Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már nem fog sikerülni?

Már nem fog sikerülni?

Figyelt kérdés

Január közepén nekiálltam az változtatásnak. 87 kg-ról indultam, áprilisig végéig le is ment 7 kg.

Örültem mert reméltem augusztusig simán meglesz az álom 65-67 kg. Ám azóta 80-ról nem mozdul a mérleg. És egyre stresszesebb vagyok. Próbáltam már, hogy kevesebbet ettem, bevezettem még egy plusz nap edzést, tartottam csalónapot, emeltem a fehérjét, zsírt, csökkentettem a ch-t. A 2 hónap alatt váltogattam mindent és semmi. Mintha beragadt volna 80-nál és ennyi. Annyira el vagyok keseredve, azt gondoltam ilyenkorra már az utolsó 3 kg miatt fogok aggódni. Erre meg örülök, ha összejön a 78 kg.

Van mércegatyám és az se változott. Tehát centibe sem.

És nem adom fel, de utálom magam! Hogy ez az undorító hájréteg nem akar eltűnni rólam, pedig teszek érte. Egy ocsmány zsírtömb néz vissza rám a tükörből.

Én már nem tudom mit csináljak másképp. 🙁

173 cm/80 kg



2018. jún. 27. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem írsz étrendet vagy edzést, így sötétben lehet csak tapogatózni. Ha április óta egy kg se ment le, ott vagy nem jól csinálsz valamit, vagy valami hormongond lehet pl. pajzsmirigy.
2018. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha lemegy 6-8 kiló, mindig újra kell kalkulálni az alapanyagcserét és ahhoz a napi bevitelt.

Én pl. 2000 kcal-lal kezdtem 97 kilósan. Most 87 vagyok, és a 2000 kcal (plusz a heti háromszor egy óra kardió) kb. súlytartásra elég. Lejjebb kell mennem 1600-ra. Lehet neked is ez a megoldás.

2018. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A pakzsmirigyemmel nincs baj. Lefogytam 7 kg-ot mint írtam, tehát nem az. Plusz anno keresztanyám is mindig ezzel nyaggatott, hogy pajzsmirigy így, pajzsmirigy úgy. Már 2x vizsgálták és semmi. (Amúgy ezt alapból kicsit túllihegésnek találom, hogy mindenki pajzsmirigyes, na mindegy).

A kalóriát már lejjebb vittem. 1700-al kezdtem, aztán 5 kg után vittem 1600-ra. Kb május közepe után már lementem 3 hétig 1200-ra vagy az alá. Hogy így talán beindul. De ez sem segített.

2018. jún. 27. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Fura, ennyivel tempósan fogynod kéne. Az 1200 már simán lehet koplalás, ami lassíthatja az anyagcserét, de ez sem magyarázza a stagnálást...


Azt mondod, több edzéssel sem történik semmi? De az nonszensz... Így semmi ötletem nincs, muszáj lenne fogynod.

2018. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen számomra is rejtély. Eddig nem mértem magam minden nap, plusz türelmes voltam, gondoltam 2-3 hét stagnálás belefér. Aztán felállol egyik nap 80.20 aztán másnap 79.80, ekkor remény, aztán következő nap megint 80 felett. És ez így megy már több mint egy hónapja. Esetleg a stressz beleszólhat? Mármint, hogy nagyon rágörcsölök?
2018. jún. 27. 18:34
 6/8 anonim válasza:

Én 108-ról indultam. 18 kg elég tempósan lement, azután stagnáltam sokáig. Volt egy 5 hetes "kilengésem" (el voltam utazva), ezalatt felszedtem 2,5 kg-t, majd miután folytattam a diétát és az edzést újra beindult a fogyás, lement 14 kg. Most 78-79 kilósan ismét stagnálok kb 2 hónapja.

A 60 kg lenne a cél, de már rég elengedtem azt, hogy erre a nyárra sikerülni fog, pedig ez volt a terv. Újra megpróbálom, hogy csalok kicsit, de természetesen most nem 5 hétig :D Hátha.

2018. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huuuu! Gratulálok az eddigi kilókhoz. Lehet én is kitolom a csalást 2-3 napra.
2018. jún. 27. 23:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon fura...

De figyi most erről nem tehetsz...

Talán egyik nap egyél amennyit tudsz, másnap meg mondjuk nagyon keveset, talán ez segíthet, de nem túl egészséges...

De ennyivel bőven kéne fogynod...

Na de a másik ne magadat szidd, kérlek legalább azt ne...

Higyj benne hogy fogsz fogyni, hátha az a gond de nem tudom tényleg hogy ez miért van...

2018. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!