Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A testtömegindex sokszor...

A testtömegindex sokszor baromság, ugye?

Figyelt kérdés
Ott van pl. John Cena pankrátor, nézzétek meg, 185 cm, 110 kg, de tiszta izom a csávó, erre le kellene fogynia min. 20 kilót a testtömegindex szerint, mert 31,12 és 25 az ideális. :D De nekem is 26, pedig szinte semmi nincs rajtam. Ez az izommal nem számol, ugye?
2011. febr. 1. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

A testtömegindex tájékoztató adat a normális, hétköznapi embereknek. Ebbe természetesen a hivatásos sportolók nem számitanak bele, de öket nem is lehet átlagos embereknek nevezni. (Az, hogy ez szerintem NEM egészséges, más kérdés)


Ha neked 26 a BMI-d, akkor igencsak sok felesleg van rajtad, nem ártana fogyni és valamennyit izmosodni.

2011. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor baromság, igen. Nem számol azzal, ha valaki azért nyom többet a mérlegen, mert a csontozata nehezebb az átlagosnál.
2011. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem sportolókra és testépítőkre lett kitalálva. Ez a nehéz a csontom dumát meg el kellene felejteni. Nem ad ugyanis számottevő különbséget. Csak jó kifogás, hogy miért is nem megy le az a 4-5 kg. Nincs olyan hogy nehéz a csontom. Max fél kiló lehet a különbség, az pedig nincs különösebb hatással a BMI-re
2011. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első, te teljesen hülye vagy már bocs. Szted nincs olyan hétköznapi gyúrós aki úgy néz ki mint Cena? 185 cm és 110 kg mondjuk, és izom van rajta.

Haver, jó hogy ezt így látatlanban megmondod, úgy hogy még nem is láttál. :D

A testtömegindex nem számol az izommal!

2011. febr. 1. 19:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagy arról még nem is hallottál, hogy 5-10 kg izmot pakolnak az emberre, hogy erősödjön?
2011. febr. 1. 19:57
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! A testömegindexet én sem veszem komolyan!

Pl. én 166 cm és 53 kg-os nő vagyok, de a testtömegindexem, majdnem a kórosan sovány felé hajt! Pedig még legalább van rajtam 3 kiló felesleg (zsír!!!)!

A testtömegindex szerint egy 20-24 között normál testsúlyú....hát szerintem én 23-24 testtömegindexszel inkább már dagi lennék!

2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

20:00 vagyok, persze az izom tízszer súlyosabb mint az izom, tehát ha neked több mint 20 kiló izmod van, az nem számít bele:)

Ezt a kérdést nem is kellett volna feltenned, te is jól tudod, hogy egy izmos ember nem pehelysúlyú általában!

2011. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak hogy ti mit gondoltok erről a témáról, ezért kérdeztem meg...
2011. febr. 1. 20:03
 9/14 anonim ***** válasza:
* jav., mint a zsír
2011. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

megint én vagyok: változó, bár kb. azért behatárolja, hogy mennyi az ideális, itt lehetnek eltérések pl. izomzattól-csontozattól függően, max. 5-7 kg, nem több!


Itt (az izomnál) nem a testépítőkre gondolok:)

2011. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!