Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes-e így a testtömegindex...

Helyes-e így a testtömegindex és a testzsírszázalék?

Figyelt kérdés

Edzésprogramban veszek részt, ahol kiszámolták ezeket az adatokat. 170 cm vagyok és 80 kg, huszonéves nő. Azonban rendkívül nehéz a csontozatom és széles, kifejezetten fiús, izmos alkat vagyok. 65 kg voltam szülés előtt, amikor már kilátszottak a bordáim, 68kgra szeretnék fogyni.

A testtömegindex és a testzsírszázalék azonban a súly és a magasság arányaira alapul, ezek alapján van egy zsírégető pulzus tartományom és egy napi kalóriaértékem, ami szerintem tök fals. Ezek alapján erősen elhízott vagyok, ami viszont ránézésre nem igaz.

Tanácstalan vagyok, hogy a hivatalos adatokat vegyem alapul, vagy ha nem, akkor mit??


2010. máj. 26. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit írnék, hogy jön itt a sok okosság, mindenki nagyon ért hozzá, de arról speciel gőzötök sincs, hogy nem létezik "nehéz" csontozat! Azért mert valakinek vastagabbak a csontjai, baromira nem lesz ám nehezebb! Sz@r ügy :) A csontok alapból nagyon könnyűek, egy átlag női csontváz mindenestül 10kg... egy férfi 12kg... Akinek sűrűbbek a csontjai és jóóóó vastagok, akkor mondjuk nőként nem 10, hanem 11kg a csontváza :)

Szóval te kövér vagy kedves kérdező :)


Másodszor az az orvos aki kiejti a száján a BMI-t attól elvenném a diplomáját, de legalábbis azt mondanám neki, hogy inkább abban praktizáljon amihez ért!!!

Testzsírszázalékot MÉRNI kell, géppel, vagy kalipperrel, ez a lényeg. Egy 180 centis 90 kilós szálkás sportló akin van 20 kiló plusz izom, és egy ugyanilyen magas löttyedt férfi akin ugyanez a 20kg zsírban van, nos nekik a BMI-jük egyforma... Hagyjuk már ezt a sok idiótaságot :)


A zsírégető tartomány 120-140 mindenkinél, mindegy hány kiló és centi! 60 év alatt inkább 120, hogy ne kapjon a mami szívrohamot, de ennyi!!!!!! Ismét üdvözlöm a "kollégát"a hozzáértéséért!

2010. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és még egy gratula... a kcal szükségletet jobb helyeken (ahol értik a szakmát) úgy számolják ki, hogy mondjuk adva vagyon a 170cm-es 80 kilós nő aki túlsúlyos... Mozogni fog heti 4-szer (mondjuk sosem árt) Tehát szüksége van 100gramm fehérjére, és 120 gramm szénhidrátra, valamint 20-30 gramm zsírra... ez összesen 1200kcal... a felszívódás azonban nem 100%-os soha, ezért a napi kalóriaszükséglet 1400-1500 ha fogyni szeretne... Ennyivel kell kezdeni... Kíváncsi lennék, hogy a 2000 kcal-hoz milyen étrendet ajánlana a zseni kolléga... baromira megnézném!!!
2010. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
19.42-nél 60 év FELETT-et akartam írni természetesen...
2010. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, volt benne sok hasznos dolog. De akkor is vitatkoznék. Miért van az, hogy 65 kgnál már csúnyán kiállnak a bordáim és a medencecsontom? Lehet, hogy valóban nem jó a megfogalmazás, nem a csontom nehéz, de a vállam, a hátam, a medencém széles, soha az életben nem lehetnék 90-60-90 csak ha megfaragnának. NEm mondom, hogy nincs túlsúlyom - ez szülés után nem is csoda - de közel sem vagyok kövér. Sajna a zsír nagyrésze a hasamon landolt, de hát ez ilyen:-S

Mindenesetre ezt nem értem. Hogyan lenne mindenkinek ugyanannyi a zsírégető tartománya? Egy 45 kgos, 20 éves bébinek és egy 35 éves 95 kgos hölgynek kissé másként ver a szíve , nem??

2010. máj. 26. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!