Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 30 perc torna tenyleg nem...

A 30 perc torna tenyleg nem er semmit? Eves napi 5szor vagy minnel kevesebb?

Figyelt kérdés

168cm vagyok..es 83kg .... ( szeptemberben oktober kornyeken csak 67kg voltam, de tortent egy par dolog akkoriban, minek hatarasa folyton ideges voltam,s nyugtatasul az evest valasztottam, mire eszbekaptam mar a merleg 80-on felul volt..)

elkezdtem tornazni par napja napi 30 percet, ( tobbet nem is nagyon birok.. ) s futni fogok jarni heti 3 alkalommal 6km-et. ez szerintetek hatasos lesz? julius kornyekere visszanyerhetem a volt 67 kg-mat? evessel mit tanacsoltok?

16/L


2010. ápr. 13. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a napi 30 perc torna jó, bár úgy tartják, hogy a 40. percben kezdődik meg a zsírégetés. Próbáld ki ezt az edzéstervet a futáshoz: [link]


Én is ezt csinálom. Sok gyümölcs, zöldség és nyugi! Pihenj sokat, ne aggódj! =)

2010. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja és igen, napi 5x keveset. Szénhidrátot lehetőleg ne egyél dél után. Se minőségi, se mennyiségi koplalás ne jusson az eszedbe. Sok sikert! Menni fog.
2010. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

koszi a tanacsokat.. koplalni nem is akarok...soot nem is tudok... en ha nem eszek, akkor utana minden bajom van :D s nagyon hozzam szolni se lehet olyankor.....

es inni barmi jo? vagyis tudom, hogy kola, cukrozott baromsagok nem.. de pl, asvanyviz mindegy hogy szensavas vagy nem? vagy , hogy teat iszok vagy vizet? vagy ez annyira nem befolyasol semmit?

2010. ápr. 13. 18:20
 4/13 A kérdező kommentje:
jajj es meg az, hogy zoldseg gyumolcsbol mindegy mennyit eszek? ? es pl. a mazsola?
2010. ápr. 13. 18:25
 5/13 anonim ***** válasza:

Aerob és anaerob edzést is végezz.

1-1 óra legyen mind. Nézz utána melyik, milyen edzést követel, illetve mi a különbség a futás és intenzív séta között.

Ne a távot nézd, hanem az időt. Tehát 1 óra!

Étrend: Ennek is érdemes utána nézned, ne fogyókúrát kövess, hanem alakíts ki egy egészséges étrendet.


Zöldséget hányásig nyugodtan eheted.

Gyümölcsöt talán már óvatosabban.

2010. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is most egy sajátos (magam által kitalált)fogyókúrát/diétát követek. Nem tökéletes, de remélem segít. Igazából csak annyi, hogy száműztem a kényszer evést, nem eszek össze vissza és nem bármit. Próbálok odafigyelni, hogy mindenféle tápanyagot vigyek be a szervezetembe (így minden nap eszek zöldséget, gyümölcsöt).


Nem koplalás, de 5-ször, keveset. Én ilyesmi étrendet találtam ki magamnak, de még nem tudom, hogy beválik -e, mert még csak húsvét óta (1 hete) csinálom. De jobban érzem magam, még ha a kilók nem is mennek lefelé.


Próbálok minden nap tornázni, de a Rubint Rékás torna csak heti 2-szer megy még (s nem is végig).


Sok sikert és ne keseredj el, szerintem jó lesz ez, csak legyünk magunkhoz türelmesek és legyen kitartásunk.


Amúgy én is 170 cm/80 kg vagyok. Egy 10-12 kg-ot szeretnék ledobni, de már 5-nek is örülnék.


26 L

2010. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöknek magas a cukortartalma, azért arra érdemes odafigyelni. Tornázni meg annyit tornázz, amennyit bírsz. Inkább napi 30 percet, mint egy nap másfél órát, aztán meg egy hétig meg se bírsz mozdulni az izomláztól :)

Hasonló helyzetben vagyok, mint te(163/57->70), itt olvastam, hogy a Fitness csak neked című videóra jó tornázni, az ugyan kicsit több, mint félóra, de mindig csak annyi gyakorlatot kell megcsinálni, amennyit bírsz és lehet fokozatosan emelni. A futás is tökjó és fontos. Meg szerintem - habár sokan túlhaladottnak mondják - érdemes a kalóriákat figyelni. Sok sikert! :)

2010. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
49%
még 1 perc mozgás is megindítja a vérkeringést ha csak 6km tert tudsz csak szaladni akkor hat csak anyit de ez nagyon jo továbbra is szaladj és tornász minél többet :) nekem a bicaj sokat segitett föleg a comb tájékán..sok sikert:):):)
2010. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:34 vagyok


Én nem tudnék 6 km-t futni,sőt, még egyet sem, úgyhogy minden elismerésem. De a bicaj is jó. Sőt én azt hallottam, hogy a hullahopp karika és az ugrálókötél is.

2010. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt mondta, hogy az időt nézd, ne a távot. Nem szabad megerőltetned magad azzal, hogy elsőnek lefutsz 6km-t anélkül, hogy korábban végeztél volna ilyen mozgásformát. Azért ajánlottam az "első 5 kilóméterem" edzéstervet, mert az fokozatosan szoktat hozzá a futáshoz úgy, hogy a lefutandó perceket egyre növeli. Ha úgy vesszük, 6 hét alatt kellően edzett lesz a szervezeted a futáshoz és utána már bátran tűzhetsz ki magad elé 6 km-t egyszeri futásra.


Az ásványvíz a legmegfelelőbb az ivásra véleményem szerint. Mindegy, hogy bubis vagy mentes. Én még szoktam teát inni, de nem ízesítem. A rostosleveket sem ajánlják túlzottan.


Szerintem aszalt gyümölcsöt is ehetsz nyugodtan, csak ne vidd túlzásba. Egy zacsi mazsola még nem a világ vége. : D


Gyümölcsöt egyél uzsira vagy tízóraira. Zöldséget pedig amikor csak akarsz. : D


Az ugrálókötél tényleg jó! Ööööö... Mit akartam még? : D


Ha mindennap akarsz tornázni, néha iktass be 1 pihenőnapot. Az izmaidnak jót fog tenni. A tornázás helyett néha bicajozhatsz is, hogy ne legyen olyan unalmas az edzésterved.


Ha még eszembejut valami, írok. : D

2010. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!