Mit takar pontosan az, hogy egészséges étkezés? Milyen ételek tartoznak bele?
Erre nincs fix válasz. Nyilván meg kell adnod a testednek, amire szüksége van s nem mérgezni káros anyagokkal.
De hogy mely étel kerülendő vagy minimalizálandó? Erről meg is oszlanak a vélemények s emberfüggő is. Hiába vagyunk mindannyian a homo sapiens faj egyedei, ha hasonlóan működünk is, nem ugyanúgy. Ami az egyik embernek ideális étkezés, abba a másik bele is betegedhet.
A kifejezetten káros cuccokat kivéve bármi beleférhet, igen fontos a mérték. S még a legegészségesebb anyagokból is egészségtelen a túl sok, hiszen még a vízivásba is belehalhatsz...
Kiegészítem még a2. hozzászólást újra elolvasva. A disznózsír nagyon sokak szerint kifejezetten egészséges, nagyobb mennyiségben is, mindenesetre klasszisokkal jobb, mint a napraforgóolaj, úgyhogy sok, az egészségére nagyon ügyelő ember fogyasztja bátran, míg pl. a gabonát bottal sem piszkálná meg. Van, aki egészségtelennek tartja a gyümölcsöt, na ezzel már nem értek egyet, de van, akinek jó kerülni vagy minimalizálni.
Az édesítők lehetnek teljesen jók, természetesek és egészségtelenek is, nagyon nem egyformák.
S van, aki még kifejezetten egészségtelennek tűnő étrend mellett is makkegészséges 90 évesen, bár ezt már akkor is hibás életmódnak tartom. Nekem is jók a génjeim, de inkább nem kockáztatok, plusz tuti jobban érzem magam jobb étrenddel, ha nem is betegszem bele a másikba sem.
Erre valóban nem lehet egész pontos választ adni, de azért vannak a sablonos de általánosan igaz tanácsok, mint sok zöldség,gyümölcs,a finomított,készételek a lehető legnagyobb ívben való kerülése.
Szénhidrátból a lassú felszívódásút kell előnyben részesíteni.
A zsírokról és a fehérjékről inkább nem is beszélek mert arról mindig meg a vita.
És,hogy a fent említett tápanyagokból milyen mennyiség kell az tényleg teljesen egyéni.
Az egyetemi táplálkozástudományi tanárom mindig azt mondta nekünk,hogy ne együnk meg semmit amiről nem tudjuk,hogy pontosan miből is áll.
Ha az emberek csak ezt betartanák már sokkal előrébb járnának.
Remélem tudod kedves Miquel,hogy a túlzott zsír,olaj fogyasztás ugyanolyan kedvezőtlen hatással befolyásolja az epe állapotát.
Néhány olaj fajta van ami pl kimondottan jó hatással van a májra és az epére nézve,ezek pedig nem a disznózsír és társai hanem a kendermag olaj,diobél olaj,lenmag olaj, szőlőmag olaj.
De általános érvényű mindenkire nézve,hogy a zsírok feltétlenül szükségesek de minimalizálni kell őket.
Vannak bizonyos orvosi esetek, hangsúlyozom ORVOSI esetek amikor szükséges a ketogén diéta, de életvitel szerűen a magas zsírfogyasztás (lehet az disznó zsír vagy lenmag olaj)előbb utóbb megbosszulja magát,ez alól nincs kivétel.
Senkit nem is biztatok a zsírok túlzott mértékű fogyasztására. Untig elég, ha a taplószáraz csirkemellet nem olajban sütjük ki. Mellesleg nincs is könnyű dolga annak, aki zsírosan akar étkezni. Ha elmész egy áruházi hentespult előtt, csupa olyan darab húst látsz, amiről minden cafat zsír le van faragva. Még az oldalason sincs egy deka zsír sem.
Azt meg csak csendben jegyzem meg, hogy az orvosok ajánlásait fenntartásokkal kell fogadni. Ők az egyetemen tanulták a szakmát. Olyan egyetemen, amit a gyógyszeripar finanszíroz. Már rég nem a gyógyításról szól az egész, hanem a tünetek kezeléséről, lehetőleg olyan szerekkel, amitől véletlenül se gyógyulsz meg, ellenben a mellékhatásaitól újabb tünetek jelentkeznek, amire természetesen rendelkezésre áll egy másik remek "gyógyszer".
Nem akartam erre kanyarodni, de ha már felhoztad...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!