Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi futásnak van "értelme"?

Mennyi futásnak van "értelme"?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyi az a minimum amivel már zsirt égetek?Hány percnek?
2010. júl. 5. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármennyinek. Elvileg 40 perc után kezdesz zsírt égetni, ez így nem igaz, rengeteg dologtól is függ. Én amikor fogyókúráztam, fél órát futottam és meglepő módon az is hasznosnak bizonyult.
2010. júl. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Még annyit szeretnénk kérdezni mert mindenhol mást olvasok,hogy minden nap fussak vagy két naponta?

2010. júl. 5. 07:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez hülyeség, a futás azonnal éget, de sajnos nem zsírt. Először a testben tartózkodó tápanyagokat, majd ha ezek elégtek, elkezdi a zsírt. 20 perc séta megfelel 10 perc futásnak, és a séta jobb zsírégető. Amúgy a futás azért jó, mert a futás befejezte után sokáig (1-2 óra) még égeti a zsírt a regenerálódás érdekében.
2010. júl. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amúgy annyiszor, amennyiszer te gondolod. Ha nagy távot mész futni, akkor inkább kétnaponta menj, de ha csak nagyon kicsit mész (5-10 perc) akkor azt napi kétszer is csinálhatod, minden nap. De hagyj időt magadnak regenerálódni.
2010. júl. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából kezdö vagyok futás terén,10kg-ot szeretnénk még eladni.
2010. júl. 5. 07:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem csak futni kell, nagyon figyelj a táplálkozásra és kezdj el más hasonló atlétikai sportokat, spinning, kardio-edzés stb...
2010. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen mozogsz, sportolsz, akkor nem kell idő, azonnal éget, ha nem akkor kell 20-30 perc, míg beindul a zsírégetés. A gyors futás a testben lévő szénhidrátot égeti el először, utána nyúl a zsírhoz, míg a hosszabb ideig folyamatosan tartó kocogás a zsírhoz nyúl. Fogyás szempontjából a kocogás jobb, saját tapasztalat
2010. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyi futásnak van értelme, de meg kell adni az idejét! Nulláról nem mehetsz fel a 2-3-4 órás futásokig rövid idő alatt, mert lesérülsz. Kezdőként semmiképpen ne fussál minden nap, heti 2-3 pihenőnap kötelező a sérülésveszély miatt. Ha fáj a térded, azonnal hagyd abba, mert az azt jelenti, hogy a túlsúly megterheli az ízületet. De +10 kg talán még nem olyan sok, hogy ne futhass vele. (Egy hosszútávfutó.)
2010. júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!