Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek egy nap? (bővebben...

Mit egyek egy nap? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tanácsotokat szeretném kérni, hogy mit egyek. Egészségesen étkezem, mozgok, sikerült megszabadulnom az 5 kg plusz kilótól az elmúlt időben és ezt sikeresen tartom is. A probléma az lenne, hogy most iskola időben menzás vagyok. Minden reggel itthon megeszek egy zabkását (víz, 50 gr zabpehely, kevés kakaó vagy fahéj, valamilyen gyümölcs). Aztán az iskolában megeszek délelőtt 1-2 gyümölcsöt. Utána a menzán eszem olyan 12:30-kor általában, nagyon finoman főznek. Azt viszont nem tudom, hogy mennyi ezen ételek tápértéke, kalóriatartalma. általában mire hazaérek ( olyan 15:30 körülre) már éhes is leszek nagyon, mintha eddig semmit nem ettem volna. Ilyenkor nem tudom, hogy mit kéne ennem, mert valamikor az ebéd pl.túrós tészta, akkor azt kell megennem. Mire otthon vagyok már éhes is vagyok és fogalmam sincs általában, hogy mit egyek, mert pl a túrós tésztában sok kalória van, de már éhes is vagyok tőle nemsokára. Szerintetek miket egyek ilyenkor? Félek, hogy visszahízom. Egyébként edzek rendszeresen, heti 2-3szor 1 órát úszom. A menzát nem tudom kikerülni, nincs időm főzni magamnak minden este.

17/L

166cm/51 kg



2016. szept. 18. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

a menzán szigorú szabványok vannak, annyi kalóriát viszel be, amennyi szükséges egy fejlődő szervezetnek.


a túróban pl rengeteg fehérje van, a tésztában meg gyorsan felszívódó szénhidrát, ezért érzed, hogy éhes vagy.


mire hazaérsz, elkezdődik az uzsonnaidő, egyél egy kis tojásrántottát, esetleg egy szendót vagy zabpehelyt.


17/l

2016. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Én attól félek, hogy ha itthon, mivel éhes vagyok, eszem még többet, mint amennyit régebben ettem visszahízom.

2016. szept. 18. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pl.túrós tészta van, csinálhatod hogy túrót eszel tésztával, vagyis sok fehérje, némi tésztával, az nem olyan rossz.

Délutánra ajánlok egy maroknyi olajos magot joghurttal vagy tk kenyérből szendvicset, esetleg valami otthon készült egészséges nassit vagy tojásételt.

Aztán vacsira túró, cottage, sajt, joghurt, zöldség, tojás, csirke, kevés tk kenyér/barna rizs..ezek közül bátran válogathatsz:)

2016. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ment a zöld kéz!
2016. szept. 18. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Változó, ki mivel lakik jól s mivel érzi jól magát. Én fehérjét, zsírt, zöldséget ennék otthon, főleg mert addig sok szénhidrát ment, de aki nem bírja a zsírt, de kell az energia, az ilyenkor is ehet lassú szénhidrátot (gyorsat is, ha akar, de általában jobb a lassú).

A tojás engem és sok más embert remekül laktat, tápanyagdús, sokoldalú, gyorsan elkészíthető, jó ötlet lehet vacsorára. De hús, sajt, túró is mehet. Némi olajos mag is jól jöhet itt-ott, de pl. simán elnassolva engem kicsit sem laktat, csak jön egy csomó kalória...

Nem tudom, mennyi a túrós tészta, az a helyzet, így nem tudom, mennyi s mi kellhet a napba, hogy jó legyen.

2016. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2016. szept. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!