Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zöldség-gyümölcs diétában...

Zöldség-gyümölcs diétában mivel pótolhatom a fehérjét?

Figyelt kérdés

Ha nem akarok húst enni, egy ideig, akkor a feherjet mivel kell pótolni? Van olyan zöldség, amiben van?

Vagy nem okoz problémát, ha pl 3 hét-1 hónapig nem eszem húst, csak zöldséget, gyümölcsöt?

Muszáj egy kicsit fogynom egy alkalomra. Az nem válik be, hogy húst egyek zöldségekkel, amúgyis úgy eszem kb, de csak stagnálok, nem fogyok. Szerintem felturbóznám a dolgot kicsit, ha pár hétig nem ennék húst, kitisztítanám a szervezetem és nem is kívánom monstanában, túl meleg van hozzá és már túl régóta eszem a sovány hús-tojás-zöldség kombót, meguntam, megundorodtam tőle..


2016. aug. 1. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem eszel húst, még nem fogsz fogyni.
2016. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcs gyakorlatilag cukor és víz,tehát mindenképpen számolni kell vele,de gondolom, ezt tudod...

Megfelelően kell kombinálni az aminosav forrásokat, hogy komplett fehérjét kapjunk. Ilyen kombinációk:


müzli tejjel

kukorica és bab

granola joghurttal

mogyoróvaj teljes kiőrlésű kenyérrel

rizs babbal, borsóval vagy lencsével

tészta sajttal stb.


Fontos a telítetlen zsírok fogyasztása és természetesen kerülni kell a feldolgozott élelmiszereket. Egy fehérjekészítmény is jól jöhet.

Természetesen nem lehet ezeket se kétpofára enni. A mennyiségek beállítása itt is,mint bármely diétában, döntő fontosságú. Méregtelenítésre ("kitisztításra") pedig a kellő mennyiségű víz a legalkalmasabb.

2016. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fehér húsokat nyugodtan eheted: csirke, pulyka, hal. Persze csak a sovány részeit.

Azon kívül: tojás fehérje, gomba, szója, és nagyon sok fehérjét tartalmaz (de sajnos ch-t is) száraz bab, borsó.


A gyümölcsök közül is válogasd meg alaposan, melyiket eszed, nem eszed, mert elég sok van közöttük, hogy inkább hízlal, mint segítene a fogyásban.

2016. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Márpedig sovány hús+zöldséggel inkább koplal az ember, s persze fogy, nem stagnál... Tojással már túl lehet szaladni, hisz tömény cucc, sok benne a zsír, de ha nem bitang sok fehérjét eszel, akkor így is nehéz elképzelnem, hogy stagnálsz, főleg, hogy hús is van. Persze nem ismerem a kalóriaigényedet.


A fehérjehiány problémát okoz, hisz a tested kénytelen lebontani az izmaidat, előbb a kevésbé fontosakat, de aztán azt, ami van, nem tud mit tenni.


Kb. minden zöldségben van fehérje, némelyikben egész sok (hüvelyesek, ugye). A komplettálásra nem árt figyelni, de ha eszel sok és sokféle zöldséget, némi olajos magvat és esetleg még gabonát is, akkor nem lehet nagy ügy összehozni.


A tojást is unod? Bár tudom, hogy van olyan ember... De annyiféleképpen készíthető. Ha én épp unom a rántottát, a tükörtojást és a kemény, sőt töltött tojást is (eléggé esélytelen, de tegyük fel), akkor piskótát eszem vagy tojásos krémet (de lehetőleg a kettőt együtt :D) vagy mákos tojássárgájás sütit... S ott vannak a tojásfehérjés cuccok is. De ehetnél túrót is. Vagy zsírosabb húst, azok szerintem finomabbak (már ha minőségi a hús, egyébként ízetlen az is), de ha ez nem a te világod, akkor nem szóltam.

De méregtelenítés címszóval vegánkodni, az azért erős, ahhoz szerintem sokat utána kell olvasni s rengeteg ételed megváltozik, kiesik, ezt csak hosszabb táv miatt érdemes bevállalni. Vagy kíváncsian, mert én is tervezek ilyen időszakot.

2016. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tojást főleg... De azért fogok néha enni husit is, meg tojást is, de apavetően zöldségekre akarok koncentrálni inkább :)
2016. aug. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!