. Gyakorlatilag mindegy melyik az.


Egyénfüggő, hogy kinek mennyi az alapanyagcseréje, tehát a fenntartáshoz szükséges alapanyagcsere. Több tényező befolyásolja:


Testmagassáág,

Genetika,

Testsúly,

Izomtömeg

Életkor

Az illető neme,


Viszont átlagosan 1500-2400 között szokott esni ez. Általában sokan keverik az izommegtartó alapanyagcsere mutatóval, viszont ez inkább testépítőknek, és komolyabban sportolóknak, élsportolóknak fontos.

Én általában 2200 kcal-t szoktam javasolni, és ebből kell 15% ot levinni a napi tápanyagbevitelhez, hogy eredményesen, és jól tudjon az illető diétázni, és zsírt égetni, úgy hogy az alapanyagcsere ne lassúljon be jelentősen, mert akkor megáll az egész zsírbontás, és még zsírt is raktároz a szervezet. Így most már remélem érthető mindenkinek miért nem jó ha koplalsz és egy nap csak 800 kcal-t viszel be.

2009. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!