Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit esztek szendvics helyett?

Mit esztek szendvics helyett?

Figyelt kérdés

Diétázom, kalóriát számlálok.

A közeljövőben több helyre is megyünk kirándulni. Lesz sok órás buszos út is, ahova a megszokott szendvics, keksz és egyéb nasik helyett, valami normálisat vinnék.

Viszont fontos lenne, hogy olyan legyen amitől jól is lakok, nem csak egy alma, vagy némi répa, puffasztott rizs.

Kényelmesen ehető útközben, nem morzsál össze mindent és tápláló.


2018. máj. 11. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen esetben muffinformában sütök valami sós sütit, olyat, ami az aktuális diétámhoz, az ízlésemhez s működésemhez passzol. Bármilyen szénhidrátszegényen meg tudom oldani, hála a szezámmagnak, amin alapulni szokott. Szendvicset úgysem ettem régen sem :)

De főtt tojást is szeretek vinni, ha hosszú az út, de jó még a piskóta és kiegészítésnek olajos mag és aszalt gyümölcs.

Ez utóbbiakból nem viszek sokat, mert feleszem az összeset, szeretem őket.

Van még egy tuti vivős ételem, hosszabb utakra (több nap), de ahhoz jól kell bírni az olajos magnál lényegesen zsírosabb ételeket, úgyhogy szerintem felesleges leírnom.

2018. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a főtt tojást a buszos utakon utálni szokták az utastársak, mert büdös lesz tőle, úgyhogy azt max a szabadban edd meg szerintem.

Én zöldséget szoktam vinni szeletelve, szárzeller, retek, paprika, koktélparadicsom... Ha emellé egy másik dobozban viszel kockára vágott vagy kördobozos sajtot, felkarikázott száraz szalámit, mogyorót, mandulát, garantáltan nem maradsz éhes.

Én eszek nyers gyümölcsöt, de az aszalt gyümölcsnek iszonyat magas a cukortartalma, úgyhogy azt inkább nem.

2018. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
És ugyan miért ne vihetnél jó minőségű (teljes kiörlésű) szendvicset?
2018. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fott vagy grillezett csirkemell és vegyes zöldsaláta. Vagy nekem nagyon bejön a másnapos lencse vagy sárgaborsó főzelék is abonettel. Ezektől jól is lehet lakni
2018. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2: Jogos, erre nem figyeltem, én mindig a szabadban eszem, úton ritkán. Bár a tojás nem valami szagos szerintem alapesetben, de lehet, hogy valakit zavar. Én a fosztogatása miatt enném kint, mivel héjában viszem, hogy tutira elálljon.

Az aszalt gyümölcs olyasmi, mint a sima, mínusz víz és eláll. Nyilván nem akkora mennyiségben esszük, mint a frisset, így kalóriában nem feltétlenül több, nálam jóval kevesebb. Egy alma vagy banán rengeteg cukor, de egy kis mazsola vagy meggy a mogyoróm közt már jóval kevesebb. De nyilván mérlegelni kell, kinek mi fér bele és mennyi. Én sem fókuszálok nagyon az aszalt gyümölcsre, főleg erősen szénhidrátszegény diétában nem, de azért hasznos lehet. Túrázós időszakom óta jó társam az olajos mag aszalt gyümölccsel, utakra alap (bár néha kihagyom a gyümölcsöt, de mivel a mogyoró brutál tömény, kalóriában ez nem jelent könnyebbséget).

2018. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Zöldség+sajt, zöldséglé+sajt, kakaó, olajos magvak, tzatziki saláta.
2018. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fasírt, zöldségfasírt.
2018. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csibefasírt zsírszegényen, zöldségfasírt, teljes kiőrlésű kétszersült, zöldségek.


A magokat és aszalt gyümit hagyd, utóbbi cukor cukorral...kalóriában egy kismarék aszalt gyümi vagy mazsola az egy szelet csoki!! Szóval inkább almát vigyél, felszelve cikkekre és azt oszd el két részre.

2018. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Direkt mondta, hogy ne legyen alma...
2018. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!