Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miből lehet tudni, hogy...

Miből lehet tudni, hogy valaki anorexiás? A hugom 16 éves, duci volt. Kb. egy fél éve látványosan fogyni kezdett, nem is nagyon eszik. Szerintem már szép, de még mindig látom rajta, hogy fogy.

Figyelt kérdés

Hány kg fogyás lehetséges kb egy héten, ha egyáltalán nem eszik?

Hátha ebből le tudom szűrni a dolgot.

Én nevelem, és sokat dolgozom, nem igazán vagyok otthon vele, csak esténként. Próbálok beszélgetni vele, de azt mondja, ő eszik. Kaja tényleg fogy, de nem tudom, nem dobálja-e ki... Most 170 cm és olyan 56 kg körül van...Ez még normális? S.O.S


2010. febr. 23. 15:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
72%
szerintem kevés...ülj le vele beszélni
2010. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hiába. mindig azt hajtogatja, hogy neki semmi baja, hagyjam békén, végre nem duci, és amúgy sem fogy sokat. Ezért kérdezem, hogy ha vki nem eszik, mennyit fogy egy héten kb?
2010. febr. 23. 15:22
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
"Hány kg fogyás lehetséges kb egy héten, ha egyáltalán nem eszik?" - titeket mintha sorozatba gyártanának esküszöm. tök mind1 mennyit fogy egy héten ez nem normális azt borítékolom neked. a fogyás egészséges üteme heti egy kiló normális táplálkozással és sportolással.
2010. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez tök normál súly.

Ha nem dolgozol eszik veled együtt? ha igen akkor 100%, hogy nem anorexiás

2010. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha elolvasnád a kérdésemet! Azért kérdeztem, hogy esetleg ebből leszűrjem, hogy tényleg nem eszik!!
2010. febr. 23. 15:25
 6/19 A kérdező kommentje:
utolsó: nem fordult még elő az elmúlt 4 hónapban hogy nem dolgoztam volna... Sajnos. De hiába próbálok együtt reggelizni, stb vele, mindig az a válasz, hogy A: siet a suliba, B: már evett....
2010. febr. 23. 15:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne a válaszolkból szűrd le, hanem ülj le vele egy asztalhoz, és egyetek együtt,ha anorexiás akkor nem fog lecsúszni a torkán egy falat se
2010. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Reggelizni én se szoktam az még nem jelent semmit
2010. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy beteg nagyon körülményesen odafigyel, hogy tényleg ne vedd észre, hogy nem eszik. Ha feltűnően sok vizet iszik, ez a fast lényege( csak víz), megjegyzem ezzel 5 kilót is fogyhat egy hét alatt, vagy folyton levert a hangulata, fáradékony, szédül, nem eszik nyilvánosan, különböző teákat iszik, akkor elkezdhetsz aggódni, tuti, hogy anorexiás. Egy idő után elkezd, ritkulni a haja, a vitaminhiány miatt, a bőre is megváltozik. Egy anorexiás éltetője a fekete kávé, ami elveszi az étvágyat és persze 0 kcal, emellett sok gyümölcsöt esznek, és általában csak olyan dolgot esznek ami napi mennyiségben nem több mint 500 kcal.

Jó dolog, hogy így odafigyelsz rá, mert hiába egyértelműek a jelek, a szülők nem is akarják sokszor észrevenni, csak mikor már baj van. Sztem az 56 kiló még nem vészes, de ha hirtelen adta le, és nagy súlyból, akkor nem árt odafigyelni. A lényeg, hogy ennél kevesebb már ne nagyon legyen. A beszélgetés meg nagyon jót tesz, mert általában valami lelki eredetű probléma, a betegség forrása.

2010. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
javasold neki, h inkább járjon futni a további fogyózás helyett
2010. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!