Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan ebédet...

Tudtok mondani olyan ebédet amibe alig van szénhidrát vagy kaloria?

Figyelt kérdés
A rizs csirkemellel kérlek kerüljétek mert màr a könyökômön jön ki, esetleg fözelékek, levesel?

2017. aug. 29. 13:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Óóó igen természetesen mindig voltak, vannak és lesznek szakemberek akik válltig állítják azt ami teljesen nonszensz és ha az emberben egy kicsi logika is van,nem hisz el egy olyan dolgot mint pl, hogy egy egészséges embernek majd jó lesz az ha teljesen drasztikusan lecsökkenti az egyik fő makrótápanyagot, az élet minden terén az egyensúlyra kell törekedni, pont a táplálkozás lenne ezalól kivétel?

Rengeteg tanulmány is született is mindkét oldalon ami teljesen "érthetetlen"módon teljesen ellentmond egymásnak.

Egy dolog azonban biztos,egy beteg ember nem egyenlő egy egészséges emberrel.

Ahogy egy nem kazein érzékeny embernek sem kell kerülni a kezint úgy egy nem rákos embernek sem kell kerülnie a szénhidrátot.

Persze nagyon jól meg lehet lovagolni a "a rák megelőzése/gyógyítása" címszavakkal újra és újra a táplálkozás témakörét.

Nem ez az első eset, de nem is az utolsó...eredménytelenül.

Kicsit visszatérek a rákra,pontosabban a rákos sejtekre

,nagyon szívesen levezetném azt a biokémiai folyamatot, hogy miért nem lehet egy rákos és egy egészséges sejtet összehasonlítani de az biztos,hogy nagyon szép gondolat,hogy a a cukor táplálja a sejteket.

A sejtlégzésen kívül glükózra számos egyéb folyamatban van szükség, glükóz az elsődleges szénforrás a nukleinsav-, aminosav-, lipid- és cukorszintézisben. Nem csoda tehát, hogy az osztódó sejtek több tápanyagot igényelnek a sejtek növekedésének és a sejtalkotók előállításának biztosítására, így több cukrot vesznek fel, mint mondjuk egy véglegesen differenciálódott, osztódó sejtet alig tartalmazó szövet sejtjei.

Ergo ha lecsökkentjük a táplálékkal bevitt szénhidrát mennyiségét, kevesebb inzulin termelődik, így meg tudjuk akadályozni a rákos sejtek inzulinfüggő cukorfelvételét, valamint az inzulinreceptor sem aktiválódik. Sajnos azonban a rákos sejtek képesek inzulinfüggetlen cukorfelvételre is, valamint a rosszindulatú tumorok egy része képes IGF-II-t termelni. Ilyenkor a daganat képes maga előállítani azt a molekulát, ami aktiválni képes a túlélését biztosító jelátviteli utat, vagyis túlélése független a vér inzulinszintjétől, ezáltal a szervezet cukorfelvételétől.

A cukormentes étkezés tehát nem jelenti azt, hogy a vérben ne lenne vércukor, a máj ilyenkor zsírok és fehérjék lebontásával próbálja viszonylag állandó szinten tartani a vércukorszintet, vagyis a ráksejtek így is cukorhoz jutnak.


Természetesen ezeket nem én találtam ki hasraütésszerűen.

Színvonalas, szakmailag magas szintű folyóiratokban állítják ezeket elismert szakemberek.


Lehet hinni a csodákban,de nincsenek.

Ajánlok neked egy pár olvasmányt.


Hartman, A.L. and E.P. Vining, Clinical aspects of the ketogenic diet


Gao, M., et al., Site-specific activation of AKT protects cells from death induced by glucose deprivation


Schmidt, M., et al., Effects of a ketogenic diet on the quality of life in 16 patients with advanced cancer: A pilot trial

2017. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!