Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 166 Kg vagyok! (17 éves fiú)...

166 Kg vagyok! (17 éves fiú) letudok fogyni novembere 115-116 Kgra? Ha igen, Akkor hogyan?

Figyelt kérdés
2016. máj. 30. 21:03
 1/8 anonim válasza:
Remélem ez csak kamu kérdés... De ha tényleg annyi vagy, akkor valamit nem jól csinálsz, bocsi, hogy ezt mondom. Ebből a súlyból kifolyólag sajnos sok egészségügyi bajod lehet, és a 115-116 kiló sem megfelelő súly még, annál is lejjebb kéne menni szerintem. De nem bántani akarlak, érted. Hogy le tudsz-e fogyni, az legfőképp rajtad múlik, sok mozgás, és életmódváltás segíthet talán.
2016. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a következő 4-5 hónapot intenzív testmozgással töltöd. Napi 2-3 óra úszás (5-6 km), 2 óra szobakerékpár, séta 6-10 km és hozzá torna, súlyemelés stb. Visszafogott étkezés, elsősorban növényi étrend, kevés erjesztett tejtermék és tojás. Szigorú orvosi felügyelet és személyi edző mellett.
2016. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit "elégetsz" egy nap folyamán. Ajánlom neked a [link] -t. Én is ezt használtam csak kezdetben mivel hatalmas tulsúlyból már azzal is fogy az ember ha nem eszik/eszik cukros ételeket és péktermékeket. Én 184 kg-ról indultam 10 hónapja és most 110 vagyok viszont viszonylag elég izmos. EGY nagyon fontos dolgot kell eldöntened leakarsz fogyni vagy sem. 24 éves vagyok most és 193 cm.



Dont give up.

2016. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én 183 Cm vagyok! koplalás? pl 1 heten 2x Plusz a többi napon mikor nem koplalok pedig csak gyumolcs zöldseg stb. És pl 1 nap ilyen 3Km séta. Plusz 1-2 óra edzés (Suly emelés)
2016. máj. 30. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell koplalni. Sok zöldséggel kell megbarátkozni mármár kg t is lehet megenni belőle (persze nem mindegyikből) Csirkemell ,hal ilyenekbe kell gondolkodni.
2016. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha koplalsz az még rosszabb mivel az anyagcseréd is lelassul, meg kell tudnod mennyi az ideális kaloria beviteled és az alatt teljesíteni.
2016. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad koplalni. A koplalással elképzelhető, hogy lesz gyors siker, de mindenképpen csak átmeneti. Nagyon megviseli és összezavarja a szervezeted.

Egyébként maga a fogyás is terheli a szervezeted, különösen a májad, nem szabad túl gyorsan csinálni.

Ha gyorsan fogyókúrázol, illetve koplalsz, azzal hosszú távon ellenkező hatást fogsz elérni.


A kulcs az életmódváltás. Nem diéta, hanem élethosszig tartó egészséges táplálkozás és megfelelő mennyiségű és minőségű mozgás.


Első lépésként én végeztetnék a helyedben egy vérvételt: egyrészt egy nagylabort + D-vitamin-szint meghatározást, megtudni, hogy milyen állapotban van a szervezeted, és viszonyítási alapnak is jó lesz, másrészt egy táplálékintolerancia-vizsgálatot. A követendő étrendedet ezek nagy mértékben meg fogják határozni.

Alapesetben a háziorvos ezt mind nem írhatja fel, nem tudom, hogy a jelentős túlsúlyodra tekintettel megteheti-e, érdemes megkérdezned.

Amit pedig nem nézhet meg, azt fizetősen is érdemes elvégeztetni. Én a centrumlab-ba (www.centrumlab.hu)szoktam járni, de vannak mások is.

Aztán csináltatnék egy teljes hasi-kismedencei, pajzsmirigy, nyaki lágyrész ultrahangot, de ez így vagy 30 ezer forint, szóval nem két fillér. Nekem megéri évente.

De mindenekelőtt a háziorvosoddal beszélj, hogy életmódváltásba kezdenél, és e miatt szeretnél egy alapos kivizsgálást, elképzelhető, hogy felírhat többet is ezekből a vizsgálatokból.

Fontos: lehet, hogy a laborleleted alapján a háziorvos gyógyszerszedést fog javasolni, ezt első körben a következőkkel kapcsolatban tudom valószínűsíteni:

- a koleszterin-, illetve trigliceridszinteddel. Ha ezek rosszak, de nem extrém rosszak, akkor beszéld meg az orvosoddal, hogy adjon neked 3 hónap haladékot, és ha akkorra nincs pozitív változás, akkor kezdj csak gyógyszert szedni. A koleszterinszint rendezésére általánosan alkalmazott sztatinoknak számos nagyon csúnya mellékhatása van, és a koleszterinszint sok esetben magától is rendeződik megfelelő életmód hatására. Nekem sikerült.

- vércukor. A vércukorszint probléma nem vicc, ha felmerül a diabétesz gyanúja, vedd komolyan, hallgass az orvosra, még jobb, ha felkeresel egy diabetológiai szakrendelést.

- pajzsmirigy hormonok. Ha az jönne ki, hogy túl magas a TSH, és alacsony az fT3 illetve az fT4, akkor az azt jelenti, hogy pajzsmirigy-alulműködésed van (ez gyakran áll az elhízás hátterében). 1. Keress egy endokrinológust, vagy ha sikerül gyorsan időpontot kapni, menj el a pajzsmirigy ambulanciára.

Ugyanis a hormonpótlás megkezdése előtt fontos tudni, hogy autoimmun eredetű-e az alulműködés, ehhez az anti-TPO és az anti-TG vizsgálata szükséges (vérvétel). Ha ezek valamelyike pozitív, biztosan autoimmun, ez esetben biztosan szükséges a hormonpótlás, és ez egész életedben így lesz. Ha negatívak, akkor szinte biztosan jódhiányos az alulműködés - ez pedig sok esetben a szénhidrátok drasztikus csökkentésére helyre tud állni (mert a szénhidrát-anyagcsere sok pajzsmirigyhormont igényel).


Akármit is fog kihozni a vérvétel, van néhány biztos pont a táplálkozásban:

- amit nem szabad: finomított cukor és más finomított szénhidrátok, azaz a fehér kenyér se, de legjobb, ha semmilyen kenyér se, tészta se. Péksütemény, üdítőitalok (a 100 %-os gyümölcslevek is!) ide tartoznak. Semmi csoki, illetve legfeljebb hetente egyszer egy kocka étcsokoládé. Semmi fehér rizs, barnát is csak módjával. Kevés krumpli. Csipsz szóba se jöhet. A legjobb, ha elhagysz mindenféle feldolgozott élelmiszert. Vigyázz! a fruktóztól különösen tartózkodj, mert inzulin ugyan nem kell hozzá a szervezetnek, de a májat nagyon terheli, és hízol tőle. Gyümölcsöket is csak módjával egyél. Nézd meg, mit eszel, ha nem tudod, miből áll, kérdezd meg, mert a szószok, levesek, főzelékek nagyon gyakran tartalmaznak finomlisztet.


- ami biztosan jót tesz: a zöldségek, különösen a zöld leveles nyers zöldségek, a magas olajtartalmú tiszta forrásból származó halak, jó minőségű húsok, és jó minőségű zsiradékok, minél nagyobb omega 3 és minél kisebb omega 6 tartalommal. Inkább kevesebb húst egyél, de az ne nagyüzemi legyen.



Gabonák, tejtermékek és olajos magvak tekintetében azért nem írok semmit, mert az ételintolerancia-vizsgálat nagyban befolyásolhatja, hogy ezek közül mit ehetsz, és milyen formában. Vannak köztük olyanok, amikkel sokat árthatsz is, meg olyanok is, amik nagyon jót tesznek neked.


Érdemes a májad támogatására gondolnod, ezzel a túlsúllyal majdnem biztos, hogy kell. Az egyik legjobb dolog szerintem (mármint a megfelelő táplálkozáson és a testmozgáson kívül) a máriatövis olaja, illetve még jobb csak a hatóanyagot kapszulázva szedni, szilimarin (ez egy vegyületcsoport) standardizált kivonatát. Kemoterápiák mellett is alkalmazzák a máj regenerálására, nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele.



A testmozgásról: valaki itt fenn egy nagyon intenzív mozgásprogramot ajánlott neked, szerintem ezt ne csináld, pontosabban egyelőre ne. Különösen, ha eddig semmit se mozogtál, mindenképp csak személyi edzővel kezdj bele ekkora túlsúllyal. Ami fontos: rendszeresen, minden nap. Legyen minden nap, ha 15 perc intenzív sétával kezdesz, akkor azt, de az minden nap legyen meg. Fokozatosan emeld a mozgás mennyiségét és intenzitását is. Hasznos lehet neked pulzusmérő óra- illetve öv beszerzése, egyrészt, hogy pontosan tudd, mikor hatékony a zsírégetés, másrészt, hogy ne hajtsd túl magad, a szíved monitorozva legyen.

A mozgásprogram összeállításánál figyelj majd arra is, hogy legyen benne cardio, erőedzés is és NAGYON FONTOS, hogy gerinctorna, vagy jóga, vagy más hasonló jellegű mozgás, illetve bemelegítés és nyújtás is, ami rugalmassá tesz, és egészségesen tartja a gerincoszlopod. A rossz tartás sokkal több baj forrása, mint sokan gondolják, hiszen ebből lép ki minden ideg a belső szerveidhez, meg egyáltalán, mindenhova. Ha ezek az idegkilépések nyomódnak, illetve a gerincvelői folyadék keringése akadályozott, az egy csomó olyan nyavalya forrása, amire sokan nem is gondolnak. Szóval a megfelelő bemelegítést, nyújtást, gerinctornát ne hanyagold el!


Végezetül ajánlok neked egy könyvet: David Servant-Schreiber: A rák ellen.

Tudom, nem rákkal kapcsolatos a kérdésed, de ebben a könyvben rengeteg jó tanácsot találsz az egészséges életmódhoz. Ugyanis a rák jelentős többségében életmódbeli hatások miatt alakul ki, ilyen pl. a túlsúly. A szerző egyébként agykutató orvos, maga is agydaganatos.

Még két jó könyv: Dr. Filippo Ongaro: Úgy egyél, hogy jól legyél! és Úgy egyél, hogy lefogyjál című könyvei.



Nem tudom, hogy ezzel így novemberig eléred-e a 115 kg-ot, de az biztos, hogy egészségesebb leszel, a fogyás tartósabb lesz, és a bőröd kevésbé sínyli meg (már nem lesz ugyanolyan, mint előtte, de azért egy kicsit lehet befolyásolni, leginkább a nem túl gyors fogyással, az egészséges ételekkel, a megfelelő vérkeringés biztosításával (testmozgás, gyógymasszázs), és néhány olajjal is (külsőleg kencézve), a leghatásosabb talán a szőlőmagolaj (hidegen sajtolt!). De csodát ne remélj.)


Van egy nagyon jó nagyker, Herbaház a neve www.herbahaz.hu van Pesten, Pécsen és Győrött, megfelelő feltételekkel nagyker kártyát is lehet igényelni (pl. ha valamelyik szülőd orvos, akkor ő tud, vagy ha kiskereskedelemben ilyesmivel foglalkozik, akkor is), és a nagyon széles választék mellett az sem mindegy, hogy mennyiért szerzi be ezeket a cuccokat az ember. Táplálékkiegészítők, vitaminok, bio kaják, testápoló dolgok, lisztek, teák, mindenféle táplálékintoleranciásoknak és allergiásoknak való dolgok.


Sok sikert!

2016. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a pajzsmirigy alulműködésnél azért is kell tisztázni, hogy melyik verzió van, mert míg a jódhiányosban a jód segít rendezni a problémát (bár sokszor csak relatív jódhiány van a túl sok szénhidrátfogyasztás miatt), addig autoimmun esetben a jódot kerülni kell, mert a gyulladásos folyamatok fellángolását okozza. Ebben az esetben mindig nézned kell a jódtartalmat, nem ehetsz pl. algát. Az autoimmunra viszont jó hatású szokott lenni a glutén (és a tej) teljes elhagyása. Ebben az esetben is megmarad a betegség, de sokkal kevesebb antitest termelődik, lassabban "eszi" meg a szervezeted a pajzsmirigyet.
2016. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!