Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes-e így a testtömegindex...

Helyes-e így a testtömegindex és a testzsírszázalék?

Figyelt kérdés

Edzésprogramban veszek részt, ahol kiszámolták ezeket az adatokat. 170 cm vagyok és 80 kg, huszonéves nő. Azonban rendkívül nehéz a csontozatom és széles, kifejezetten fiús, izmos alkat vagyok. 65 kg voltam szülés előtt, amikor már kilátszottak a bordáim, 68kgra szeretnék fogyni.

A testtömegindex és a testzsírszázalék azonban a súly és a magasság arányaira alapul, ezek alapján van egy zsírégető pulzus tartományom és egy napi kalóriaértékem, ami szerintem tök fals. Ezek alapján erősen elhízott vagyok, ami viszont ránézésre nem igaz.

Tanácstalan vagyok, hogy a hivatalos adatokat vegyem alapul, vagy ha nem, akkor mit??


2010. máj. 26. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De miért nem írod le, milyen eredményeket kaptál?
2010. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha ez lényeges: a BMI 28, a testzsír 36%.

De mint írtam ezek csak a fenti arányokon alapuló adatok.

2010. máj. 26. 15:11
 3/14 anonim ***** válasza:
A testtömegindexed tudja hogy erős a csontozatod?? Na látod... ezek csak számok!!! Ne a számok, hanem a tények vezéreljenek!!
2010. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ok, csak így nem tudom milyen tartományban a leghatásosabb a zsírégetés /pulzusszám/.
2010. máj. 26. 15:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
120-130 körül van a zsírégető tartományban.
2010. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
de mennyi kalóriát javasoltak? és az sem mindegy milyen diétát állítottak össze.
2010. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Látatlanban állították össze a diétát, 2000 kalória körül/nap. Úgy vették, hogy jelentősen túlsúlyos vagyok, pedig ez nem igaz.

Így nem tudom mihez igazodjak a fogyókurámban, hogy az valóban hatékony legyen...:-S

2010. máj. 26. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogyókúra 2000kcal-lal:O az igen... Ha esetleg 90-100 kilós lennél. Nekem ennyi a súlytartáshoz kell.

Inkább nézd meg itt, ha még nem nézted volna:

[link]

Ez sem ad halálpontos eredményt, de ha betartod amit ír, szépen fogsz fogyni:)

2010. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
hát nem akarlak megsérteni de hacsak nem valami sportoló vagy akkor túlsúlyos vagy. de mivel a testzsírszázalékod is 30 felett van nem lehet pusztán izom ami rajtad van. én is erősebb testalkatú vagyok , de 20 BMI-vel és 19 körüli testzsírral. de amúgy látatlanban hogy számították ki a testzsírodat??? mert ahooz pontos mérések kellenek. én a 2000 kalóriát kicsit soknak tartom a fogyáshoz, de nem vagyok szakértő tehát nem akarok ebbe beleszólni. egyébként egy két netes programban az én adataim alapján nekem súlytartásra írnak 1900 kalóriát..na az is biztos hogy ha én annyit ennék akkor tuti elhízott lennék.
2010. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem pusztán izom, mivel szülés után vagyok, van rajtam deréktájt felesleg. Kb 10 kg, de ez nem hiszem a vészesen túlsúlyos kategória. A testzsírt méréssel állapították meg, de az is súly alapján számol.

Mind1, azt hiszem, megyek "érzésre" és hátha sikerül leadni azt a néhány kgt:-)

2010. máj. 26. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!