Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tempós gyaloglás lehet...

A tempós gyaloglás lehet ugyanolyan jó a fogyáshoz, mint a futás?

Figyelt kérdés
Annyira sok az eltérő vélemény. A futás vagy a tempós séta jobb szerintetek? Kaptam egy gépet egy ismerősömtől, de csak tempós sétát tudok rajta végezni. Kíváncsi lennék, hogy mennyi ideig csináljam és hetente hányszor, hogy a leghatékonyabban fogyjak? (mellette alacsony szénhidrát tartalmú diétán vagyok, amitől már fogytam 8 kilót).
2010. febr. 25. 04:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Röviden: a futás több zsírt éget, viszont izmot is. Így a fogyás sokkal nagyobb mértékű, de ez nem csak pozitív értelemben.

Tempós gyaloglás: kevés zsírt égetsz vele, viszont az izmaidat nem bontja le.

2010. febr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek nagyon nagy súlytöbblete van, vagy izületi gondjai vannak, akkor a tempós gyaloglás a jobb, mert ugyan kevesebb kalóriát használ fel vele az ember, de az izületeket nem terheli annyira. A futás során minden lépésnél a TELJES SÚLYOD arra az EGY lábra ESIK!!!!, amielyikre leérkezel. A gyaloglásnál folyamatosan megoszlik a súly a KÉT lábon, és nincs zökkenés - ezért nem mennek olyan könnyen szét az izületek.
2010. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Futás csak edzettebbeknek való fogyáshoz, akiknek nem emeli meg annyira a pulzusukat. Tempós gyaloglás ajánlott 120-as pulzus körül, ügyelve, hogy 130 fölé ne nagyon menjen a pulzus, mert az már túl intenzív és nincs elég ideje a szervezetednek elkezdeni bontani a zsírt, ezért a glikogénraktáraidat fogja kimeríteni. A zsírégetés olyan 30-40 perc után indul meg, hogy így eredményes legyen célszerű legalább egy órás tempós séta.
2010. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Amit az előzők írtak, azzal egyetértek.


Másrészt ezek voltak a tapasztalataim:

Nekem a futástól nagyon-nagyon izmos lett a vádlim - bár én örököltem, hogy hájat is és izmot is nagyon könnyen növesztek. Azonban a futástól cseppet sem csökkent a fenekemen és a combomon lerakódott zsír. Viszont a szív és érrerndszeremnek nagyon jót tett, ezt megmondta az orvosom.


A gyaloglástól csak nagyon hosszútávon lehet fogyni. Én Budapesten legalább 3 nónapig gyalog jártam dolgozni több kerületen keresztül, nagyon messze. Tempósan mentem, de nem sokat sikerült leadnom. Nem elkeseríteni akarlak, csak tapasztalat. Viszont volt egy kolléganőm, akinek jelentős súlyfeleslege volt (igaz, nekem csak 5 kg van), neki volt 40 kg feleslege, és 20-at leadott így sétálással pár hét vagy hónap alatt, nem tudom pontosan. Viszont lehet, hogy én azért nem tudtam fogyni a gyaloglástól, mert kenyeret ettem minden nap, mert nem volt másra pénzem.


Szerintem, ha elég kitartó vagy, sikerülni fog! Sok sikert hozzá! ;)

2010. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó vagyok. Esetleg kombinálhatod felülésekkel, fekvőtámaszokkal, vagy jobb dolgokkal, hátha gyorsabb lesz tőle.
2010. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Lassabb tempó jobb!! Lassabban égeti a zsírt, de izmot nem éget!!! Sokkal kedvezőbb!
2010. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Már bocs, de a sport semmilyen formája nem "éget" izmot. Pont ellenkezőleg, építi!!!

Ami bontja az izmot, az a fogyókúra mozgás nélkül.

2010. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nekem a tempós séta a legjobb. Nem éppen jók a lábizületeim, sok a túlsúlyom is (20 kg) (kismama vagyok), szóval remélem, hogy ez azért besegít a fogyásban. De hányszor csináljam hetente és meddig? Nem kell emelni majd az "adagot", ha hozzászokik a testem? Úgy értem, hogyha heti 7-szer csinálom, akkor lehet, hogy pár hónap múlva már alig égetek zsírt és 10-szer kellene csinálnom?
2010. febr. 25. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyne égetné. Fogyókúra alatt ha erős tempóban mozogsz az is égeti. Szakértők mondják, nem én. Fogyókúra alatt a helyes táplálkozással bevitt fehérje védi meg a lebontástól. Edzés alatt is sérülnek az izmaid, csak utána lévő étkezéssel építed vissza a fehérjéket.
2010. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Minden nap legalább 50-60 perc elég, ha normális diétád van, lesz eredmény. Lehetséges hogy 1-2 hét után jobban megy, akkor csinálj 70 percet. Rajtad áll.
2010. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!