Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mondanatak finom reform suti...

Mondanatak finom reform suti recepteket?

Figyelt kérdés
Dietan vagyok,de szeretnek nassolni egy kicsit.Barmi otlet johet!
2017. ápr. 12. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, neked mi a reform süti, de ott van a piskóta, abba tehetsz szinte bármit lisztnek (bár lehetőleg legyen benne valamirevaló keményítő, nekem azok lettek az igazán finomak) és sokféleképpen lehet enni, simán, lekvárral, csokikrémmel...etc. Hogy ebből mi fér bele a diétádba s mennyi, nem tudom, nálam a piskóta brutál jó diétás étel. Zsírszegényebben is elkészíthető (emelve a fehérjék arányát. a csupa fehérje az angelcake, mondjuk nekem nem jött be), szénhidrátszegényen pedig főleg, rost is kerülhet bele a liszttel...


Teljesen jó islert pedig simán lehet készíteni jórészt zabból.

2017. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kifejezetten sütit nem szoktam csinálni, inkább édesebb ebédet készítek, ha nasizhatnékom van.

Gundelpalacsinta:

Zabliszt, tojás, pici tej(akár növényi alapú is, szója, mandula,kókusz) víz --- kókuszzsíron megsütve

Töltelék: dió, édesítő, ugyancsak tej -felfözöd a darált diót, mintha hagyományos bejglitölteléket készítenél

Öntet: olvasztott kókuszzsír, kakaópor, édesítő


Túrógombóc;

Túró, tojás + annyi zabpehely, amennyivel gombóccá formálhatod+ édesítő. Addig főzöd, míg feljön a tetejére. Csupaszon, esetleg egy kis tejföllel, vagy növényi alapú joghurttal + édesítővel



Igazából minden sütinek, édességnek megvan az egészséges változata, amit variálhatsz a hozzávalók helyettesítésével.

Cukor helyett édesítő (amit használsz)

Liszt helyett tk.liszt, zabliszt, mandulaliszt, ami neked szimpatikusabb

Zsiradékot pl. margarint, vajat kókuszzsírral, bár én bizonyos nasiknál inkább maradok a vajnál, ugyanis könnyebben kiszárad vele a süti.

Tej helyett növényi alapú italok (mandulatej, kókusztej, szójatej).

2017. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!