Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha futok egy kilométert, és...

Timido kérdése:

Ha futok egy kilométert, és sétálok egy kilométert, szinte ugyanannyi kcalt égetek el?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a tévében, hogy mindegy az, hogy futva vagy sétálva teszed meg a távolságot, ugyanannyi kcalt égetsz el. talán a sétával picikét kevesebb, de ugyanannyi.

Csak míg a futás UTÁN még égeted a zsírt, a séta után már nem. Tehát ha minden nap háromszor sétálok 1 órát, akkor elég sok kcalt tudok elégetni, igaz?


2010. júl. 9. 16:58
 1/4 anonim válasza:

Én is néztem azt a műsort, de mivel más hülyeségek is voltak benne, szerintem ez sem volt igaz. A dutás jobban megmozgat, az izmaidat jobban igénybe veszi, a pulzusodat is felpörgeti - biztos hatékonyabb, mint a séta.


Ja, és én naponta minimum egy órát sétálok, mellette egészséges kaja, mégsem fogyok :) Kénytelen leszek sajnos valami aktívabb testmozgást választani :)

2010. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én reggel - este és délbe sétálnék, és mellette diéta

itthon pedig ilyen hasizomerősítő gyakorlatok :)

Nem tudok futni, gyűlölök, volt egy idő amikor futottam, de szenvedés volt :(

Talán majd ha a kutyámmegnő, addig meg megtanítom, hogy jöjjön mellettem:)

2010. júl. 9. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:

sztem ez hülyeség!

futás sokkal jobb

2010. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy szerintem egy óra séta is hatékony, mert az alatt az egy óra alatt nem ülsz a fenekeden, nem nassizol, nem tévézel stb! Szal egészséges! Ezt te döntsd el! Egyébként a sok sétától is lehet fogyni, de persze, h a futás az már más tészta! Ha kezdő vagy még és életedben nem futottál akkor kezdj sétálni majd egy idő után pedig futni!
2010. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!