Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 80 kg-os ülő munkát végző nő...

80 kg-os ülő munkát végző nő vagyok. Ha naponta csak 1500 kalóriát ennék lefogynék? /mindent ennék, de betartanám az 1500-at/

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Elmelétileg igen. Nem sértésként mondom, de 80kg-nál 1500kcal viszonylagosan kevés tehát elméletileg működik az elgondolás. A lényeg, hogy ne lépd túl az 1500 kcal-t. Viszont ami ellene szól, hogy nincs mozgás és lehet, hogy amit megeszel nem tesz jót az egészségednek és lényeges a mennyiség is. Természetesen fogyni fogsz az már más kérdés kibírod-e. Egy példa: 1500kcal=300g csoki, 300g csokitól nem lehet jól lakni sőt ha magamból indulok ki még éhesebb leszek. Ellenpélda: 1500kcal=3,76Kg narancs, na ez már kicsit jobban hangzik szerintem. Szóval, ha az időd engedi mindenképpen sportolj, nem kell sokat de egy kevéske legyen, illetve úgy válogasd össze az 1500kcalt, hogy ne maradj éhes. Amit viszont ne felejts el az a fehérje egyél húst lehetőleg minél szárazabbat.
2010. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Igen lefogynál, de izomból veszítenéd a sújt nem pedig zsírból. A szervezet érzékeli a lecsökkent energiabevitelt és a magas energiaigényű izmot fogja először leépíteni. Ha valóságosan zsírból szeretnél fogyni, akkor edzeni is kell mellette és sok fehérjét bevinni (ebből táplálozik az izomzat. Ha heti 3x 30-40percet edzel lehetőleg anaerob legyen, akkor a tényleges feleslegedből fogsz fogyni. Ha csak az étrendeden változtatsz akkor akár (ha kitartó vagy) lefogyhatsz15kg-ot is, de ebből 3-4 víz 7-8kg izom és csupán 3kg lenne a zsír, így akár 65kg-ra is lefogyhatsz, de megmaradt rajtad 12kg zsír.

Ha felkészültél a változtatásra az nagyon jó, csak legyél kitartó és mérlegelj, hogy mi jó a testednek és nem kevésbbé fontos, az egészségednek.

Sok sikert! :)

2010. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azt értettem a mindent ennék alatt hogy egy napi kajálásom ilyen lenne: reggel 1 kifli vajjal, paradicsommal, délben zöldség leves, burgonya, hús,uborkasaláta, uzsonna: joghurt, vacsora: egy szelet kenyérke, sajt zöldség. Tudom,hogy néha becsúszna egy kis édesség is, de nem mindennap. /"Adj egy harapást a csokidból" alapon , ha alányom enne .:-)/ eddig naponta kb.2000-2500 kalóriát ettem. A mozgásom napi 45 perc gyaloglás.
2010. júl. 3. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó az elgondolásod és le is tudsz fogyni ezzel a módszerrel.Én ugyanígy csinálom és semmi sport és már 8 kiló le is ment.
2010. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mikortól diétázol utoslsó hozzászóló?
2010. júl. 3. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok, óvakodj a fehér lisztes dolgoktól pl: fehérkenyér és kifli, inkább teljeskiőrlésű kenyeret, kiflit egyél, az lassabban szívódik fel és nem leszel utána éhes. Ne felejtsd el a főtt ételek is kellenek a szervezetnek, egyél magas rosttartalmú ételeket. Igyál naponta legalább 3 liter vizet (semmiképpen sem szódát, vagy szénsavas ásványvizet), naponta 5x egyél, az étkezések között teljen el legalább 2,5-3 óra és utoljára lefekvés előtt 3órával egyél.

Tényleg beválik!

Én április végén változtattam meg az egész életemet, mert csak így van értelme. Ülő munkát végzek és szeretek jókat enni, de a 78 kg már túlontúl sok volt nekem. Változtattam az étekzésemen, és elkezdtem mozogni, ma már csak 66kg vagyok, nem löttyedt meg a bőröm és vére újra m-es ruhákat hordhatok.

Bizonyíthatom, hogy tényleg hatásos.

2010. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
deh bnőm is ezeket nézegette ezt nézd emg hidd el nem bánod meg [link]
2010. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Minden fogyókúra során először az izomtömegből veszít az ember, sajnos. :) Így egy fogyókúra során ha nincs mozgás, zsírégetés, akkor sajnos az nem túl jó.


Én javaslom a terheseknek szánt 180 grammos szénhidrát diétát, nagyon jól meg lehet tervezni az ételeket és nem marad éhes az ember - én terhesen csináltam, szóval tudom mit beszélek.


De mindenképpen tornázz, fuss vagy csinálj valamit fogyókúra mellett. És akkor 100% a siker! :D

2010. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Kedves kérdező! Milyen munkát végzel? Talán segíthetnék meg mondani.
2010. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És milyen magas vagy kérdező? Én is 80 kg (pontosabban 78 kg) nő vagyok, szintén ülőmunka, de én 175 cm vagyok. Jó válaszokat kaptál amúgy! :)
2010. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!