Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik alacsony szénhidrát,...

Akik alacsony szénhidrát, magas zsír diétát követnek, azok miért gondolják azt, hogy ez jó a szervezetük? Vagy hogy ez segíteni fog a tartós fogyásban?

Figyelt kérdés
Ilyen pl. a paleo diéta, de általában akik csökkentil a bevitt szénhidrát mennyiséget is több zsírt és olajat fogyasztanak.

2017. júl. 17. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A paleo nem feltétlenül ilyen, amikor én paleóztam, általában sok szénhidrátot ettem, tudom, a többség nem így csinálja.


Nos, érzem, hogy jobb. Fogyni ugyan nem szoktam, de jól érzem magam, több az energiám, jobban fel tudok kelni reggel, jobb a közérzetem.

Más módszerrel nulla az esélyem a fogyásra, mivel a szénhidráttól olyan éhes leszek, hogy sokkal több zsírt kell ennem, mint kevés szénhidrát mellett, pedig akkor sem koplalok... Bőven túleszem magam szénhidrátosan és sokkal rosszabbul is érzem magam.

Ezért van az, hogy amióta szénhidrátszegényebben eszem, éppen hogy kevesebb zsírt fogyasztok, mint korábban. Nem tudom, milyen kevés zsírt enni, arra soha nem voltam hajlandó s ma már bele is betegednék s persze éheznék.


Van, akinek a sok szénhidrát a jó. Soha nem értettem, miért van bárkinek általánosan baja az akár igen magas szénhidrátbevitellel (mondjuk napi 1000 gramm). Ha valakinek kell a rengeteg energia s nem bír vagy nem akar zsírosan enni, akkor nyilván özön szénhidrátot kell bevinnie s ez teljesen OK. Akkor van baj, ha nem bírja a sok szénhidrátot, mert beteg vagy más típusú, rossz minőségű a szénhidrát vagy nem használja el és elhízik. Amúgy a szénhidrát is teljesen jó energiaforrás, az emberek többségénél ez a fő energiaforrás és a legtöbbeknek jól is működik.


Sokszor tömegelő testépítők emelik a zsírt, mert képtelenek annyi szénhidrátot enni, a zsír sokkal töményebb. Alapesetben persze a szénhidrátból is jócskán marad, de a ketogén diéta szálkásításkor és tömegeléskor is alkalmazható s van, aki azt követi. A vegán testépítők zöme viszont nyilván szénhidrátdúsan eszik, zsírra alapozva azért nehezebb bevinni, amit kell, bár kiegészítőkkel valószínűleg az is megoldható.


Biztos van, aki vakon csinálja egyik vagy másik diétát, azt híve, hogy lefogy, de csak rosszul lesz tőle, az nyilván nem helyes. De ha valaki rájön, hogy kizárólag szénhidrátszegényen érzi jól magát, az nem csoda, ha életmódszerűen ezt a stílust követi.

Nem jó érzés a szénhidrátmérgezés, én akkor is utálom, ha magát a szénhidrátot viszonylag szeretem is. Jobb mértéket tartani, kilengéskor is...


De lehet olvasni cikkeket az egészen kevés szénhidrát fogyasztásának előnyeiről is (nyilván akinek nem esik jól, annak előnytelen, akárki akármit is talál). Bizonyos állóképességi sportokban praktikus, ha nem kell folyton enni közben.


S szénhidrátszegény... Ez annyira durván széles kör. Ég és föld van a napi 150, 80, 40, 20 és 10 gramm között, próbáltam mindet és minden ugrás nagyon durva váltást okozott az előzőhöz képest. Főleg amikor tartós ketózisban van az ember s zsíradaptált lesz, az változtat meg sok dolgot. Én életem egyik legjobb döntésének tartom, bár folyamatosan annyira alacsonyan maradni nekem egyelőre nem éri meg. De messzire nem megyek tőle, ha jól akarom érezni magam.

2017. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én őszintén elhiszem,hogy valakinek ez jó és jobban érzi magát magas zsírbevitel mellett de azt nem tudom elhinni,hogy ez hosszútávon bármi jóra vezet.

Tartós fogyásra végképp nem a legjobb választás (persze lehet fogyni magas zsír mellett is de akkor tényleg oda kell figyelni) nem egy ismerősöm volt aki hasraütésszerűen elkezdett paleózni anno mikor nagy divat volt és meglepődtek,hogy elkezdtek hízni.


Szóval én nem gondolom,hogy a kiugróan magas zsírfogyasztás életvitelszerűen bármi jóra vezet.

2017. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nagyontamas ***** válasza:
A kérdésedben egy tévedés van kódolva. Az igazi páros a lassan felszívódó szénhidrátok és (valódi) zsírok fogyasztása. A lassan felszívódó szénhidrátoknak magas a rosttartalma. Felszívódásuk nem okoz lökésszerű vércukorszint emelkedést és zuhanásszerű csökkenést, ami azonnali éhségérzetet vált ki. A zsírok energiatartalma magas, de hamar teltségérzetet vált ki, nem okoz túlzabálást. Azért írtam, hogy természetes zsírok, mert a napraforgó olajnak alacsony az omega 3 tartalma és magas az omega 6 és 9 tartalma. Az utóbbiak túlsúlya nem egészséges, gyulladásfokozó a hatásuk. Csak hozzátenném, hogy ez nem csak elmélet, hanem saját tapasztalat is, én 14 kg-fogytam, igaz nem két hónap, hanem két év alatt.
2017. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kérdező mert sok a félinfo neten amit vakon elhisznek az emberek...

Sport mozgás rovatban is van egy srác, aki 20-30éve testépít, rengeteg tapasztalata van, sokan személyesen neki teszik fel a kérdéseket, mit hogy kell stb... miből mennyit kell enni, inni, szedni... nagy szaki a sportban... mégis rákos lett....

Mert elhisznek mindent, kipróbálják, működik, de a következmények meg nem 2 hét alatt jönnek, hanem évek után... akkpr meg már cseszheted.

2017. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert olyanok mint az 1es válaszoló... szarul étkeztek, hallottak valami félinfós sületlenséget, kipróbálták (és mivel az is sokkaljobb az eredeti szar étkezésnél) bevállt neki, jobban érzi magát...

De továbbra sincs fingja se a szervezete működéséről, arról hogy epp kegyetlenül túlóráztatja a máját, hogy legyen elég glükóz a vérében az életben maradáshoz...

Hogy közben folyamatosan kockáztatja egy inzulinrezisztencia kialakulását...

2017. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első voltam és rengeteg cikket és tapasztalatot olvastam, s amúgyis rengeteg éve érdekel az emberi test működése a táplálkozásra kihegyezve. Mindig is nagyon változatosan ettem, egyik kedvenc ételcsoportom a zöldség, nem tudom, mi a szar ebben. Feldolgozott ételeket nem is eszem, cukrot sem.

De végülis nekem mindegy, hogy idegenek beszólnak-e, szoktak, az ember már csak ilyen.


Nagyon sokan élnek évtizedek óta zsírra alapozva gond nélkül, tömegelve, akár a kollégáinál lényegesen hozzáértőbbnek tűnő orvosként... A károgó, a témához nem értő ellenzők pont nem tudnak minket eltántorítani.


S nem tehetek róla, hedonista vagyok, szeretek úgy enni, hogy jól érezzem magam. Néha nem értem, mit várnak egyesek. Hogy a szerintük jó étrenden legyek enervált szerencsétlen? Előbb ölném meg magam, minthogy bármi igazán fizikai bajom lenne. Miért fáj az valakinek, hogy mások vagyunk s más esik nekünk jól?

De el is lehet olvasni a tudományos, de érthető cikkeket is, hogy ilyenkor hogyan működik a szervezet. Mármint nem ilyenkor, hanem ketózisban, azt én sem tudom, hogy miért érzem magam remekül az ennél kicsit több szénhidrátbevitellel. De a ketózis érthető. A májnak semmi baja, mivel a testnek szinte semmi glükóz nem kell zsíradaptáltan, egyedül az agynak kell valami napi 50 gramm, s ennek a zömét sokan be is visszük még ketogén diétában is.

2017. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!