Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel csökkenthetjük az étvágyat?

Anna0323 kérdése:

Mivel csökkenthetjük az étvágyat?

Figyelt kérdés

8 kg súlyfeleslegem van.Bármilyen diétába fogok beleszól a délutántól fellépő evési kényszerem.Mit tudtok ajánlani amivel az evési ingerem kordában tudom tartani.

Az okoskodók kíméljenek, mert azt én is tudom,hogy NEM KELLENE ENNI!!!!!!

A kényszerírók ugyanazon a szinten vannak, mint én a kényszerevéssel,vagy más az alkohollal, tehát a SEGÍTŐKÉSZ EMBEREK válaszára vagyok kíváncsi. A jó szándékú válaszokért nagyon hálás vagyok.



2015. márc. 27. 15:05
 1/7 anonim válasza:
Én is diétázom, és nagyon szeretek enni. Én a kalóriabázis szerint étkezem, és napi 5X! Mindent kiszámolok, lemérek, de elosztom reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára és vacsorára. Így egész jól kibírható. Nem mondom, hogy néha nem "bűnözöm", de csak picit, akkor sem zabálom tele magam, csak nagyon édesszájú vagyok, és nem néha jól esik egy csoki :) de belefér persze mozgás mellett. Sok sikert! :)
2015. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen kényszerevésnek semmi köze az éhséghez, hanem csak rossz szokás.


Az ilyen kényszeres evést kontroll alatt tartani gyakorlatilag lehetetlen, csak úgy tudod elkerülni, hogy teljesen kihagyod - "kicsit" enni nem fogsz tudni.


Amikor rád szokott jönni ez a kényszer, akkorra tervezz be valami fizikai elfoglaltságot (sport, munka), amivel eltereled a figyelmedet. Ugyanis a legtöbb esetben ilyenkor üresjáratban vagy, és azért kerül elötérbe a zabálás (bocs, ha túl drasztikusnak érzed, de általában erröl van szó)

2015. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

első vagyok: *néha jól esik

A "nem"-et véletlenül írtam :)

2015. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az, hogy lefoglalod magad valamivel, sporttal mondjuk, tényleg hatásos. Tereld a figyelmed az evésről!
2015. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem offenzív a kérdés, kicsit sem.


A fölösleges evésnek hormonális okai vannak, aki sok szénhidrátot eszik, annak nem lesz egészséges és stabil a vércukorszintje, éhesebb lesz mint ami indokolt lenne

1. alacsonyabb szénhidráttartalmú, tejtermékektől mentes, zsírosabb étrend


Lelki okai is lehetnek az evésnek, bár te éhséget írtál.. a lelki okokat meg kell oldani


Ha tényleg éhség, akkor azt gyógynövényekkel lehet csillapítani

2. étvágycsökkentő készítmények (szerintem ez nem adja meg azt amit a jobb étkezési szokások, de az étvágyat csillapíthatják)



--

Csak bónuszként kíváncsian megkérdezném, milyen okoskodók ne írjanak? Én is szoktam nézni ezt a fórumot, tudom hogy sok válasszal nem értenek egyet akár a kérdezők akár más válaszolók, na de ez mindig így lesz amíg 1-nél több ember él a Földön.

2015. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is unalmamban csak ennék pedig néha ilyenkor nem is vagyok éhes, bár ez rám iskolában és munkában szokott rám jönni.

Iskolában:mert szünetben unatkozom

Munkában: csak hogy mehessek szünetre


Megoldás: előre eltervezem este a másnapi étrendem a kalóriabázis.hu-n és eszek egy nap 5-6x kevesebbet.

Szóval elosztom én is az adag j ai m at,így mire megéhezek ,ehetek is megint pont annyit,hogy 2-3 óráig kibírjam, igaz nem teli hassal,de az a pont elmegy kategória.

2015. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jackson666 válasza:
Kávé , cigi.
2015. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!