Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől "jojózik" ennyire a...

Mitől "jojózik" ennyire a súlyom? Egyáltalán hogyan fogyhatnék gyorsan, de látványosan?

Figyelt kérdés

Tegnap megmértem a súlyom, 54,9 kiló voltam, aminek nagyon örültem is, hiszen ez már normális testtömegindex nálam. Ma ismét megmértem magam, 57,9 kiló voltam. Ez sajnos a 13 éves korhoz és a 163 cm-hez már nem normális súly. Kicsivel utána 57,5 kiló voltam.

Mielőtt az első mérést végeztem, bevallom, ettem egy kis adag kukoricapelyhet. Ez este volt, amikor úgy tudom, a dolgok jobban hizlalnak. Mégis 54 kg voltam. Ma szintén ettem kukoricapelyhet, nem annyit, mint tegnap (kevesebbet), sőt egy mozgás után végeztem a mérést (fagyizóba menet oda-vissza 5 km-t tettem meg, közben csak 2 gombócot ettem). Ha arra céloztok, hogy lehet, hogy a súlynövekedésben a vizeletháztartás is benne van, akkor nincs igazatok, mivel a 3. mérés előtt voltam WC-n, de csupán 4 dekával lettem könnyebb. Mitől híztam hirtelen 3 kilót? A semmitől?

Egyébként is igencsak kövér vagyok. Most azért igyekszem mozogni, továbbá nem vacsorázom, de hát látjátok... már vagy 3 éve nem volt 1 napnál tovább normális testtömegindexem. Szemből kezdek megelégedni a látvánnyal, de nem ártana még ott is mit leadni, oldalról viszont egyenesen katasztrofálisan nézek ki. A derekam eléggé vastag, a hasam meg úgy néz ki, mint valami 3 hónapos terhes nőé. Persze nem vagyok terhes, én egyáltalán nem vagyok OLYAN lány. Tehetek még valamit a súlycsökkenés érdekében?

Amúgy ne ilyen nyávogós valakinek higgyetek, csak olyan -10 kilóval könnyebben el tudnám fogadni magam, egézségesebb lehetnék, hiszen normális lenne a testtömegindexem, na meg tornagyakorlatoknál könnyebben elbírnám magam. :)

Köszi, hogy végigolvastátok és köszi a válaszokat!


2010. jún. 29. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Minek kell 13 évesen naponta mérni hány kiló vagy? Inkább menj a játszótérre és még lehet hogy fogysz is(bár nem kéne)
2010. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hát sztem rossz a mérlegetek
2010. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem rossz a mérleg ezért mér 1x ennyit másszor meg 3 kilóval többet... vegyél új mérleget
2010. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd, a lányok kamaszkorukban híznak, felszednek egy csomót. Ezt a hülye média-agymosás miatt lehetetlen elfogadniuk, nem bírom az ilyeneket. Oké, hogy nem vagy egy nyávogós valaki, akkor ne is nyávogj, fogadd el, ilyen a biológia, így érsz nővé, hogy 13-14 évesen sokkal több husi van rajtad - kész! Ugyanezzel a súllyal 16 éves korod környékén bombázó leszel, de most még máshogy oszlik el rajtad. Ha koplalsz, megvonod magadtól amire szükséged van, egyrészt sokkal később érsz majd nővé, később alakulnak ki a végleges vonalaid, másrészt mindig küszködhetsz majd a kilóiddal. Hé!!!! Egy kislány vagy! Ezzel foglalkozz majd 16 éves korod után. Egyél ami jól esik, mozogj sokat, diétát meg felejtsd el, hacsak nem célod tönkrevágni magad a 20-as éveid elejére.
2010. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nem szoktam magam naponta mérni attól, hogy most megtettem. A játszótérből meg lassan 14 évesen szerintem már kinőttem...

Második&harmadik válaszoló: Lehet, hogy nektek van igazatok. Remélem, a következő mérlegünk a reális súlyomat mutatja!

Negyedik válaszoló: Engem nem a média őröl fel, hanem csak szeretném elérni a normális súlyomat. A testtömegindexem 21,5 , amivel enyhén túlsúlyos vagyok. A normális súly számomra nem harmincvalahány kiló, hanem negyvenvalahány. A testtömegindex-mérő 43 kilótól 55-ig mutat 163 centivel normális indexet. Lehet, hogy adna egy kis önbizalmat az, ha nem úgy néznék ki, mint egy kismama. A testtömegindex-mérőben is javasolják a fogyókúrát. Vacsorára ha eszek valamit, akkor csak kicsit, de ebédre mindig sokat. Ha jól tudom, akkor még nem hízok annyira.

2010. jún. 29. 20:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ha valakinek még van ötlete, várom a válaszokat.
2010. jún. 29. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A testtömegindex nem veszi figyelembe a zsír-izom arányát. Ennyi erővel egy 180 magas, 100 kilós testépítő férfi kórosan elhízott. Azzal nem kell foglalkozni, hogy mennyit mutat a testtömegindex kalkulátor, mert hülyeség! Mint ahogy azt sem veszi figyelembe, hogy még kislány vagy. Nem szabad diétázni ennyi idősen. A mozgás egészséges, azt nem tudod túlzásba vinni, tessék mozogni sokat, és enni amit kívánsz.
2010. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A testtömegindex mind férfiak, mind nők esetében bármilyen testformánál megbízható érték. Ez alól csak a 18 éven aluliak, a terhesek, és a versenysportolók képeznek kivételt."

Megnéztem a saját eredményem, 24 éves férfi, 182 magas, 94 kiló. Fogyókúrát javasol, pedig egy deka háj nincs rajtam a testépítés miatt.

Még ennyit akartam hozzátenni.

2010. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez azért van, mert nem vagyok testépítő, izmos, sőt... amivel én mérem a testtömegindexem, az kifejezetten gyermek testtömegindex. 3-18 éves korig. Kornak megfelelőt mér. :)
2010. jún. 29. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!