Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miből lehet tudni, hogy...

Miből lehet tudni, hogy valaki anorexiás? A hugom 16 éves, duci volt. Kb. egy fél éve látványosan fogyni kezdett, nem is nagyon eszik. Szerintem már szép, de még mindig látom rajta, hogy fogy.

Figyelt kérdés

Hány kg fogyás lehetséges kb egy héten, ha egyáltalán nem eszik?

Hátha ebből le tudom szűrni a dolgot.

Én nevelem, és sokat dolgozom, nem igazán vagyok otthon vele, csak esténként. Próbálok beszélgetni vele, de azt mondja, ő eszik. Kaja tényleg fogy, de nem tudom, nem dobálja-e ki... Most 170 cm és olyan 56 kg körül van...Ez még normális? S.O.S


2010. febr. 23. 15:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%
15:25 most komolyan azt várod hogy ide írjak egy számot neked hogy nulla kajával heti 5.687kg adható le vagy mi? írtam hogy a gyors fogyás semmilyen esetben sem egészséges. azt is írtam hogy a normális heti egy kiló kaja mellett és sporttal. nézd meg mennyi volt a súlya mennyi most és mennyi idő telt el a kettő között, és számold ki. ha túl nagy a súlyvesztés az ha anorexiás ha nem egészségtelen amit fel kell vele fogatni ,és megértetni ha eszik attól még nem lesz kövér! így látatlanba túl sok mindent bármennyire is szeretnék nem tudok mondani.
2010. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
58%

167 cm vagyok es 55 kg ..

szerintem normális a nővéred súlya : D

2010. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

170 centihez 50-55 kilo vagyok,nekem normális,én hizokurával se hizok,sose voltam kövér


neki lehet hogy nem normális,hány kilorol fogyott le,mennyi idő alatt,ebből kiderithető hogy van e baj

2010. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

uram segíts:S

Aki a heti 1 kg-os fogyást biflázza.... Itt nem arról van szó, hogy fogyókúrás tanácsot kért a kérdező, és nem tudja, hogyan érhetné el legegészségesebben a kívánt súlyt!

Ez egy BETEGSÉG!!! Szarik bele, a kedves huga, ha tényleg beteg, hogy mi az egészséges. A lényeg számára, hogy minél előbb elérje az ideális súlyt ami persze egyre csak tolódik. Szted a fast egészséges?? Egy anorexiás, ezerszer jobban tisztában van vele, mit kéne tenni, de nem teszi. és most írhatnék egy regényt is róla de felesleges...

2010. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Hello! Irány az orvos. Nemcsak anorexia, hanem más betegség is okozhat ilyen fogyást és ha tovább gyengül, nem biztos, hogy tudnak segíteni rajta.
2010. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
ja persze én 168 cm és 52 kg mégse anorexiás...ha anorexiás lenne észrevennéd külső jelekből hidd el...
2010. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Szerintem még ma állítsd rá egy mérlegre és mondd meg neki, hogy nagyon félted az anorexiától, ezért mától ellenőrizni fogod a súlyát és ha nem fogy többet akkor minden oké, de ha igen, akkor komoly betegsége lehet! Az anorexiásoknak a legnehezebb dolog bevallani maguknak hogy "problémájuk van", ehhez pszichológus kell! Meg is halhat! Mondd meg neki hogy félted és segíteni akarsz neki és ebben legyen partner. Főleg amiatt gyanús, hogy soha nem eszik veled, ezt is mondd meg neki! Sok szerencsét!
2010. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nehogy ráállítsd a mérlegre és legfőképp azt ne mondd neki, hogy figyelni fogod!! Totál elmarod magad mellől! Beszélgetni viszont beszélhetsz vele! Mondjuk olyasmit még ha nem is így gondolod, hogy látod, milyen sokat fogyott és nagyon csinos és ha szeretné csinálsz neki egészséges, kevés kalóriás kaját (pl párolt zöldség, stb), járjon futni... Hidd el, ha észreveszed, beszélgetsz vele, lehet magától is rájön a dolgokra! De ne kiabáld le! Az a legrosszabb, ha elmarod magad mellől!
2010. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
hát szerintem ha tovább fogy,és már nagyon sovány lesz,mondogasd neki minél többször hogy "Annyira undoritó csontos vagy" és akkor belátja hogy nem szép az ilyen csontsoványság és hízni akar.Legalábbis egyik barátnőmnél ez segitett,hogy kitalálta hogy kövér,pedig máreleve az alkata miatt is elég vékony volt,és leadott vagy 10 kilót :O és már tiszta csont volt,semi ereje nem volt,és amikor megjegyeztem egyszer hogy "Nem megsérteni akarlak de komolyan,ritka undoritó vagy,úgy nézel ki mint valami anorexiás b@szki,mért akarsz fogyni?!" és amikor ezt átbeszélgettük,megigérte hogy próbált hízni.Azután kb ilyen naponta járt Mc Donald's-ba meg folyton édességet evett .. és sikerült visszahíznija ... csak majdnem a kétszerese jött fel rá .. akor azt mondta megint koplalni fog,viszont rábeszéltem hogy menjen koplalás helyett sportolni .. azóta úszni jár és tökéletes az alakja :))
2011. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!