Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó zsírégetés? Szeretném a...

Ez jó zsírégetés? Szeretném a kb 6-7kg zsírt ledobni magamról ami rajtam van. Az izmot szeretném megtartani.

Figyelt kérdés

A célom szálkásítás, zsírégetés.

Kb így néz ki egy napi étkezésem:


135.4 gramm fehérje (340 gr. csirkemell)

13,55gr zsír (1tojás és 250 gr. sovány túró)

36,97 gr szénhidrát (1 szelet zabpelyhes kenyér, illetve a többi ételben ami még van)


össz energia 815 kcal. (bodybuilder kalkulátor)


Nem eszem keveset (mint az a súlyból látszik).

heti 5x 60 perc kardióm van (160-170 pulzus tartományban) és fél óra súlyzós edzés.


Elsősorban testépítők-zsírégetők válaszait várom!


Köszi.

23L


2010. ápr. 15. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
napi 815 kcal a kajád?????????? az éhezés, nem diéta
2010. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kösz, de nem ez volt a kérdés. Az én szemléletemben egy átlagos, ülő munkát végző nőnek 1600kcal elég lenne.

De sokan ezt megduplázzák. Talán ahhoz képest kevés a 800-900 kcal. Nem feltétlenül mindennap ennyi.

2010. ápr. 15. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet így fogyni. Nekem is sikerült hasonló kalóribavitel mellett. Ja, csak nekem epekövem van, és hónapokon át éheztem, amíg nem tudtam, pontosan mi a bajom...


Egyébként hiába végzel ülőmunkát, ha mellette heti 5 órát kardiózol, és még súlyzózol is. De azt csinálsz, amit akarsz...

2010. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1600 kcal elég egy ülő munkát végző nőnek, aki nem sportol, de te a felét etted és sportolsz....szar a szemléleted
2010. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi a súlyod? A fehérje nagyjából jó, ha átlagos súlyú vagy, de érdemes lenne vásárolnod egy doboz fehérje koncentrátumot, azzal néha kiválthatnád a csirke adagodat, főleg súlyzós edzés után.

A zsírral az a baj, hogy nem tartalmaz túl sok telítetlen zsírt, a helyedben 1-2 kanál lenmagolajat mindenképp ennék naponta, az jót tesz az emésztésednek is.

A szénhidráttal viszont gondok lesznek rövid idő után, a glikogénraktárak teljesen ki fognak ürülni és edzésen rengeteg izmot fogsz lebontani. Minimum a duplája kellene, de ha diéta elején vagy akkor nyugodtan kezdj 3 g/tskg-ról és fokozatosan csökkentsed.

A kardió helyett inkább aerob edzést csinálj, ami 120-130-as pulzustartományba esik. Ezzel szintén izmot bontasz, ha nem vagy betöltve szénhidráttal.

2010. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi! de nem izmot bontani szeretnék, hanem zsírt! Vagy azt akartad írni?:)
2010. ápr. 15. 19:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, érthetőbben írom akkor: Azzal bontasz sok izmot, ha 170-es pulzussal edzel. Akkor a szervezetednek nincs ideje a zsírt energiává alakítani, ellenben ha közepes intenzitással akkor van.

Amúgy olvassad el a body.builderen az alapismereteket, mindent megtudsz belőle ami neked kell.

[link]

2010. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! :) akkor nem gyilkolom magam majdnem hányásig...:D
2010. ápr. 15. 22:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne gyertek már ezzel az amatőr idiótáknak való body.builder.hu -val !


Annyi ökörséget sehol máshol nem lehet olvasni (kivéve itt)

:-)


Nyugodtan felejtsd el, hogy szabad zsírsavak elégetésébőből fogsz energiát nyerni BÁRMILYEN típusú aerob edzésen.

Ezért nem hatásos az alacsony intezítású edzés. Igaz ,a Te esetedben -ha huzamosabb ideig folytatod az alacsony Ch-s diétádat, nem is lehet más választás, hiszen másra nem is lesz energiád.

Nekem bevállt ez a módszer, de én mindíg hintáztattam a szénhidrátot, hétvégén visszatöltöttem, hogy ne lassuljon be az anyagcserém.

Így hétvégén edzettem rendesen, hétfő leürítés, utána már csak laza edzés. Így heti 1 kilót tudtam fogyni, de nálam ez más, mert 116-ról indultam, 15 % testzsírral, ami nagy izomtömeget jelent, tehát alapból gyorsabb az anyagcserém.


Neked ezt a módszert nem ajánlanám, a zsírt pedig tényleg emeld meg, lenmagolaj, halolaj (kapszula), esetleg olajos magvak, dió, mogyoró bele a túróba.....



-Egy testépítő (és edző)

2010. ápr. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves testépítő, és edző.

Mielőtt leszólod a body.builder-t, esetleg nézzed meg, hogy Magyarország legsikeresebb testépítői állnak a honlap mellett és segítenek a szerkesztésében.

Én csak és kizárólag az ott leírtak alapján és az ott olvasottakból tanulva kezdtem el a sportágak, kezdetnek 17kg-t fogytam, majd edzéssel felhúztam magam tömegben, az első 12 hetes diétám után pedig elértem egy Fitness Forma szintet, amivel bátran mertem volna indulni versenyen is, ha lettek volna efféle törekvéseim.

Ja, és sem az első fogyásomnál, sem a tömeg felszedése utáni diétámnál nem hajtottam szét magam, napi 40 percet tekertem 130-as pulzussal, és heti 3-szor edzettem súlyzóval, de ott sem szakadtam meg...

Lehet, hogy jobban értesz a testépítéshez, de én kőkemény munkával, 100%-ig betartva az ott leírtakat olyan formába hoztam magam amit ha 3 éve megmutat valaki képen, kiröhögöm és elküldöm keletre...

2010. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!