Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen akkor mit is...

Tulajdonképpen akkor mit is ehetek?

Figyelt kérdés
Minden nap mást hallok hogy mit nem lehet enni.Tejterméket nem szabad. Gyümölcsöt a fruktóz miatt nem szabad. Lisztes dolgokat nem szabad. Most akkor életem végéig zöldségen, csirkén és halon éljek?
2016. okt. 20. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, sokaig en is ugy voltam, ahogy te, de aztan megtalaltam az utamat. Elobb-utobb te is megfogod.

En alapvetoen hiszek a "barmit, de mertekkel" elvben. Vannak etelek amiket inkabb kerulok, vagy alternativ megoldasokhoz nyulok (pld: reggelente altalaban ket kakaos csigat ettem, ezt pedig heti 1x alkalomra csokkentettem amit vagy hazilag keszitek vagy reform kakaos csigat veszek, lehet nem 200 hanem 250 ft-ert, de mivel csak egyet veszek egeszsegesebb es jobban eltelit, lazan megeri).

A szervezet tudja mire van szuksege, en hiszek ebben. Piacon jarva abszolut azt veszem amit a szervezetem kivan (paradicsom, mandula...), es nem amit eloir nekem nehany fogyokuras oldal. Kutatasok alatamasztjak hogy az ember intuitiv modon megtalalja azokat az eteleket amire szuksege van (nezz utana a neten).

2 biztos dolog van: ha egeszsegesen eszel es melle mertekkel, nagyot nem ronthatsz.

Feherje, lassan felszivodo szenhidratok, jo zsirok, rostok (zoldseg/gyumolcs)...

Csak nehany tipp amit erdemes kiprobalnod, aztan majd eldontod bevalik-e neked vagy sem.

1) egyel rendszeresen, kb ugyanazokban az idopontokba. Ha nassolos vagy tul sokat evo tipus vagy akkor egyel napi 4x-5x, ha inkabb az akinek kevesebb ideje van enni/fozni, akkor 3x.

2) valtozatossag. Egeszsegesebb, elvezetesebb es konnyebb is lefogyni. Ne kinzotabornak fogdd fel ezt az idoszakot: egy utnak amikor megismered a sajat tested, es kis onbizalomra tehetsz szert, egy kis onfegyelemmel.

3) mozgas! Setalassal rengeteg kaloriat veszithetsz (ha eddig buszoztal, akkor setalj, lift helyett lepcsozz...). Heti 2 edzes pedig senkinek sem art, es a vegen pedig meg az is lehet, hogy megszereted a sportot. Otthon tornazhatsz, elnehetsz futni de altalabban nagyobb "buli" kulon edzesre jarni ahol masokkal is talalkozhatsz (kosar, jegkori vagy csak egy hetvegi tura szakkor...ami erdekel).

4) valaszd az alternativ megoldast. A reggeli kave helyett cukkorral, teat vagy szojatejes kavet, esetleg gyumolcsturmixot...feher kenyer helyett barna kenyeret, 8 tojasos helyett durum tepuding dr.otker puding helyett chia puding gyumolccsel. A cukros uditokkel kell zero tolerancia, azokat hanyagold es igyal sok vizet!

Ennyi.

2016. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hülyeséget mindenre ki lehet találni.

Gyümölcsöt a fruktóz miatt ne egyél.

Zöldséget a szénhidrát miatt ne egyél. Ja meg permetezik is, meg génmódosítják.

Húst sem ehetsz, mert az állatokat hormonokkal hízlalják, és amúgy is legyünk inkább vegák.

Gabonát sem ehetsz, mert az ősember se evett, és a gluténtől ezer bajod lesz.

Tejterméket se egyél, mert a tejet a boci adja, és az nem emberétel, hanem bociétel.

Liszteset semmit, mert a liszt méreg. A kenyér méreg, a zsömle is. Meg hízlal is.

Üdítőket, édességeket, csokit, mogyorót, sört, mindent felejts el, mert minden egészségtelen és hízlal.

A vizet meg mérgezik, szóval maradna a napfény, de mivel az UV sugárzás halálos, ezért fényevő sem lehetsz.

Én azt javasolnám, hogy együnk homokot meg kisebb kavicsokat, az talán még belefér egy lazább diétába.

2016. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!