Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki egy héten keresztül...

Ha valaki egy héten keresztül csak folyadékot visz be a szervezetébe, annak milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm kövérnek hiszi magát és elhatározta, hogy egy hétig csak folyadékot vesz magához. Mi baja lesz ettől? Azt tudom, hogy legyengülhet a szervezete és, hogy az izmok is eltűnnek, míg a zsír csk kis mértékben távozik.. ezeken kívül még mi?

Még mielőtt bántanátok: súlyzózik és fut is, de képtelen megelégedni ennyivel, nem elég neki az se, hogy már lassan 3 hete csak napi háromszor eszik, ami ilyen abonett féleségekből áll, most már egy hétig csak víz meg ilyenek kell neki (nem üdítők). 163 cm és 63 kg. Szerintem semmi baj nincs az alakjával, talán annyi, hogy van a fenekénél narancsbőr, lényegében amiatt kezdett el fogyózni és edzeni, de mára már ott tart, hogy mindenhonnan fogynia kell... lebeszélni nem tudom erről, mindenáron végig akarja csinálni ezt a folyadék hetet. Ja, és 16 éves.



2017. dec. 18. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Az alkatát is nézzük, akkor homokóra és körte közötti, nem tudom pontosan.

Nem akarom, hogy kárt tegyen magában, nagyon jó barátnőm :(

2017. dec. 18. 15:58
 2/4 anonim ***** válasza:

2 napig fogja bírni, ha tovább kényszeríti magára akkor majd a kórházban feltáplálják vissza a normális ételmennyiségre. Szerintem már az is segítség ha megmutatod neki ezt a kategóriát hogy hányan hányféleképpen tudnak érvelni minden elborult önkárosító fogyókúrás ötletre, hátha belátja hogy ha sokan mondják hogy hülyeség és többet árt mint használ, akkor nem akar ilyet csinálni.


Standard koplalós témára a válasz: minden koplalás után hízni fog, és pont visszafelé fog elsülni az egész. A bűntudat viszont annál nagyobb lesz hogy mégsem sikerül... míg bele nem esik a testképzavar-spirálba, aztán vagy tönkremegy benne, vagy meghal, vagy összeszedi magát és rájön hogy értelmes módon kell fogyni. A drasztikus nem működik.

2017. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármi történhet, mivel nem tudom, mennyi kalóriát fog enni, milyen összetételben. Bármi elképzelhető, nekem roppant tartalmas italaim is vannak.


Ha keveset eszik, zsír mindenképpen viszonylag sok megy le, ez elkerülhetetlen, akármilyen fura téveszmék is vannak a világban.

Az sem igaz, hogy nem fogja bírni, van, aki nem bírja, de egy hét az semmi, sokan egy hónapig nem esznek semmit és dolgoznak meg minden, bár az elég extrém s nekem eszembe se jutna ilyen őrültség, ha egyszer van mit ennem. Az emberi szervezet sokat kibír... De ne éljünk vissza vele.


Rengetegen böjtölnek ennyit, rendesen és úgy is, ahogy ő akarja, hogy léböjtkúrát tartanak. Adott esetben lehetnek pozitív hatásai, szerintem inkább a totális böjtnél van így, amikor az emésztés nem folyik és a test másra fókuszál. Bár ahhoz nem kell ilyen hosszú ideig nem enni, mindennapos evéssel is működik (bár van, aki a hosszabb böjtökre esküszik, de ehhez én nem értek s ez nem is baj).


Jobb, ha cukros vackokat nem iszik, a zöldséglevekkel akkora gond nincs, de én inkább szénhidrátszegényen léböjtölnék, ha valahogy. De ez egyéni dolog s nem tudom, mik a céljai, ahogy azt sem, hogyan érezné magát az én italaimmal :) Én simán hoznám a napi 1300 kcalt, muinimális szénhidrátbevitel mellett. Csak nem érteném, mire jó ez, amikor a fogunk nem dísznek van.


163/63 mellett én is fogyni akarok, mert nagyon rám fér, bizonyára érthető ez a vágya.


De végülis mindegy is, mit mondunk, mert ez az ő dolga.

2017. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ilyet fiatalon egy héten keresztül. Fájt a fejem, szédültem, de végigcsináltam. Utána meg egy nap alatt visszazabáltam amit leadtam. Nem éri meg.
2018. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!