Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam a súlyomat?

Hogyan tartsam a súlyomat?

Figyelt kérdés

Elértem a célomat, de most bajban vagyok hogyan tovább? 168cm vagyok és 55 kiló.

Életmódom:

Heti 3-4 alkalommal járok aerobicra, step aerobicra, alakformálóra, napi 5-6-szor eszem. Igyekszem egészségesen étkezni, mindent lecseréltem egészségesebb verzióra, sok zöldséget, sovány húst eszem, sok víz... stb

Mennyit ehetek szerintetek hogy tartsam a súlyom? Egészséges kajáknál, súlytartásnál is szükséges foglalkozni a kalóriákkal? A kalóriák számlálásáról nehezen állok le, félek a visszahízástól.



2015. ápr. 19. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ú, gratula, hát ez komoly!


Igazuk van a bölcseknek, az ember kitűz egy célt, és mi van ha eléri? Szenved amíg nem éri el, aztán szenved ha elérte, mert felszínes, külső céljaink vannak :D


Hát egyél. Lőj be egy felső kalória limitet amennyinél többet úgy sem kell enned mert nem vagy egy gyapjas mammut, és a limiten belül ne édességet meg kocahizlaló tejet egyél, meg egyéb inzulinbombákat hanem sok zöldséget, rendes húsféléket, belsőségeket, és akkor nincs visszahízás.


Vagy mi a te elképzelésed? Kalórialimiten belül pizzázás-sütizés? Ezzel az a baj, hogy pont az ilyen kaják hatással vannak az anyagcserédre, és onnantól a kalórialimit is változna. Persze nem egy étkezés vagy 1 nap esetén, hanem ha valakinél ilyenek az alap ételek.

2015. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A limit meghatározásával például akadnak gondjaim :D Továbbra is egészséges ételeket szeretnék enni. A tejtermékekről nem tudok teljesen lemondani, néha eszem sovány sajtot, túrót, nagyon szeretem őket sajnos!
2015. ápr. 19. 08:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember eszik tejtermékeket s nem hízik el.


Sok meg igen.


Azzal van problémája mindenkinek amivel éppen foglalkozik :)

Én próbálok úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy ne problémázzak, hanem csináljam. Végső soron a jelenből többet úgysem tudok kihozni. Sokszor az is igaz, hogy jobb valamit nem tökéletesen csinálni, mint a semmit tökéletesen.

2015. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ti kb mennyi kalóriát ajánlotok, amit belőhetnék felső határnak?
2015. ápr. 19. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 55 kilós embernek nem kell 2000 kcal-nál többet ennie. Ugye nő vagy?


De az is számít, hogy ez milyen tápanyagokból van, ez lehet laktató is de ennyi étel mellett is lehet éhes valaki, ha nagyon ingadozik a vércukorszintje.

2015. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen 25 éves nő vagyok ezt nem írtam bocsi! Nem eszek gyors CHkat szóval remélem a vércukorszintemmel nincs baj.
2015. ápr. 19. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudom :D

Én igyekszem minél több zöldséget enni szénhidrátnak, mert szerintem az ún. 'lassan felszívódó' szénhidrátok, barna lisztek eléggé inzulingyilkosok, és emiatt tűnik alacsonyabbnak a G. indexük. De ez csak én vagyok persze.

2015. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!